Kalendarz wydarzeń

Maj
25
pt
Dzień Rodzinny @ ul. Gen. Józefa Hallera 36
Maj 25@17:00 – 19:00

Warsztaty czesania (Mama + Córka) , (Tata + Córka) , animacje, gry, zabawy w Wiejskim Domu Kultury w Sypniewie.

Print Friendly, PDF & Email
Maj
29
wt
“Pasieka Dredziarza” Ewy i Pawła Piątków
Maj 29@18:00 – 19:00
"Pasieka Dredziarza" Ewy i Pawła Piątków @ Więcbork | kujawsko-pomorskie | Polska

Artystyczny Collage
29.05.2018r.
godz. 18.00 – Sala Lustrzana Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku

Ewa i Paweł Piątek z Czarmunia (spotkanie autorskie połączone z promocją publikacji „Pasieka Dredziarza”)
“Pasieka Dredziarza” Ewy i Pawła Piątków nie jest książką o życiu pszczół ani poradnikiem pszczelarza. A jednak dowiecie się z niej, jak złapać rójkę, kiedy jest odpowiedni moment na pierwsze miodobranie i czy można częstować pszczoły ciastem.

Ta książka to opowieść o realizowaniu marzeń. O życiu w rytmie afrykańskich bębnów i realizowanej każdego dnia filozofii slow life, o ekomacierzyństwie, o rodzinie, wreszcie o miłości do przyrody i do świata, którego trzeba być częścią, a nie pępkiem.

To opowieść ludzi, którzy wybrali wieś zamiast miasta. Jak wszyscy przeżywają swoje wzloty i potknięcia, mierzą się z konsekwencjami życiowych decyzji. Ale jak mało kto mogą Wam sporo opowiedzieć o pracowitych pszczołach – fascynującym przykładzie doskonale zorganizowanej społeczności i zarazem niezastąpionych producentach „jadalnego złota”.

—-
O autorach:
On: pszczelarz pracoholik, bębniarz. Oddany uprawie ogródka, wielbiciel antyków i staroci. Pszczelarstwem zajmuje się od 20 lat. Ona: Pracuje w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, od niedawna mama. Związana z bydgoskim teatrem niebopiekło. Wspólnie z mężem tworzy duet filmowy, zajmujący się głównie filmem dokumentalnym.

Po spotkaniu autorskim – krótka prezentacja zespołu Magda Nie Lubi Metronomu w składzie: Magdalena Wojtkowiak (dundun), Agata Nawrocka (kenkeni), Ewa Piątek (sangban), Zenon Szurpita (djembe), Paweł Piątek (djembe).
Ten amatorski skład grający na bębnach afrykańskich wyłonił się z grupy zawiązanej po warsztatach bębnowych Djembe Planet (Piła) organizowanych w 2015 roku w bydgoskim klubie Mózg. Pięć osób połączyła fascynacja rytmami afrykańskimi. Początki to warsztatowy wysiłek, matematyczne wręcz przeliczanie poszczególnych składowych; nazwa zespołu nie jest więc przypadkowa: Magda naprawdę miała dość metronomu. Wreszcie grupa dorobiła się stałego repertuaru, a dziewczyny podjęły próby wokalne. Zespół gra rytmy z Afryki Zachodniej i aktualnie wszyscy jego członkowie darzą metronom ogromną sympatią.

koncert Tim McMillan & Rachel Snow (Australia)
Australijczyk Tim McMillan prezentował swój unikalny styl grania na gitarze na scenach całego świata. Koncertuje od ponad dekady. Utwory przyozdabia aksamitnym wokalem. Na scenie towarzyszy mu skrzypaczka Rachel Snow. Jako, że artysta ma świetny kontakt z publicznością, zdołał zbudować sobie duże audytorium na terenie całej Europy. To właśnie na naszym kontynencie głównie koncertuje. W Polsce Tim McMillan promować będzie nową płytę „Hiraeth”.

Wstęp wolny!!!
Serdecznie zapraszamy

Print Friendly, PDF & Email
Koncert Tim McMillan & Rachel Snow + promocja książki “Pasieka Dredziarza” Ewy i Pawła Piątków, koncert zespołu grającego na bębnach Afrykańskich!
Maj 29@18:00 – 19:00

Szczegółów dot. wydarzenia udziela MGOK w Więcborku – tel. 523896825

Print Friendly, PDF & Email
Maj
30
śr
Gminne zawody sportowo – pożarnicze drużyn OSP w Więcborku
Maj 30@10:00 – 11:00

Szczegóły dotyczące wydarzenia wkrótce.

Print Friendly, PDF & Email
Cze
4
pon
„W drodze do niepodległości” z wizytą w Więcborku
Cze 4@10:00 – 11:00
„W drodze do niepodległości” z wizytą w Więcborku

 

 

„W drodze do niepodległości” z wizytą w Więcborku

 

W dniu 4.06.2018 o godz.  10.00  w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku odbędzie się uroczysta inauguracja wystawy „W drodze do niepodległości”.

Wystawa zorganizowana w jubileuszowym roku 100-lecia niepodległej Polski ma na celu przypomnienie najważniejszych wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Wystawa „W drodze do niepodległości” to nowoczesna i atrakcyjna lekcja historii, dla uczniów i dorosłych. Fundatorami wystawy są Bank Pocztowy SA i PERN SA. Partnerami merytorycznymi natomiast Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych.

Projekt jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2021. Celem PW „Niepodległa” jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków w kraju i za granicą do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym, radosnym świętowaniu stulecia odzyskania niepodległości.

Wystawę oglądać będzie można w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku  w dniach 4 – 7.06.2018r. w godz. 14.00 – 17.00. Dla grup szkolnych wizyty zostaną umówione w godz. 8.00 – 14.00  

Kontakt: 52 3896 825

Zapraszamy

Print Friendly, PDF & Email
Cze
10
nie
Eko – Festyn Rodzinny @ Jastrzębiec 17
Cze 10@14:00 – 18:00
Cze
12
wt
III Festiwal piosenki turystycznej dla osób niepełnosprawnych – 2018 @ Lasek Miejski
Cze 12@09:00 – 15:00

Szczegóły dotyczące wydarzenia wkrótce.

Print Friendly, PDF & Email
Cze
17
nie
Turniej Sołectw Gminy Więcbork
Cze 17@13:00 – 16:00
Cze
23
sob
Piknik Rodzinny – DPS w Suchorączku
Cze 23@12:00 – 13:00

Dom Pomocy Społecznej w Suchorączku organizuje Spotkanie Rodzinne – Piknik z udziałem członków rodzin i przyjaciół Domu.

Print Friendly, PDF & Email
Lip
1
nie
“Parafiada” w Sypniewie
Lip 1@14:00 – 15:00

W niedzielę 1 lipca odbędzie się kolejna, dziewiąta już, Parafiada.

Jak co roku Sypniewska Parafiada integruje mieszkańców, którzy przybywają licznie by wspólnie spędzić czas i wziąć udział w zabawach integracyjnych przygotowanych przez Sołectwo Sypniewo i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku.

Szczegóły dotyczące wydarzenia wkrótce.

Print Friendly, PDF & Email
Wielkość czcionki
Kontrast