Dzień dziecka – Witunia

W minioną sobotę tj.30.06.2018 r. na terenie Sołectwa Witunia na małym boisku odbył się długo wyczekiwany przez dzieci  Dzień Dziecka.

Spotkaniu towarzyszyły liczne i ciekawe atrakcje, które umiliły i urozmaiciły czas zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Boisko tego dnia zostało podzielone na różnorodne obszary tematyczne m.in.: strefę „dmuchańców”, w której zarówno dzieci młodsze jak i starsze mogły bez ograniczeń korzystać ze zjeżdżalni oraz dmuchanego domku z kulkami: strefę plastyczną, w której pod okiem wykwalifikowanych instruktorów dzieci tworzyły piękne prace; strefę sportową, gdzie odbywała się zacięta rywalizacja między dziećmi oraz dziećmi a rodzicami. Dla dzieci, które marzą o zawodzie strażaka Druhny i Druhowie z OSP Więcbork przygotowali moc atrakcji. Każdy chętny mógł wsiąść do wozu strażackiego ubrać hełm, użyć sikawki i choć przez chwilę poczuć się jak bohater. Liczne atrakcje przygotowane dla naszych milusińskich dostarczyły im wiele radości i uśmiechu.

Jak przystało na piknik, nie zabrakło również poczęstunku. Uczestnicy mogli skosztować grillowanych smakołyków, zupy ogórkowej, przepysznych wypieków przygotowanych przez mamy oraz Panie z KGW, a dla naszych najmłodszych gości przygotowano stoisko z watą cukrową, goframi, napojami i owocami.

Dnia Dziecka  nie udałoby się oczywiście zorganizować gdyby nie pomoc ludzi dobrej woli, którzy wsparli nasze działania, oraz współpraca rodziców i pań z KGW Witunia.  Organizatorzy składają serdeczne podziękowania firmom i instytucjom, które wsparły nasze działania tj.: P.W.„BEMIX”, Katarzyna i Łukasz Mieszczak, Restauracja-Bar „Pomorzanka”,  SRI „ROLNIK”, Eurofasada, DARCHEM, SBN, Krzysztopol, MK Bud Michał i Kasia, Mila, Tomasz Obara, Andrzej Szyszło, Marek Sosnowski, Rafał Splitt, Ryszard Gładkowski, Elżbieta Czyż, Robert i Anna Bonkowscy, Marzena Borucka, Teresa i  Stanisław Flis, Małgorzata i Ryszard Tadych, Krzysztof Tarka, Ryszard Kałaczyński oraz Burmistrz Więcborka, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Więcborku, Rada Sołecka Sołectwa Witunia, MGOK Więcbork, OSP Więcbork.

Print Friendly, PDF & Email
Machalica i jego ulubiony Młynarski w Więcborku
Wzmocnione patrole Policji na ulicach Wiecborka

Wielkość czcionki
Kontrast