Turniej Sołectw Gminy Więcbork – Jastrzębiec ‘2018

Tegoroczny Turniej Sołectw odbył się 17 czerwca w sołectwie Jastrzębiec, pod czujnym okiem sołtysa wsi Kazimierza Sowińskiego.  Słoneczna aura wspomagała organizatorów, a czas umilał zespół muzyczny. Wielu mieszkańców Jastrzębca czynnie włączyło się w udział i przygotowanie turnieju – co zaowocowało wspaniałą atmosferą i udanymi konkurencjami.

Gości powitał konferansjer Tomasz Fifielski, który tradycyjnie już poprowadził całe spotkanie. Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski również wspierał i zagrzewał do walki zawodników. Zaproponował nawet dodatkową nagrodę dla zwycięskiej drużyny – obiecał że zwycięska drużyna wywalczy dla swojego sołectwa dwa dodatkowe transporty kruszywa na drogi.

Chociaż turniej sołectw to prawdziwa rywalizacja o konkretne nagrody, to samo spotkanie ma  charakter sportowo-rozrywkowy i najważniejsza jest świetna zabawa oraz integracja mieszkańców wszystkich sołectw. Zawodom towarzyszył festyn taneczny, kraina zabaw dla dzieci oraz zaplecze gastronomiczne, w którym każdy znalazł coś smacznego. Panie z KGW Jastrzębiec częstowały domowymi wypiekami, kawą i herbatą, a Panie z KGW Wielowicz zapraszały do skosztowania mrożonego kompotu z truskawek i chłodnika. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla najmłodszych uczestników atrakcje w postaci malowania buziek, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci.

Do zabawy zgłosiło się 10 drużyn z następujących miejscowości:

  • Borzyszkowo
  • Frydrychowo
  • Górowatki
  • Jastrzębiec
  • Jeleń
  • Lubcza
  • Pęperzyn
  • Suchorączek
  • Śmiłowo
  • Zabartowo

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Anna Łańska, Gabriela Panknin oraz Adam Kubiak.

Zacięta walka trwała do końca turnieju, a każda kolejna konkurencja wyłaniała nowego lidera. Ostatecznie na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy – Jastrzebiec, o drugą pozycję zacięty bój z “jajcarską” dogrywką stoczyły drużyny Śmiłowa i Borzyszkowa – drużyna z sołectwa Śmiłowa okazała się lepsza w rzucaniu jajami i tym samym ukończyła turniej na drugiej pozycji. Borzyszkowo również stanęło na podium na miejscu trzecim.

Na prośbę Sołtysa Sołectwa Suchorączek Piotra Koselczuka kolejny turniej sołectw odbędzie się właśnie w Suchorączku.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Turnieju Sołectw Gminy Więcbork, która po części oddaje emocje, jakie towarzyszyły wszystkim uczestnikom turnieju.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem
Relacja z III Festiwalu Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych

Wielkość czcionki
Kontrast