Noc cicha w śnie… więcborski koncert kolęd

W niedzielny wieczór pod sklepieniem więcborskiej świątyni zebrał się tłum wiernych, którzy przyszli wysłuchać noworocznego koncertu kolęd w wykonaniu Chóru “Lutnia” oraz Zespołu “Effatha”. Spowity mrokiem kościół podsycał magiczną atmosferę, ks. Tomek, który był inicjatorem tego spotkania przywitał serdecznie zebranych i zaprosił do wspólnego wysłuchania utworów.

Spotkanie to rozpoczęło się od niespodzianki – występu przygotowanego przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku pod opieką Pani Joanny Nowakowskiej. Jasełka pt. “Zatrzymajcie się ludzie na chwilę…”, których scenariusz był równie humorystyczny co wymowny, skłonić miały zebranych do wspólnej kontemplacji. Czas, który był jednym z bohaterów przedstawienia płynie nieustannie, ale nie możemy pozwolić, aby porwał nas wir i chaos codzienności, brzmiało przesłanie.

Kolęd w wykonaniu Chóru “Lutnia” pod batutą Karola Szmidta mieszkańcy mogli słuchać  już podczas Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ krótko przed świętami ukazała się płyta chóru. Ale usłyszeć te utwory na żywo mogliśmy pierwszy raz. Występ był niesamowicie klimatycznym wydarzeniem, chórzyści zaśpiewali wszystkie kolędy, które ukazały się na płycie “Noc cicha w śnie…”. Wśród kolęd są te bardzo znane: “W żłobie leży”, “Lulajże Jezuniu”, “Gdy śliczna Panna”, “Oj, maluśki”, jak i zapomniane “Anielskie Chóry”, “Miasto betlejemskie” autorstwa Wiktora Zdolińskiego.

Po występie więcborskiego chóru przyszedł czas na znany już w Więcborku zespół “Effatha”, który współtworzy grupa młodych ludzi  pod czujnym okiem ks. Tomka. Mocne, charyzmatyczne, ale jednocześnie delikatne brzmienie i  śpiew wprawił wszystkich w cudowny nastrój. Zebrani w więcborskiej parafii pod wpływem tej doniosłej atmosfery nucili wspólnie z młodzieżą.

Na zakończenie wiwatom i brawom nie było końca, w imieniu mieszkańców dziękujemy serdecznie wszystkim organizatorom tego wydarzenia.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Zarządzenie Burmistrza Więcborka w sprawie otwartego konkursu ofert
Bal Sportu i Kultury

Wielkość czcionki
Kontrast