Piknik wojskowy – “Zostań żołnierzem RP”

Kiedy:
15 sierpień 2022@14:00 – 18:00
2022-08-15T14:00:00+02:00
2022-08-15T18:00:00+02:00

 

„Zostań Żołnierzem. Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa”  – pod takim hasłem w dniach 13-15.08.2022 r. w całym kraju w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. Rocznicy Bitwy Warszawskiej zorganizowane zostanie  kilkadziesiąt pikników wojskowych, na których będzie można zobaczyć to, co w Wojsku Polskim najlepsze – będzie nowoczesny sprzęt wojskowy, wojskowa muzyka, grochówka oraz oczywiście sami bohaterowie dnia – żołnierze wszystkich rodzajów polskich Sił Zbrojnych. Będą atrakcje dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych. Dla każdego znajdzie się miejsce i każdy znajdzie tu coś ciekawego.

 

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego odbędą się 3 pikniki wojskowe: w dniu 13.08 w Radziejowie („Miasteczko Drogowe” przy ul. Sportowej), w dniu 14.08 w Kowalewie Pomorskim (Centrum Rekreacji i Sportu przy  ul. Chopina 26) oraz w dniu 15.08 w Więcborku (Plac Jana Pawła II). Każdy z pikników odbędzie się w godzinach od 14.00 do 18.00. Dodatkowo w Więcborku przy Przystani Rybackiej (ul. Potulickich 4) o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich miłośników kina wojennego na  projekcję filmu „Powstanie Warszawskie”  w ramach kina frontowego. Wstęp wolny.

Podczas każdego z pikników wojskowych, których organizatorem jest Inspektorat Wsparcia Siła Zbrojnych w Bydgoszczy, a współorganizatorami Ośrodek Zamiejscowy w Bydgoszczy Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, Wojskowe Centra Rekrutacji we Włocławku, w Brodnicy, w Bydgoszczy oraz władze samorządowe w Radziejowie, Kowalewie Pomorskim i Więcborku można będzie zapoznać się z nowoczesnym sprzętem wojskowym będącym na wyposażeniu jednostek wojskowych, wysłuchać koncertów orkiestr wojskowych oraz  zobaczyć występy artystów z Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Wśród dodatkowych atrakcji także paintball, ogródek saperski, urządzenie do nauki strzelania, zabawy i konkursy dla dzieci oraz tradycyjny żołnierski poczęstunek – grochówka.

Podczas pikników wojskowych wystawione zostaną także stoiska informacyjno-promocyjne Wojskowego Centrum Rekrutacji w Brodnicy (13.08), we Włocławku (14.08) oraz Ośrodka Zamiejscowego w Bydgoszczy Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji (15.08), gdzie można będzie uzyskać szczegółowych informacji jak rozpocząć karierę jako żołnierz. Rekruterzy z wojskowych centrów rekrutacji będą zachęcać do dołączenia do nowej formuły służby – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Każdy będzie mógł sprawdzić jak wiele Wojsko Polskie może mu dać i kim może zostać w armii. A możliwości jest co nie miara – służbę można podjąć w każdym zakątku Polski i w dowolnie przez siebie wybranej specjalności. Wybór należy do Ciebie. Osoby zainteresowane wstąpieniem do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej będą miały możliwość złożenia wniosków podczas pikników wojskowych w stoiskach informacyjno-promocyjnych wojskowych centrów rekrutacji.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w piknikach wojskowych. Start już w najbliższą sobotę o godzinie 14.00.

Print Friendly, PDF & Email

Wielkość czcionki
Kontrast