Mistrzostwa Polski w Motocrossie i Towarzyskie Zawody Motocrossowe o Puchar Burmistrza Człuchowa

Zawody MP w Człuchowie przyciągnęły zawodników z topowej półki polskiego motocrossu i nie tylko.

Profesjonaliści i amatorzy mogli rywalizować na doskonale przygotowanym torze .

W Człuchowie HumanTherapy Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej oferowało magiczna oklejanie oraz masaż nie tylko dla zawodników , chętnych nie brakowało.

Relacja z zawodów w linku poniżej

W pierwszym dniu zawodów starowały klasy MX 2 , MX 65 , MX Masters oraz MX Open B i C.

Pogoda dopisała więc i widownia nie zawiodła , zawodnicy mogli popisać się swoimi umiejętnościami w kontrolowaniu motocykla podczas skoków .

A te były długie i wysokie często oprawiane odrobiną freestyle.

Pierwszego dnia zawodów w barwach WKM wysortowali :

MX65 Wiktor Sobiech i Franek Grzegorczyk .

Małe sześćdziesiątki początkowo miały płaski jak stół tor , ale w drugim biegu już nie było tak kolorowo.

Dlatego wybite dziury i powstające koleiny utrudniały jazdę małych kółek.

Wiktor otarł się o podium zajął 4 miejsce a Franek był prawie w pierwszej dziesiątce, prawie bo ukończył zawody na miejscu 11.

MX2 Luis Carstens i Janusz Śmigiel

Rywalizacja była zacięta duża prędkość i wysokie skoki podnosiły adrenalinę zawodników i publiczności .

Ostatecznie Luis dojechał na miejscu 6 a Janusz był 16 .

MX Masters Adam Nowacki i Karol Rogalski

Zaprawiany w motocrossowych startach Adam ukończył zawody na pozycji 12 a Karol był 30 .

MX Open B i C Zbigniew Gill-Kwśniwski i Kamil Śmigiel .

Zibi śmigał w klasie B jego loty i lądowania daleko za punktem krytycznym były nagradzane przez publiczność owacją na stojąco i tak latający Zibi wywalczył prawie miejsce na pudle były 4.

Kamil jak przystało na rodzinę Śmigli też nie odpuszczał i jechał bardzo agresywnie w rezultacie zajął miejsce 8.

Tak wyglądał pierwszy dzień zawodów.

W nocy przed niedzielnymi startami tor został naturalnie nawodniony ale i sami organizatorzy dodali coś od siebie i kurzu nie było do samego końca niedzielnych zawodów.

Niedziela to kolejny udany dzień zawodów, już od samego rana było słonecznie i ciepło publiczność zajmowała coraz to lepsze miejscówki blisko hopek i skoków skąd można było obserwować latające motory .

Przed niedzielnymi startami naszych zawodników mieliśmy niespodziewaną wizytę niesamowitego kibica.

Tata ze swoim synem oglądał motocykl jednego z naszych zawodników, niby nic dziwnego w takim obrazku .

A jednak bardzo nas to zaskoczyło chłopiec był niewidomy, tata zapytał czy chłopiec może dotknąć motor i tak właśnie oglądał motor swoim palcami a na jego twarzy malował się uśmiech .

Jak widać motocross ma różnych fanów i można go podziwiać nie tylko na niego patrząc!

Tak wiec z takim miłym akcentem zaczynamy niedzielne zawody.

MX2 Junior tak klasa przecierała jako pierwsza tor w Człuchowie .

Naszym debiutantem w tej klasie był Maks Rogalski .

Maks dzielnie poradził sobie z wymagającym torem i po dwóch biegach był 16 , jak na debiut w tej klasie poszło mu dobrze .

MX 85 nie myliśmy żadnego zawodnika ale też było warto zobaczyć wyścigi w szczególności ostanie okrążenie. Na dojeździe do mety zawodnikowi z numerem 407 zepsuł się motor i na piechotę pchając motor samodzielnie do mety ukończy zawody. Publiczność nagrodziła go dużymi brawami.

MX Open Luis Carstens i Bartek Nowacki .

Na ten wyścig czekała cała publiczność, to jest ogień.

I tak Luis trzymał się zaraz za Qurakiem ale nie udało mu się go wyprzedzić i po dwóch bigach był 4. Janusz szedł jak „kuna” ale mocna czołówka nie dawała forów i tak bez wytchnienia 2X10 kółek z lotami mrożącymi krew w żyłach miejsce 14.

Bartek jechał zdecydowanie i mocno na przemian wyprzedzając się z Januszem , ostra jazda i długie skoki zaowocowały że Bartek po dwóch biegach był 18.

WKM w rozgrywkach MP zajmuje miejsca :

Klasa Juniorska miejsce 5 punktów 523

Klasa Senior miejsce 6 punktów 956 ( straty do miejsca 3-go 300 punktów)

Podsumowanie organizacyjne.

Tor przygotowany rewelacyjnie, duże podziękowanie ze strony zawodników dla organizatora.

Park maszyn pomieścił wszystkich, dobrze oznaczone drogi ewakuacyjne dawały swobodę ruchu pieszym i pojazdom, zaplecze zawodów było dobrze zorganizowane.

Biuro zawodów, w sobotę tu był mamy korek biuro powinno zostać otwarte godzinę wcześniej .