Koncert Chóru Lutnia

Z okazji Dni Więcborka w więcborskiej parafii odbył sie koncert Chóru Lutnia, który jak zawsze zgromadził szeroką publiczność.

Chór „Lutnia” z Więcborka jest czterogłosowym chórem liczącym 33 osoby. Pierwsze wzmianki wskazują, że zbliża się 100-lecie istnienia zespołu.

W grudniu 2016r. chór założył Stowarzyszenie i zaczął jeszcze prężniej pracować. Zdobył między innymi dwukrotnie brązowe pasmo na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Pasyjnej w Szczecinie. Niewątpliwym sukcesem chóru jest również nagranie płyty z kolędami „Noc cicha w śnie…” W listopadzie bieżącego roku ukaże się druga płyta o charakterze patriotycznym.

Na koncercie, który odbył się 15 sierpnia br. wykorzystane zostało nowe nagłośnienie zakupione  w ramach  zadania publicznego finansowanego przez Gminę Więcbork. Wszyscy zebrani mogli również  – po raz pierwszy – podziwiać chórzystów w nowych strojach uszytych w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018.

Chór, przy tej okazji, dziękuje Paniom – Barbarze i Bożenie za miłą i profesjonalną współpracę.

Wszyscy zebrani w więcborskiej świątyni wysłuchać mogli utworów chóru „Lutnia” pod dyrekcją Karola Szmidt.

  1. Przenajświętszy – słowa i muzyka Stanisław Kwiatkowski
  2. Etiuda – muzyka Fryderyk Chopin, opracowanie Stanisław Głowacki
  3. Dona nobis pacem – muzyka Mary Lynn Lightfoot
  4. Witaj pokarmie – muzyka Paweł Bębenek, tekst XVII w.
  5. Ubicaritas –muzyka Audrey Snyder, tekst anonim X w.
  6. Modlitwa o pokój – muzyka Norbert Blacha, tekst Mirosława Hanusiewicz

dwa utwory w wykonaniu żeńskiej części chóru:

  1. Schowaj mnie
  2. Hymn to Fredom – muzyka Oscar Peterson , Hymn nasz chór wykonywał na festiwalu chóralnym w Sławie w 2017roku z ośmioma chórami z całej Polski. Utwór ten niewątpliwie jest przełomem w dotychczasowej działalności chóru – zapraszamy do wysłuchania.

Na koniec z uwagi na dzisiejsze Święto Wojska  Polskiego :

  1. O mój rozmarynie -jedną z najpopularniejszych polskich pieśni wojskowych z czasów I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej, znaną także pod tytułem ”Rozmaryn”.

 

Print Friendly, PDF & Email
35 – lecie Sekcji Podnoszenia Ciężarów
Do Więcborka zawitał nowy sport!

Wielkość czcionki
Kontrast