Turniej Drwali ‘2019

Dnia 3 maja w Lubczy odbył się II Turniej Drwali o Puchar Burmistrza Więcborka, w którym udział wzięło 5 dwuosobowych drużyn: Team Stihl OSP Lubcza, ZUL Palacz, Black Horse Borzyszkowo, Bart Sępólno Kraj., ZUL Palacz, Team Stihl. Aura tego dnia była kapryśna, ale nie przeszkodziła w przeprowadzeniu zawodów. Organizatorzy przygotowali dla drużyn osiem konkurencji: wymiana łańcucha w pile motorowej i przecięcie kłody, rzut kłodą drewna, okrzesywanie kłody piłą motorową, przerąbanie kłody na czas, cięcie piłą poprzeczną do drewna (bardziej znaną jako “moja-twoja”), rzut łańcuchem, tor przeszkód z łupaniem drewna oraz trwające podczas całych zawodów wykonanie rzeźby z drewna.

Panie z KGW w Lubczy przygotowały poczęstunek, gorąca grochówka, kiełbaski z grilla, które rozgrzewały wszystkich przybyłych, a dzieci zajadały się chrupiącymi goframi i popcornem.

Pierwsz miejsce zajęli gospodarze turnieju – OSP Lubcza
Drugie miejsce zajęła drużyna Black Horse Borzyszkowo, której zabrakło dosłownie kilka sekund do wygranej.
Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Team Stihl.

W imieniu organizatorów: Klubu Sportowego Time Lubcza, Sołectwa Lubcza oraz Urzędu Miejskiego w Więcborku serdecznie gratulujemy zwycięzcom raz pozostałym uczestnikom turnieju.

Print Friendly, PDF & Email
Relacja z obchodów Święta Narodowego 3 Maja w Więcborku
Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 30/2019 - Przymrozki

Wielkość czcionki
Kontrast