V Parada Postaci Bajkowych

Dnia 29 maja na więcborskim rynku gościły przedszkolaki. Wówczas bowiem miała miejsce V Parada Postaci Bajkowych. Jak co roku maluchy przebrane za swoje ulubione postacie literackie i telewizyjne wesoło przeszły przez miasto.

Na wstępie warto wymienić organizatorów tegorocznego spotkania. Byli to: Gmina Więcbork, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku oraz Stowarzyszenie „Kierunek Więcbork”.Słońce świeciło bardzo jasno a wiatr znad jeziora przynosił miłą ochłodę. Dlatego wszystkie atrakcje mogły odbyć się bez przeszkód. Maluchy i ich opiekunowie zostali powitani przez Pana Burmistrza Waldemara Kuszewskiego, który wystąpił w stroju księcia. Towarzyszył mu czerwony kapturek czyli Pani Ludmiła Piekałkiewicz-Geruzel dyrektor więcborskiej biblioteki. Następnie lokalny rynek zamienił się w piękny las. Pani Wiosna przyniosła do niego zieleń, kwiaty i słońce. Cała przyroda wyczekiwała na przybycie tego miłego gościa. Dzieci znalazły się w towarzystwie Motylka, Biedronki, i Zielonego Skrzata za sprawą „Teatru Bajecznego” z Bydgoszczy. Pod powyższą nazwą kryją się trzy osoby, które realizują spektakle z żywą muzyką śpiewem i tańcem. We wtorkowe przedpołudnie przedstawiono sztukę „Niezapominajki”. To stosunkowo świeże dzieło – w repertuarze bydgoskiej grupy pojawiło się dopiero od marca bieżącego roku. Na uwagę zasługiwały stroje aktorek a także starannie przygotowana scenografia. Spektakl bardzo spodobał się pociechom również dlatego, iż aktorzy prowadzili ze słuchaczami dialog. Członkowie poszczególnych grup odpowiadali na pytania a wszyscy razem śpiewali i tańczyli. Spektakl został  nagrodzony gromkimi brawami. Po nich pociechy miały okazję wspólnie potańczyć. Następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Postacie Bajkowe w oczach dziecka”. Poszczególne grupy przedszkolne zgłaszały po jednej zbiorowej pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką. Najmłodsi wykazali się pomysłowością i talentem. Komisja oceniająca wyniki pracy miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Prace były malowane i wyklejane. Kartki papieru zapełniły się bohaterami z klasycznych bajek, od lat czytanych najmłodszym. Komisja konkursowa przyznała I, II i III miejsce oraz dwa wyróżnienia. W konkursie brało udział 16 grup przedszkolnych.

  • Pierwsze miejsce zdobyła grupa „Krasnale” – filia Przedszkola Niezapominajka w Sypniewie prowadzona przez Panią Mariettę Bettin-Wielgus.

  • Drugie miejsce należało do grupy „Muchomorki” z Gminnego Przedszkola „Niezapominajka” – wychowawcy to Panie Sylwia Brożek i Dorota Szymkowiak.

  • Trzecie Miejsce zajęły „Liski” również z Przedszkola Gminnego „Niezapominajka” w Więcborku, których wychowawczynią grupy jest Pani Anna Szlagowska.

Wyróżniono dwie prace: jedna w wykonaniu:

  • „Borsuków” z Przedszkola Gminnego „Niezapominajka” w Więcborku – wychowawca Pani Jolanta Bąkowska

  • oddziału przedszkolnego ze szkoły Podstawowej w Runowie Krajeńskim, którego wychowawcą jest Pani Iwona Szadziul i Paulina Syldatk.

Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami dlatego każda grupa otrzymała dyplom i upominki. Słodkich niespodzianek nie zabrakło również dla pociech, które przybyły z rodzicami a nie chodzą jeszcze do przedszkola. Na rynku pojawiły się w tej grupie m.in. więcborskie Biblio-Smyki.  Ostatnim punktem było wspólne pozowanie do zdjęć. Najmłodsi sfotografowali się z bajkowymi postaciami.

Tegoroczna V Parada Postaci Bajkowych to radość i uśmiechnięte buzie dzieci. Za tym przedsięwzięciem stoją także przygotowujący je ludzie i przede wszystkim osoby dobrej woli, które okazały pomoc finansową. Tegoroczni sponsorzy to: Zakład Gospodarki Komunalnej w Więcborku, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Więcborku, Bank Spółdzielczy w Więcborku oraz Nadleśnictwo Runowo. Organizatorzy dziękują również uczniom II A klasy Liceum Ogólnokształcącego w Więcborku. To oni czuwali nad tym by każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę oraz w razie potrzeby wodę.

Projekt został zrealizowany w ramach realizacji zadania publicznego finansowanego przez Burmistrza Więcborka Organizowanie imprez kulturalnych, wzbogacanie życia kulturalnego poprzez wspieranie kultury, sztuki, ochrony i kultywowania Krajeńskiej kultury i tradycji “Więcbork bliżej teatru”.

Kolejna VI Parada Postaci Bajkowych już za rok.

Poniżej fotorelacja

Print Friendly, PDF & Email
Ostrzeżenie meteorologiczne - upał
List Prezesa KRUS

Wielkość czcionki
Kontrast