REMONT ul. MICKIEWICZA

 

Po licznych rozmowach i ustaleniach pomiędzy Burmistrzem Więcborka Panem Waldemarem Kuszewskim a Dyrektorem ZDW w Bydgoszczy Panem Mirosławem Kielnikiem podjęto decyzję o remoncie ul. Mickiewicza w Więcborku.

W ten sposób na całej ulicy w centrum miasta będzie ułożona równa nawierzchnia. Te prace wykonane będą w drugiej połowie roku. Obecnie kończy się przygotowanie dokumentacji projektowej. Gmina Więcbork ze swej strony zapewni ułożenie obrzeży.

Również po zimowej przerwie ruszyły poważne roboty budowlane na rondzie w Więcborku, które powstaje na połączeniu dwóch dróg wojewódzkich w kierunku Nakła, Wyrzyska i Sępólna Krajeńskiego.

Inwestycja finansowana jest z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego. Kosztuje 1,9 mln zł.  Jesienią wykonawca prac przygotował podbudowę pod poszerzenia jezdni, ustawił przy nich  krawężniki i usunął kolizje z innymi sieciami. 

Teraz rozpoczęły się kolejne prace. Wykonywane są poszerzenia na łukach przed wjazdem na skrzyżowanie co ułatwi manewry większych pojazdów. W najbliższych dniach na poszerzonej jezdni ułożone zostaną pierwsze warstwy asfaltu. Pozwoli to zmienić organizację ruchu i rozpocząć prace na środku skrzyżowania, gdzie powstanie wyspa centralna. Wokół pierścienia wykonana zostanie opaska z betonu. Środek wyspy zagospodarowany zostanie zielenią. W trakcie tych prac kierowcy muszą liczyć się z ruchem wahadłowym sterowanym sygnalizacją świetlną. Drogowcy wykonają też chodnik po północnej stronie ronda, który umożliwi mieszkańcom Więcborka wygodne dojście do cmentarza.

Zakończenie wszystkich prac oraz odbiór inwestycji planowane jest do końca maja.

 

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy

UM Więcbork

Print Friendly, PDF & Email
GAZYFIKACJA WIĘCBORKA
KINO VISA - Więcbork

Wielkość czcionki
Kontrast