Radio Nakło na Więcborskim Molo

21 sierpnia 2019 r. na molo zawitało z letnią audycją plenerowe studio Radio Nakło 107,5 fm.  Od godziny 13.20 do godziny 16.00 radiosłuchacze mogli usłyszeć co wydarzyło się w Więcborku i co jeszcze przed nami, jakie inwestycje zostały zrealizowane oraz jakie są zaplanowane w najbliższej przyszłości, odrobina historii, sportu i przyrody. Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski  opowiedział  o inwestycjach w zakresie infrastruktury turystycznej, sportowo – rekreacyjnej i drogowej zrealizowanej w tym roku, ale także o planowanych w przyszłości.  Zaprosił na obchody 80 rocznicy powstania obozu w Karolewie, miejsca w którym niespełna dwudziestu członków organizacji Selbstschutz Westpreussen w ciągu 82 dni zabiło w brutalny sposób co najmniej 1781 mieszkańców z Więcborka i okolic. Uroczystość odbędzie się 1 września 2019r. o godzinie 15.00 na cmentarzu cywilnych ofiar II wojny światowej w Karolewie.

Prezes TKKF WODNIK Pan Piotr Kriese zaprosił na VIII  Bieg Pamięci Karolewo Więcbork, który odbędzie się 21 września 2019 r.

Pracownik Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku Pan Marcin Łangowski  powiedział o najbliższych wydarzeniach kulturalnych w bibliotece, zajęciach dla najmłodszych, promocji lokalnych pisarzy. Zaprosił wszystkich „biblio smyków”  wraz z rodzicami na zajęcia z zakresu pierwszej pomocy 29 sierpnia 2019 r. a wszystkich starszych i młodszych na Narodowe Czytanie pod Patronatem Prezydenta RP dnia 6 września 2019r.

Dyrygent chóru „Lutnia” z Więcborka Pan Karol Szmidt opowiedział o zbliżającym się 100 – leciu chóru i koncercie jubileuszowym, który odbędzie się 20 października w Kościele Parafialnym w Więcborku.  Ten  wyjątkowy koncert odbędzie się w nieco innej formie gdyż zostanie wzbogacony o prezentację multimedialną nad, którą obecnie trwają prace.

Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku Pani Joanna  Soja – Tońska przedstawiła informację o realizacji projektu  “Krajna haftem malowana” to projekt warsztatów międzypokoleniowych, w czasie których będzie można odkryć  na nowo haft krajeński. Będzie on tradycyjnie wyszywany nićmi na płótnie, lub w bardziej nowoczesny sposób przenoszony na porcelanę użytkową, biżuterię, produkty użytku codziennego.  Jako opiekun merytoryczny pochwaliła się także uzyskaniem przez Stowarzyszenie KGW Runowo Krajeńskie dotacji  na realizację projektu “Wesoła Wieś Krajeńska – warsztaty tradycji ludowych na Krajnie”.

Prezes WKM Więcbork Pan Szymon Grzegorczyk przybliżył radiosłuchaczom zasady bezpieczeństwa na treningach i zawodach. Opowiedział o zawodnikach a także ich sukcesach, treningach oraz przyszłości Więcborskiego Klubu Motocrossowego

Społeczny Konserwator Zabytków Pan Leszek Skaza – nieco inaczej niż zwykle przedstawił zarys historyczny naszej gminy, ponieważ przedstawił go od strony walorów turystyczno krajobrazowych.

V-ce Prezes  MGLKS „GROM” Więcbork Pani Anna Łańska przybliżyła nieco historię klubu, przedstawiła dokonania sportowców oraz opowiedziała o bieżącej działalności. Najwięcej czasu antenowego poświęcono na rozmowy o dwóch wiodących sekcjach w klubie tj. sekcji podnoszenia ciężarów, której trenerem jest Pan Marek Ksobiak oraz sekcji piłki nożnej. O treningach i rozgrywkach piłkarzy opowiadał trener drużyny seniorów Pan Paweł Mucha.

Pani Sandra Pasieka instruktor tańca ze Studia Tańca „Natural”  przedstawiła Więcbork od strony tanecznej, opowiedziała o pasji do tańca, zajęciach tanecznych i sukcesach podopiecznych oraz własnych jako tancerki.

Na zakończenie Dyrektor Krajeńskiego Parku Krajobrazowego Pan Krzysztof Wojtkowiak wraz z Panem Mirosławem Łebek w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o walorach turystyczno – krajobrazowych największego w naszym województwie parku krajobrazowego. Nie zabrakło także apelu o właściwe zachowanie w lesie, w końcu to zwierzęta są tam domownikami a ludzie tylko gośćmi.

Tego popołudnia nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. Animatorzy, którzy zawitali na molo organizowali liczne zabawy, konkurencje, uczyli jak puszczać mega bańki, tańczyli zumbę, przepięknie malowali dziecięce twarze oraz robili zwierzaczki z balonów.

Print Friendly, PDF & Email
Zapisy na VIII Bieg Pamięci Karolewo - Więcbork
Dni Więcborka 2019 za nami

Wielkość czcionki
Kontrast