Ragnar Ólafsson koncertował w Więcborku

Ragnar Ólafsson to wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal.
Najbardziej znaną z jego grup jest Árstíðir – kapela, z którą wydał cztery albumy studyjne (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii) i koncertował w ponad 30 krajach.
Artysta napisał też muzykę do kilku filmów.
W 2016 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. W Więcborku zabrzmiało spokojne, nastrojowe granie w nurcie singer-songwriter. Ragnar zagrał i zaśpiewał utwory ze swojego drugiego albumu „Miss” (wydanego w czasie pandemii). Płytę promuje utwór „Southern Nights”, który miał światową premierę w radiowej Trójce. Artyście na Więcborskiej Scenie Letniej towarzyszyła Agata Pufal, Monika i Stephanie, pochodząca z USA jego najwierniejsza fanka. Wczorajszy koncert był trzysetnym koncertem Ragnara obejrzanym przez Stephanie na całym świecie. Jak się okazuje mimo trudności komunikacyjnych, bez samochodu, można dojechać na koncert do Więcborka, na Syberię, po całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Gratulujemy i podziwiamy.

fot. Aleksandra Gaca

Print Friendly, PDF & Email
Anonimowa ankieta
Kabaret Jurki na zakończenie lata w Więcborku

Wielkość czcionki
Kontrast