Informacje dla poszkodowanych w wyniku nawałnicy

Nawałnica, która przeszła przez Powiat Sępoleński w nocy z dnia 11 na 12 sierpnia 2017 r. spowodowały szkody w budynkach mieszkalnych i gospodarczych na terenie naszej gminy.  Największe szkody powstały na terenie sołectw: Pęperzyn, Zabartowo, Śmiłowo, Jastrzębiec i Suchorączek.

Wojewoda Kujawsko – Pomorski na wniosek złożony przez Gminę Więcbork przekazał już część środków finansowych niezbędnych do rozpoczęcia wypłat dla mieszkańców, którzy ponieśli szkody w budynkach mieszkalnych i lokalach mieszkalnych.  Pomoc zostanie przyznana w  formie zasiłku celowego  na doraźną pomoc w kwocie do 6 tysięcy złotych, zgodnie z art. 40 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej dla osób i rodzin poszkodowanych.  W przypadku szkód większych rozmiarów po przeprowadzeniu przeglądu przez inspektora nadzoru budowlanego będzie można starać się o pomoc w kwocie do 20 tysięcy złotych lub powyżej 20 tysięcy złotych.

Mieszkańcy gminy, którzy zostali poszkodowani w wyniku nawałnicy proszeni są o jak najszybszy kontakt z pracownikami Urzędu Miejskiego w Więcborku celem weryfikacji czy ich szkody zostały odnotowane.  Budynki, które zostały uszkodzone w znaczny sposób zostaną zweryfikowane przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

 

Wnioski o przyznanie zasiłku z tytułu uszkodzonych budynków mieszkalnych lub lokali mieszkalnych można składać w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Więcborku ul. Mickiewicza 22 a, 89-410 Więcbork.

Zgłoszenia i zapytania w sprawie szkód w budynkach gospodarczych i uprawach można kierować do Urzędu Miejskiego w Więcborku, ul. Mickiewicza 22, 89-410 Więcbork tel. 52 3895220.

Print Friendly, PDF & Email
368 Maraton połączony ze zbiórką dla Bianki
Ostrzeżenie meteorologiczne nr 48 burze z gradem

Wielkość czcionki
Kontrast