Dwa w jednym czyli Puchar Polski i Mistrzostwa Strefy Polski Północnej.

Kolejne zawody motocrossowe z udziałem dużej grupy zawodników WKM.

III runda Strefy Północnej i Puchar Polski w Olecku.

Podczas kolejnych zawodów towarzyszy nam sponsor klubu firma

Oleje-Klimowicz która wspiera nas produktami fińskiego koncernu NESTE.

Olecko przygotowania do zawodów potraktowało bardzo poważnie.

Trasa wyścigu odpowiednio przygotowana i zabezpieczona przypadła do gustu naszym reprezentantom.

Bardzo duża frekwencja zgłoszeń do zawodów zapowiadała nie lada emocje dla kibiców.221 zawodników ruszyło do waliki o trofea i punkty.

Dwudniowe widowisko komentował Sebastian Wójcik.

Sobota w tym dniu naszych zawodników zobaczyliśmy w klasie:

MX65, MX Junior, MX Kobiet , MX1C.

Wszyscy zawodnicy startowali w Puchar Polski i Mistrzostwa Strefy Polski Północnej .

Najbliżej podium w sobotnich zawodach była Weronika Obiała która startowała w klasie MX Kobiet po dwóch biegach wywalczyła 5 miejsce.

Mateusz Szafrański to właśnie on barwach WKM ścigał się w klasie MX Junior.

Dwa wyczerpujące biegi i ostatecznie wywalczona 9 pozycja.

Wiktoria Kupczyk wspierana przez rodziców pojechała dla WKM w klasie MX65 zajęła 11 miejsce.

Tomasz Kulczyk rywalizował MX 1C ,ostatecznie sklasyfikował się na 16 pozycji.

Niedziela w ten dzień rywalizacja z udziałem WKM toczyła się w klasach:

MX 85 , MX 2C , MX Masters i MX Open.

Zaczynając od klasy MX 85 której wyścigi przypominają walkę jak w klasie Open.

Tu nie było niespodzianek 4 zawodników w barwach WKM-u dało popis swoich umiejętności.

Dwa biegi wyłoniły zwycięzców Olaf Włodarczak miejsce I , Wiktor Sobiech miejsce III , Łukasz Ryczek miejsce IX a Mateusz Kulczyk był XX.

MX2C Dawid Szkodziński po zaciętej rywalizacji kończy zawody na miejscu 25 .

Marcin Ryczek startujący w MX Masters miał do pokonania naprawdę mocną czołówkę , minimalna różnica czasowa między rywalami i finalnie po dwóch startach 8 miejsce.

In na koniec królowa motocrossu klasa MX Open , w tej klasie niema kompromisu.Chcesz być z przodu trzeba ostro cisnąć i to właśnie pokazał Luis Carstens i Bartosz Pierzyński . Koledzy jechali bardzo ostro od początku do samego końca. I tak w klasyfikacji indywidualnej Luis Carstens ukończył zawody na miejscu 9 a  Bartosz Pierzyński dojechał na pozycji 25.

Po weekendowej walce WKM Więcbork w klasyfikacji klubowej Pucharu Polski zajął piątą pozycje.

W III rundzie Mistrzostwa Strefy Polski Północnej aktualnie znajduje się na miejscu piątym.

Wszystkim zawodnikom , rodzicom naszych mniejszych podopiecznych i sponsorowi firmie Oleje-Klimowicz serdecznie dziękujemy za udział i wsparcie w rywalizacji Puchar Polski i Mistrzostwa Strefy Polski Północnej.