Radio PiK w Więcborku

W dzisiejszy piękny, wakacyjny poranek na placu przy Urzędzie Miejskim w Więcborku pojawiło się letnie studio Radia PiK.

Redaktorów przywitali  Burmistrz oraz Zastępca Burmistrza Więcborka. W trakcie wejść antenowych opowiadali o walorach turystycznych, krajobrazowych, ale także zarysach historycznych Gminy. Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury – Joanna Soja – Tońska opowiedziała o tym, co już za nami, ale także zachęciła do odwiedzania Więcborka mimo kończącego się już lata.  Na turystów i mieszkańców czeka jeszcze wiele atrakcji.

Społeczny konserwator zabytków oraz redaktor Krajeńskich Zeszytów Historycznych Pan Leszek Skaza opowiedział o zabytkach, które warto zwiedzić na terenie Gminy Więcbork.

W kolejnej odsłonie Dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku opowiedziało o  Punkcie Informacji Turystycznej i zachęciła do udziału w konkursie fotograficznym “Razem Promujemy Więcbork”

Kolejne informacje o Więcborku z  studia mobilnego Polskiego Radia PiK od godz.  13:20 – Ryszard Kałaczyński – ultra maratończyk, uczestnik biegów maratońskich i ultra maratońskich, następnie  – Izabela Szmaglińska – prezes Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie – informacje na temat działalności stowarzyszenia oraz Paweł Węgrzyn przedstawiciel Stowarzyszenia TKKF o bieg pamięci na trasie Karolewo – Więcbork (17.09.2016 r.)

Kilka słów  o motocrossie powie  Szymon Grzegorczyk – prezes Więcborskiego Klubu Motorowego.

Zapraszamy do słuchania.

 

Print Friendly, PDF & Email
Witunia po raz kolejny przywitała maratończyków.
Letni program Radia PiK z Więcborka

Wielkość czcionki
Kontrast