Kolejne miejsca rekreacyjno – turystyczne w naszej gminie

Na terenie gminy Więcbork powstały kolejne miejsca rekreacyjno – turystyczne dla mieszkańców jak i turystów odwiedzających naszą gminę.

Ze  środków unijnych pozyskanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 udało się zamontować siłownie plenerowe w miejscowości Witunia
i Runowo Krajeńskie oraz na plaży miejskiej w Więcborku. Zagospodarowano również plażę w Czarmuniu (wykonana została wiata wraz ławostołami, ogrodzenie, kosz do segregacji śmieci oraz ścieżka zdrowia składająca się z siedmiu elementów, zakupiono również toaletę typu toi –toi).

Całkowita wartość zadania po przeprowadzonym przetargu wyniosła 88 829,25 zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 56 522,00 zł.

 

Z tych samych środków na promenadzie została wybudowana siłownia plenerowa  wraz z urządzeniem do street workot’u (urządzenie to pozwoli na organizowanie pokazów Freestyle Jam oraz da możliwość mieszkańcom na uprawianie kalisteniki – jest to nowa i jak się okazuje ostatnio bardzo popularna forma ćwiczeń). Urządzenia są ustawione na bezpiecznej nawierzchni wykonanej z gumowego granulatu. Inwestycja obejmowała również zakup stojaków na rowery, koszy na śmieci, ławek oraz montaż ogrodzenia.

Całkowita wartość zadania po przeprowadzonym przetargu wyniosła 119 715,90 zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 76 175,00 zł.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Półkolonie letnie w Więcborku
Powitanie lata w Więcborku

Wielkość czcionki
Kontrast