Seniorska Biesiada Chóralna 2017

         W sobotę 1 lipca w Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku odbyła się druga edycja Seniorskiej Biesiady Chóralnej w ramach Więcborskiej Sceny Letniej.

         Sobotnie popołudnie upłynęło w miłym towarzystwie chórów z Bydgoszczy, których gościli członkowie zespołu biesiadnego Wesołe Nutki, działającego przy M-GOK w Więcborku. Doborowe towarzystwo, piękne głosy, wyśmienity humor i garść życzliwości to przepis na udane popołudnie z rozśpiewaną, nieco starszą, młodzieżą.

Jako pierwszy wystąpił Chór Agora – Nestora Uniwersytetu Trzeciego Wieku działający przy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, który działa od dwóch lat, a prowadzi go znany nam doskonale Orlin Bebenow.

Następnie zaprezentowało się Towarzystwo Śpiewu Halka Chór Męski z Bydgoszczy, który powstał w 1883 roku z inicjatywy bydgoskich rzemieślników. Po wojnie wznowił swoją działalność i działa aktywnie w życiu kulturalnym Bydgoszczy. Od 2013 roku chórem dyryguje Kaja Potrzebska absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Panowie zaprezentowali się w dwuczęściowym programie. W pierwszej części wysłuchaliśmy utworów wykonanych acapella. Kolejna część zabrała nas w biesiadne klimaty z akompaniamentem gitary w tle.

Kolejnym chórem, który mieliśmy okazję posłuchać w sobotnie popołudnie był występ zespołu wokalnego A-Nutki, który skupia studentów Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Obecnie chór prowadzi Agata Pufal. Zespół  ma w swoim repertuarze piosenki z lat 70 i 80 oraz wiązanki biesiadne.

Na zakończenie wystąpili gospodarze wieczoru. Zespół wokalny Wesołe Nutki ma w swoim repertuarze utwory z muzyki ludowej, biesiadnej, cygańskiej i tanecznej. Ich wesoły i taneczny występ porwał całą salę do wspólnej zabawy, a przygotowane śpiewniki pozwoliły wszystkim włączyć się we wspólne wykonanie utworu. Wspólnym śpiewem zakończyła się Seniorska Biesiada Chóralna.   

Tekst:MGOK

 

Print Friendly, PDF & Email
Sypniewska Parafiada
“Trzy Świnki i Wilk”

Wielkość czcionki
Kontrast