Radio Nakło pomagało szukać Rycerza

W poniedziałek 17 lipca br. na więcborskim rynku zagościło plenerowe studio Radia Nakło. Wizyta zbiegła się z Dniami Więcborka 2017r. – tego dnia, każdy mógł wziąć udział w grze miejskiej pt. “Gdzie jest Rycerz”.

Redaktorzy Zbigniew Borek i Joanna Wronka – Krzemińska uważnie śledzili poczynania uczestników gry, którzy aby odnaleźć rycerza musieli rozwiązać przygotowane zadania.

Trzy osobowe  drużyny wyruszyły w poszukiwaniu więcborskiego Rycerza. W różnych miejscach w mieście rozlokowano punkty kontrolne, w których czekały na uczestników różne zadania. Do celu prowadziła ich mapa.  Jednym z zadań było napisanie rymowanki o Więcborku, część z nich mogliśmy usłyszeć na antenie Radia Nakło.  

Dominik i Dawid z Aleksandrowa Kujawskiego ułożyli taką rymowankę: “Gdy nadchodzi czas wakacji moja rodzina szuka atrakcji. Ciepła woda, słońce, plaża, gry, konkursy i zabawa. Gdzie to wszystko moi mili? WIĘCBORK, tak ci czas umili.”

Pozdrowienia za pośrednictwem radia i naszej stronie swojej rodzinie i znajomym przesyła Pani Bogusia z Bydgoszczy, a Asia i Ola pozdrawiają swoich rodziców ze słonecznego Więcborka.

Plenerowe studio do rozmowy o walorach i atrakcjach turystycznych Więcborka zaprosiło:

Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku Pani Ludmiła Piekałkiewicz – Geruzel zapraszała na imprezę “Zaczytany Więcbork” i do akcji bookcrossing “Uwolnij Książkę”. Każdy może przynieść książkę do Biblioteki w Więcborku i podarować jej drugie życie. Uwolnione książki, zainteresowani czytelnicy mogą wziąć z wyznaczonej półki na plaży miejskiej, przeczytać a potem przynieść z powrotem na półkę, by mogły czytać je kolejne osoby. 

Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku Pani Joanna Soja – Tońska zapraszała na trwające właśnie “Dni Więcborka”. MGOK przygotował dla mieszkańców i wczasowiczów sporą dawkę atrakcji, o których możecie przeczytać Państwo w kalendarzu imprez dostępnym na naszej stronie.

Pan Sławomir Sobecki przedstawił słuchaczom historię Więcborka w pigułce. Opowiedział o powstaniu miasta i Grodzie Św. Katarzyny oraz odpowiedział na pytanie skąd się wziął Rycerz w naszym herbie.

Rozmowa z Panem Piotrem Kriese – prezesem TKKF Wodnik o “VI Biegu Pamięci Karolewo”, który odbędzie się 17 września br. Pan Piotr zapraszał wszystkich chętnych do udziału w biegu upamiętniającym cywilne ofiary II wojny światowej, byli to mieszkańcy naszej gminy. Wśród biegaczy oddających hołd ofiarom wielu jest takich, którzy w Karolewie stracili członka swojej rodziny. Dla naszych mieszkańców jest to bardzo ważne wydarzenie.

O walorach turystycznych naszego regionu opowiadał p.o. Dyrektora Krajeńskiego Parku Krajobrazowego Remigiusz Popielarz. Bogactwo walorów przyrodniczych oraz dogodna infrastruktura turystyczna stwarzają w Parku idealne warunki do rekreacji. Można tu uprawiać wiele form aktywnego wypoczynku, począwszy od turystyki pieszej, poprzez konną, rowerową, aż po wodną.

Już w najbliższą sobotę 60-lecie klubu sportowego “GROM” Więcbork – na to wydarzenie zapraszał i o historii klubu opowiadał Sylwester Trzósło Prezes klubu. O tym co czeka nas na Stadionie Miejskim w Więcborku mogli Państwo usłyszeć nie tylko dzięki Radio Nakło, wszelkie informacje dotyczące imprezy dostępne są na naszej stronie.

W studiu plenerowym nie mogło zabraknąć słynnego w Więcborku, Polsce i po za granicami kraju Maratończyka Ryszarda Kałaczyńskeigo, który opowiadał o nowo wydanej książce “Wytrwać w biegu” oraz o projekcie 366 Maratonów w 366 Dni. Zaprosił również słuchaczy do Witunii, gdzie 19 sierpnia odbędzie się rocznicowy bieg.

Na zakończenie wizyty plenerowego studia Radio Nakło, głos zabrał Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski, który zaprosił serdecznie do skorzystania z atrakcji przygotowanych dla mieszkańców i turystów w czasie sezonu letniego. Miłym akcentem tej rozmowy była wzmianka redaktora prowadzącego rozmowę o tym jak bardzo zaskoczyło go nasze miasto. Przyznał, że pierwszy raz gości w Więcborku i do tej pory nie miał pojęcia, że tuż “za rogiem” jest tak pięknie.

 

Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Informacja Głównego Lekarza Weterynarii - AFS
II Potyczki Sąsiedzkie

Wielkość czcionki
Kontrast