Turystyka

Drogi turysto u nas znajdziesz pod dostatkiem jezior, które będą azylem dla amatorów refleksji i spokoju, ucieczką od zwariowanej codzienności. Znajdziesz u nas chwilę wytchnienia, zadumy. Jeziora i ich najbliższe otoczenie stanowią piękny teren rekreacyjny. Bujna zieleń pięknie komponuje się z głębią wody. Dla mieszkańców i turystów przygotowaliśmy plażę miejską ze wspaniałą infrastrukturą, znajdują się na niej boiska do siatkówki plażowej, kort tenisowy, zjeżdżalnia, boisko wielofunkcyjne, pole namiotowe czy wypożyczalnia kajaków. U nas możesz spędzić czas aktywnie jak również oddać się błogiemu leniuchowaniu.

Niewątpliwie jedną z mocniejszych stron Więcborka jest Plaża miejska. Tu spokojnie można się kąpać pod okiem ratownika, który dba o bezpieczeństwo. Dysponujemy kortem tenisowym, boiskiem wielofunkcyjnym, polem namiotowym. Do dyspozycji mieszkańców i turystów jest również sala gier oraz wypożyczalnia kajaków.

Na terenie Gminy Więcbork coś dla siebie znajdą także amatorzy dwóch kółek. Nasze trasy rowerowe przystosowane zostały zarówno dla turystów lubiących spokojne przejażdżki rowerem, jak i dla tych, dla których rower jest jedynym żywiołem na Ziemi. Idąc za wskazówkami opisów tras łatwiej Wam będzie, drodzy Państwo, zwrócić uwagę na szczególne elementy krajobrazu. Tym, którzy potrzebują wrażeń, opis ten pomoże je znaleźć.

TRASA1:
Więcbork – Runowo Krajeńskie- Lubcza – Sypniewo – Wilcze Jary – Sypniewo – Więcbork

TRASA2:
Więcbork – Runowo Krajeńskie – Czarmun – (Puszcza) – Więcbork

TRASA3:
Więcbork – Śmiłowo – Więcbork

TRASA4:
Więcbork – Śmiłowo – Karolewo – Jastrzębiec – Śmiłowo – Więcbork

TRASA5:
Więcbork – Śmiłowo – Jastrzębiec – Wielowicz – Suchorączek – Więcbork

Punkt Informacji Turystycznej znajduje się w budynku Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku, ul. gen. Józefa Hallera 22 czynny jest przez cały rok :
od poniedziałku do piątku – 8:00 – 17:00
w soboty – 8:00 – 13:00

Do głównych zadań Punktu Informacji Turystycznej w Więcborku należy:

  • gromadzenie i przetwarzanie informacji z terenu objętego działaniem Punktu,
  • dystrybucja informacji i jej udostępnianie zainteresowanym osobom i Instytucjom,
  • aktywna współpraca z samorządem lokalnym, stowarzyszeniami i instytucjamiw zakresie kreowania lokalnego produktu turystycznego i jego promocji (m.in. udział w targach promocyjnych, festynach, wystawach itp.),
  • współpraca z innymi ośrodkami i punktami informacji turystycznej,
  • poradnictwo dla turystów indywidualnych i organizatorów wypoczynku (np. kolonie),
  • udostępnianie turystom materiałów promocyjnych i informacyjnych.
Print Friendly, PDF & Email
Wielkość czcionki
Kontrast