„Srebrne Pasmo” dla Chóru „Lutnia” z Więcborka

Chór „Lutnia” z Więcborka zaprezentował się na XXI Festiwalu Pieśni Chóralnej “Leć o pieśni, leć sokołem” Czersk 2019. Festiwal odbył się 29 września 2019 r. tradycyjnie już w gościnnych progach czerskiej świątyni – kościele pw. św. Marii Magdaleny w Czersku. 
Organizatorami Festiwalu byli: Burmistrz Czerska, Proboszcz Parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Czersku, Ośrodek Kultury w Czersku oraz Chór „Lutnia” z Czerska. Patronat honorowy nad imprezą objął Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Starosta Chojnicki Marek Szczepański.

Profesjonalne Jury oceniało: dobór repertuaru, interpretację, intonację, emisję i brzmienie zespołu, ogólny wyraz artystyczny. „Srebrne Pasmo” dla Chóru „Lutnia” z Więcborka to dowód na to, że chórzyści pod okiem dyrygenta Karola Szmidta doskonalą warsztat i ciągle się rozwijają.


Dnia 30 września 2019r. Chór „Lutnia” z Więcborka miał zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w obchodach regionalnych Święta Lasów Państwowych. Odbywały się one w Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Zespół ubogacił swoim śpiewem Liturgię Mszy Świętej, po której odbył się koncert chóru, nagrodzony gromkimi brawami.

W ten sposób chórzyści promują parafię, ale i również miasto Więcbork.

Fotografie z Czerska – Stowarzyszenie Chór „Lutnia” z Więcborka

Fotografie z Torunia – dzięki uprzejmości pani Moniki Bilskiej / Radio Maryja

Print Friendly, PDF & Email
Świadczenia pieniężne dla inwalidów wojennych oraz niektórych osób będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego
Proekologiczne programy dotacyjne

Wielkość czcionki
Kontrast