Weekend z motocrossem w tle!

Tak można zatytułować zestawianie ostatnich wydarzeń w motocrossie  z udziałem zawodników WKM Więcbork.

Chronologicznie zaczynamy od wydarzeń jakie miały miejsce w piątek sobotę i niedzielę.

W piątek zaczęły się klasyfikacje do Mistrzostw Świata w MX Junior na pięknym torze Lange Motokeskus w miejscowości Tartu Estonia.

Polskę w finale rozgrywek  Mistrzostw Świta w motocrossie sekcji juniorów reprezentowało 3 zawodników.

Eliminacje do mistrzostw zaczęły się już w piątek a finałowa runda odbyła się niedzielę.

Maksymilian Chwalik w barwach Polski i naszego klubu WKM Więcbork wystartował w finałowej rundzie MŚ juniorów klasy mx65.

Ten młody ale niesamowicie doświadczony i zdeterminowany człowiek pokazał, że ma wielkie serce i ducha walki. Maks wywalczył historyczne dla Polski 4 miejsce w Mistrzostwach  Świata  Juniorów.

Było to możliwe dzięki wielkiemu poświęceniu samego zawodnika jak i jego rodziców, którzy są jego nieocenionym wsparciem – Max jesteś wielki !!!!

Maks dokonał niemożliwego i udowodnił, że Polscy zawodnicy są coraz częściej widoczni na arenie nie tylko europejskiej, ale i światowej zawodów motocrossowych.

Podczas mistrzów świata równolegle w Polsce odbyły się dwie rundy Mistrzostw Strefy w motocrossie.

W sobotę  zawodnicy WKM wystartowali w Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej.

Pięciu naszych zawodników w klasach MX65 , MX85 i MX KOBIET walczyło w rundzie strefy zachodniej we Wschowie.

Mistrzostwa Strefy Zachodniej traktujemy jako cześć przygotowawczą przed Mistrzostwami Polski które odbędą się we Wschowej już 19 i 20 sierpnia.

Wiktoria Garbowaska, Wiktor Sobiech , Wiktor Rafalski ,Filip Pawłowski i Franciszek Grzegorczyk.

I tak pod dwóch startach w rundzie zachodniej cała nasza piątka wywalczyła 3 miejsca na podium.

W klasie MX65 2 miejsce wywalczył Wiktor Rafalski w klasie MX85 na 2 miejscu znalazł się Wiktor Sobiech, a w MX Kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Wiktoria Garbowska.

I na koniec jeszcze kilka informacji z wydarzeń jakie miały miejsce podczas VII rundy Mistrzostw Strefy Polski Północnej w Lipnie.

Zacznijmy od tego, że tor został jak zawsze świetnie przygotowany, a park maszyn wzbudzał podziw.

Widać było wielkie zaangażowanie organizatora w przygotowanie zawodów. Sędzią głównym zawodów był Karol Knap.

Park maszyn z ogrodzeniem, krótko ściętą trawką, osobnym wjazdem dla aut i ruchu pieszych oraz wytyczonym i odseparowanym dojazdem dla motocykli jest świetną wizytówką Lipna.

Tor w Lipnie można oglądać praktycznie w całości stojąc w środkowej jego części, dlatego też kibice mogli obserwować wyczyny sportowców z jednego punktu bez konieczności przechodzenia z miejsca na miejsce.

Spiker Andrzej Recz umilał czas zgromadzonym kibicom.

Tak więc ci którzy przyjechali na zawody do Lipna byli naprawdę miło zaskoczeni.

Zaczęły się treningi, najpierw pojechały większe motory aby rozjeździć tor.

Otwarcie zawodów godzina 12:00 pogoda super chodź już przed południem nadchodziły afrykańskie upały.

Zawodnicy i fotoreporterzy przygotowywali sprzęt do pierwszego startu.

Relacje na żywo transmitowała telewizja TVP .

WKM Więcbork reprezentowało 21 zawodników.

Nasi zawodnicy wywalczyli dla klubu 1387 punktów i tym samym WKM Więcbork został liderem klubowym w MSPP.

1. WKM Więcbork punkty
      2. Moto Klub Lidzbark Warmiński punkty
      3. Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX

A tak przedstawia się indywidualna klasyfikacja zawodników WKM na zawodach w Lipnie: