Relacja z III Festiwalu Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych

12 czerwca 2018 r. scena w Lasku Miejskim w Więcborku „ożyła” za sprawą zorganizowanego po raz trzeci Festiwalu Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych. Stowarzyszenie „Kierunek Więcbork” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku jako temat przewodni tegorocznego Festiwalu wybrały muzykę szantową. Na scenie zaprezentowały się następujące zespoły:

  • Dom Pomocy Społecznej w Suchorączku zespół „Czadersi utwór pt. „Jak na rybki to nad morze”
  • Zespół wokalny mieszkanek Domu Pomocy Społecznej z Chlebna, zaprezentowały piosenki „Morskie opowieści”, „Gdzie ta keja”, „Morze, nasze morze”.
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Człuchowie i zespół „Puls” wykonawcy zaśpiewali utwory: „Bosman”, „Morskie opowieści”, „Gdzie ta Keja”
  • Klub Samopomocy „Domek” z Więcborka, Zespół „Nam się uda” wykonali utwory: „Morze, Bałtyckie morze” oraz „Morska opowieść na luzie”
  • Środowiskowy Dom Samopomocy z Więcborka zespół „Słoneczne Anioły w utworach: „Morskie opowieści”, „Gdzie ta keja”, „Trzecia miłość – żagle”.
  • Dom Pomocy Społecznej w Grudziądzu Nadgórna wykonali utwory: „Raz, dwa, trzy, cztery”, „Morze, moje morze”
  • Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie Kraj. Oddział Zamiejscowy w Więcborku, zespół Za marzeniem” zaprezentowały utwór „Gdzie ta keja”
  • Dom Pomocy Społecznej w Grudziądzu ul. Parkowa 1. zespół „Dywizjon” utwory „Rady bosmana” oraz „Żeglarski czardasz”.
  • Dom Pomocy Społecznej w Grudziądzu z ul. Parkowej 12 z zespołem „Jaskółka” zaprezentowały następujące utwory: „Hej me Bałtyckie Morze” i „Morze wzywa”
  • Dom Pomocy Społecznej w Grudziądzu ul. Nadgórna Zespół „MIRON” wykonał utwory „Raz, dwa, trzy, cztery ”oraz , „Morze, moje morze” .
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Nakle nad Notecią zespół „Jacek z zespołem” utwór pt. „Hiszpańskie dziewczyny”.
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Żninie z zespołem „Alarm” „Gdzie ta keja”, „Morskie opowieści”, „Ballada o wikingach”.
  • Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim, Zespół o nazwie „Pod Górkę” utwory „Jak dobrze nam zdobywać góry”, „Stokrotka”.
  • Dom Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią, reprezentujący ich zespół „Dawniej i Dziś” zaśpiewał „Ładne oczy” oraz „Dziewuchy, dziewuch”.
  • Środowiskowy Dom Samopomocy z Kruszwicy, zespół „Artyści dla przyjemności” wykonanli „Jezioro marzeń”, „Wielka miłość” oraz „Historia jednej znajomości”.
  • Środowiskowy Dom Samopomocy „Przystań” w Tucholi zespół „Tacy sami”

W przerwach pomiędzy prezentacją zespołów uczestnikom, opiekunom, oraz widzom czas umilały przesympatyczne alpaki, które bardzo chętnie przytulały się o zgromadzonych wokół nich ludzi

Ogromną radość wszystkim sprawiło pojawienie się klauna, który rozruszał najbardziej zamkniętych uczestników Festiwalu prezentując magiczne sztuczki, spacerując na szczudłach, puszczając przeogromne bańki czy tworząc przepiękne stworki, zwierzątka z baloników.

Festiwalowe Jury w składzie Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski, Dyrektor MGOPS w Więcborku Tomasz Siekierka oraz Sekretarz Stowarzyszenia „Kierunek Więcbork” Magdalena Starzecka mieli twardy orzech do zgryzienia przy wyłonieniu laureatów. Po długich i burzliwych obradach wyłonili zwycięzców.

III miejsce zajął Zespół „MIRON” z Domu Pomocy Społecznej w Grudziądzu ul. Nadgórna

II miejsce zespół „Czadersi  z Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku

I miejsce zespół „Jacek z zespołem” ze Środowiskowego Dom Samopomocy w Nakle nad Notecią.

Osobowością festiwali tym razem została mieszkanka naszej gminy – Paulina Kania

 

Szantowe śpiewanie zbiegło się z dwudziestoleciem istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku. W tym szczególnym dniu nie obyło się bez wspomnień a licznie przybyli goście złożyli gratulacje na ręce dyrektora ŚDS. Zwieńczeniem obchodów był przeogromny, pysznie słodki tort.

Warto w tym miejscu wspomnieć o rzeczy najważniejszej czyli ogromnym ładunku pozytywnych uczuć jaki po raz kolejny wyzwolił w obecnych festiwal. Uczestnicy wydarzenia to ludzie niezwykle radośni. Potrafią się cieszyć z rzeczy, które my bagatelizujemy goniąc czasem za czymś co jest nie do zdobycia. Każdy obecny słuchając wspaniałego wykonania kolejnych szant, czuł się jak nad brzegiem polskiego Bałtyku. Wykonawcy włożyli w swoje występy ogromną ilość serca ale również pracy. Warsztat muzyczny na wysokim poziomie. To nie tylko świadectwo zaangażowania uczestników ale także trudu wychowawców. Jest to opinia wszystkich gości obecnych tego dnia w lasku miejskim. Każdy kolejny Festiwal Piosenki Turystycznej cechuje się coraz wyższym poziomem jest to zdanie nie tylko uczestników i opiekunów ale także zaproszonych gości. Mimo kapryśnej tego dnia pogody wszystkich obecnych grzało ciepło ludzkich serc. Kolejny festiwal, na który wszyscy czekamy już za rok.

 

Festiwalu nie udałoby się oczywiście zorganizować gdyby nie pomoc ludzi dobrej woli, którzy wsparli nasze działania środkami finansowymi i rzeczowymi. Stowarzyszenie „Kierunek Więcbork” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku, składają serdeczne podziękowania firmom i instytucjom, które wsparły organizację III Festiwalu Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych Więcbork 12 Czerwiec 2018. Szczególnie wsparli nas w tym pięknym wydarzeniu: Ronet Sp. z o.o.,  Bank Spółdzielczy w Więcborku, Provita Sp.z o.o., „WIZAMOR” Sp. z o.o., Nadleśnictwo Runowo Krajeńskie, Nadleśnictwo Żołędowo, Jomar – Marek Świderski, P.W.„BEMIX”, , ZGK Sp z o.o. Więcbork, Restauracja-Bar „Pomorzanka”,  WI-KA, SRI „ROLNIK”, Danuta Pasieka, Mar-Kiel Przewóz Osób, Studio Urody “Hanna”, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe “Cieślik”, Eurofasada, DARCHEM,  Międzyszkolny Klub Wolontariuszy „Amicus” w Więcborku, Rada Miejska, Krajeński Park Krajobrazowy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Urząd Miejski Więcbork, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku.

Festiwal był współfinansowany ze środków Burmistrza Więcborka.

Już dzisiaj zapraszamy na następny Festiwal – Zarząd Stowarzyszenia „Kierunek Więcbork

Print Friendly, PDF & Email
Turniej Sołectw Gminy Więcbork - Jastrzębiec '2018
Susza na terenie Gminy Więcbork

Wielkość czcionki
Kontrast