Podpisanie listu intencyjnego w ramach programu MIESZKANIE+

W dniu 14 grudnia 2017 r. w Warszawie Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski podpisał z Pełnomocnikiem rządu ds. budowy mieszkań wiceministrem Panem Tomaszem Żuchowskim list intencyjny prowadzący do realizacji inwestycji pn.: „Budowa dwóch budynków wielorodzinnych wraz z infrastrukturą” w ramach programu MIESZKANIE +.

W czasie Konferencji poświęconej realizacji tego programu uczestnicy podkreślali związek miedzy programem Mieszkanie Plus i programem Rodzina 500 Plus. Celem obu programów jest poprawa warunków, w których żyją polskie rodziny. Program Mieszkanie Plus ma zwiększyć dostępność mieszkań, zwłaszcza na wynajem z docelowym przeniesieniem własności. Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości, która weszła w życie 11 września 2017 r., stwarza gwarancję docelowego nabycia na własność wynajmowanego długoterminowo mieszkania.

Minister Andrzej Adamczyk podkreślił, że program Mieszkanie Plus to element prorodzinnych działań rządu w który zaangażowały się samorządy lokalne.

„Program Mieszkanie Plus to dopełnienie programu Rodzina 500 Plus. Własne miejsce, własne mieszkanie jest dla wielu osób marzeniem nieosiągalnym. Zmieniamy to. Przygotowaliśmy ustawę, która umożliwia wykorzystanie potencjału nieruchomości Skarbu Państwa dla budownictwa mieszkaniowego. Kolejne samorządy przystępują do programu. Bardzo cieszymy się z zainteresowania gmin w całej Polsce. Zachęcamy kolejne samorządy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na współpracę, która opłaci się samorządom. Uwalniamy ogromny potencjał nieruchomości Skarbu Państwa w interesie polskich rodzin” – mówił minister Andrzej Adamczyk.

W Więcborku inwestycja ta będzie realizowana na działce gminnej usytuowanej przy ul. Wojska Polskiego.

Poniżej zamieszczamy broszury dotyczące szczegółów realizowanej inwestycji w ramach programu MIESZKANIE +

 

Na zdjęciu Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski  z  Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską oraz  Ministrem Infrastruktury i Budownictwa Adamem Adamczykiem

Print Friendly, PDF & Email
Podpisanie umowy - Klub Samopomocy
Ostrzeżenie meteorologiczne nr 66 - oblodzenie

Wielkość czcionki
Kontrast