Dożynkowa Msza Św.

Z powodu nawałnic, które przeszły nad naszym rejonem w nocy z 11 na 12 sierpnia br. i jej skutkami, którymi dotknięci zostali mieszkańcy miasta i gminy Więcbork, zmieniono formułę tegorocznych obchodów Dożynek Gminno – Powiatowych. Nie odbyły się one w tradycyjnej formie, jaka miała miejsce na przestrzeni ostatnich lat. Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski oraz Starosta Sępoleński Jarosław Tadych podjęli decyzję, że w to miejsce odprawiona zostanie Msza Św. dziękczynna za tegoroczne plony oraz w intencji wszystkich mieszkańców powiatu sępoleńskiego, a w szczególności tych, których dotknęły skutki nawałnicy. 

Msza Święta w intencji naszych rolników i ogrodników oraz poszkodowanych w nawałnicach odbyła się w Parafii Trójcy Świętej w Runowie Krajeńskim 2 września 2017r. Proboszcz ks. Sylwester Olszanowski poświęcił przyniesione wieńce dożynkowe oraz plony ziemi. We Mszy Św. udział wzięli mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych, sołtysi sołectw gminy Więcbork, przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich oraz  zespołu EFFATHA, który tworzy grupa młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych w Więcborku,  pod okiem księdza Tomasza Klafetki.

 

                                         

Print Friendly, PDF & Email
Msza Święta w Karolewie
Powołanie komisji do spraw szacowania zakresu i wysokości szkód, doznanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych

Wielkość czcionki
Kontrast