Rycerze 2017

4 lutego 2017 roku po 10 latach przerwy w Więcborku odbył się  Bal Sportu i Kultury „RYCERZ”.  Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski zorganizował bal w odpowiedzi na liczne wnioski płynące ze strony sportowców oraz działaczy kultury. Wydarzenie to było okazją do wspólnej zabawy oraz uhonorowania osób zasłużonych w ww dziedzinach. Kapituła „RYCERZA” rekomendowała do tej nagrody cztery osoby. Burmistrz Więcborka zaakceptował ten wniosek i Zarządzeniem z dnia 31 stycznia 2017 r. przyznał nagrody w dziedzinie kultury i sportu „RYCERZ” następującym mieszkańcom Gminy Więcbork:

 

  • Za osiągnięte wyniki sportowe nagrodę RYCERZA otrzymał – Wiktor Sobiech, który w 2016 roku został:

Mistrzem Okręgu w klasie MX 65

Mistrzem Strefy w klasie MX 65

IV miejsce w zawodach Pucharu Polski,

IV miejsce w końcowej klasyfikacji MP w Motocrossie

 

  • Za osiągnięte wyniki sportowe nagrodę RYCERZA otrzymał – Adrian Brączyk.

Na odbywających się w Nidzicy MP Juniorów do lat 20 w kat. 77 kg zdobył brązowy medal.

Ponadto jest najlepszym zawodnikiem Okręgu Bydgoskiego do lat 20 w kat. 77 kg.

Jest również członkiem Kadry Narodowej do lat 20.

 

  • Za całokształt działalności w dziedzinie kultury i sztuki, promocję Gminy Więcbork na szczeblu lokalnym oraz ogólnokrajowym nagrodę RYCERZA otrzymał – Józef Walczak

Przez większą część życia pracował na kolei, lecz cały swój wolny czas poświęcał i poświęca rzeźbieniu. Tworzenie rzeźb stało się jego wielką pasją. Ma liczne osiągnięcia w postaci nagród na konkursach sztuki ludowej. Zorganizował również szereg wystaw indywidualnych cieszących się dużym zainteresowaniem. Obok figur postaci świeckich, fantazyjnych diabłów, wędrownych dziadów, żebraków, którzy stali się ulubionym tematem artysty, tworzy wizerunki sakralne – postacie Chrystusa w różnych wersjach i szopki bożonarodzeniowe.

Wypracował sobie własny, oryginalny styl. Jego rzeźby starannie wygładzone, niezwykle proste w formie, często barwne, wyraziście polichromowane są bardzo dekoracyjne. Niektóre prace, szczególnie o tematyce świeckiej artysta jedynie bejcuje, odróżniając je w ten sposób od bardzo ważnych w jego twórczości – dzieł sakralnych.

Jest artystą niezwykle utalentowany maluje również obrazy na płótnie i na szkle. Jednak największą popularnością cieszą się jego rzeźby, poszukiwane przez hobbystów.

Artysta został m.in. laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki. Jurorzy docenili dwa jego obrazy ,,Drogę Krzyżową” i ,,Sen św. Jakuba”.

Jest członek prestiżowego Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie.

W 2016 r. obchodziliśmy wraz z nim 30-lecie twórczości artystycznej.

 

  • Za całokształt dokonań sportowych, propagowania biegów, promocji Gminy Więcbork na arenie krajowej i międzynarodowej nagrodę RYCERZA otrzymał – Ryszard Kałaczyński.

Jest znanym i cenionym w Polsce jak również na świecie maratończykiem oraz ultramaratończykiem. Przygodę ze sportem rozpoczął od dyscypliny podnoszenia ciężarów, jednak po pewnym czasie zakupił buty do biegania i udał się na swój pierwszy trening biegowy. Tak rozpoczęła się kariera biegacza długodystansowego. W swoim dorobku maratońskim ma na koncie kilkaset przebiegniętych maratonów w tym 17 ultramaratonów oraz 10 krotny udział w najtrudniejszym biegu świata-maratonie greckim SPARTATHLON. Niewątpliwie do największych  dotychczas wyczynów biegowych Ryszarda Kałaczyńskiego można zaliczyć INDYWIDUALNY BIEG PRZEZ POLSKĘ, w którym pokonał on trasę z Zakopanego do Sopotu – 800 kilometrów zaledwie w 7 dni oraz w latach 2014 – 2015 przebiegł 366 maratonów w 366 dni, wyczyn ten został zgłoszony do księgi rekordów Guinnessa. Brał udział w VIII Mistrzostwach Polski w biegu 24-godzinnym, które zakończył z wynikiem 172 km. Uczestnik biegu EMU – 6 dni gdzie indywidualni zajął 14 miejsce natomiast z drużyną 3. Uczestnik biegu Rzeźnika, który w parze z Kingą Koziel zajął 130 miejsce na 700 par. Bieg 7 szczytów oraz 24 godzinny bieg w Krakowie.

25 października 2016r. dołączył do grona laureatów Herbapol Esencja Natury 2016. Otrzymał statuetkę w kategorii „inspiracja naturą w życiu” za odwagę, wytrwałość, siłę i fantazję, który przebiegając 366 maratonów w 366 dni udowodnił sobie i innym, że nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Nagrodzeni otrzymali okolicznościowe statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Bal odbył się w remizie OSP w Więcborku, a czas umilał zespół FACT DUO Andrzej Haliniak.

 

Print Friendly, PDF & Email
Informacja o wyniku przeprowadzonego ogłoszenia o otwartym naborze partnera do wspólnej realizacji projektu
Harmonogram Zebrań Sołeckich w gminie Więcbork

Wielkość czcionki
Kontrast