XXI Wieczór Seniora za nami!

8 października br. po raz XXI odbył się “Wieczór Seniora”, na który przybyli seniorzy z całej Gminy Więcbork oraz zaprzyjaźnieni seniorzy z Gminy Sośno.

“Wieczór Seniora” to jedyna okazja do spotkania się w tak licznym gronie. W murach więcborskiego gimnazjum zgromadziło się przeszło 200 osób! Jednym z głównych powodów dla których odbywa się coroczna edycja jest umacnianie więzi wśród seniorów, jak sami głoszą “Chcemy być widzialni i zauważalni w życiu społeczności lokalnej”. Impreza tego typu jest doskonałą okazją do spotkania i zabawy. Jak co roku udział był bezpłatny i obowiązywały eleganckie stroje.

Zgromadzonych gości powitała Pani Zofia Najdowska, która następnie przekazała głos Prezesowi Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział Rejonowy Więcbork Panu Kazimierzowi Buława, który wraz z Panią Danutą Kaplar przywitał włodarzy Miasta i Gminy Więcbork, przedstawicieli jednostek samorządowych oraz zgromadzonych sponsorów.

W części oficjalnej po powitaniach gości, wręczone zostały podziękowania i odznaczenia dla osób, które przyczyniają się do rozwoju PZERI – Oddział Rejonowy w Więcborku:

Na początek serdeczne podziękowania w uznaniu ZASŁUG dla Związku na ręce  Burmistrza Więcborka Waldemara Kuszewskiego oraz Z-cy Burmistrza Więcborka  Jacka Masztakowskiego złożyła Pani Ewa Zbielicka – Sekretarz Zarządu Okresowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Zarząd Główny w Bydgoszczy.

 

Wyróżnienie “Anioła” dla osób wspierających działalność PZERI otrzymali: Dawid Migawa (w imieniu którego podziękowanie odebrał Tadeusz Migawa), Bogumił Zach, Adam Kubiak oraz Dorota i Robert Tomaszewscy (którzy nie mogli osobiście odebrać podziękowań).

Statuetkę Sowę – SENIOR ROKU 2016 otrzymał Pan Edmund Borzych, który swoimi działaniami wspierał działalność Związku.

Odznaczenie “SENIORZY NA MEDAL”  – otrzymali członkowie Zespołu “RELAX”: Pani Zofia Najdowska, Pan Leon Najdowski oraz Wiesław Grzeszczak za aktywny udział i wspieranie Związku.

Następnym punktem programu było przyjęcie nowych członków do grona Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział Rejonowy w Więcborku. Prezes Kazimierz Buława wręczył legitymacje PZERI Pani Halinie Klejnowskiej oraz Panu Jerzemu Pikulik. Do PZERI zapisała się również Pani Krystyna Proc, która nie była obecna na spotkaniu.

Bardzo wzruszającym momentem sobotniego spotkania było odznaczenie Państwa Stanisławy i Stanisława Stogowskich z Wituni “Medalem za długoletnie pożycie małżeńskie”.  Złoci Jubilaci tradycyjnie medale i list gratulacyjny otrzymali z rąk  Burmistrza Więcborka Waldemara Kuszewskiego oraz Z-cy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Więcborku Wioletty Łańskiej. Burmistrz pogratulował Jubilatom wytrwałości  oraz zaznaczył fundamentalne znaczenie rodziny jako najmniejszej komórki społecznej. Życzył kolejnych lat w zdrowiu, wzajemnym szacunku i miłości, po czym wszyscy zebrani na sali goście odśpiewali głośne “Sto lat”.

Po zakończeniu części oficjalnej na scenę dziarskim krokiem wkroczył zespół “Relax”, który tego wieczoru przygrywał zebranym gościom do tańca, a w międzyczasie wjechał ogromny 5-piętrowy tort, który pomiędzy zebranych rozdzielił Burmistrz Więcborka.

Nie wiemy czy zabawa trwała do białego rana, jak zapowiadali seniorzy. Wiemy za to na pewno, że wszyscy przybyli na “XXI Wieczór Seniora” goście bawili się znakomicie.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Ważny komunikat dla posiadaczy trzody chlewnej!!!
Zajęcia nordic walking za nami!

Wielkość czcionki
Kontrast