XXIV Wieczór Seniora

Wielkie święto społeczności senioralnej z miasta i gminy Więcbork oraz gminy Sośno odbyło się 5 października 2019r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Noblistów w Więcborku pod Honorowym Patronatem Burmistrza Więcborka Waldemara Kuszewskiego.
Pogoda sprzyjała przyjściu na to integracyjne spotkanie emerytom i osobom z niepełno sprawnościami organizowanym przez Oddział Rejonowy PZERiI. W obecności lokalnych  władz samorządowych, powiatowych, przedstawicieli więcborskich instytucji oraz  Zarządu Okręgowego PZERiI z Bydgoszczy: sekretarza Zbigniewa Kani i pani skarbnik Cyryli Wypijewskiej,  przewodnicząca ZOR PZERiI w Więcborku Zofia Najdowska rozpoczęła uroczystość od wprowadzenia  Związkowego Sztandaru. Sala gimnastyczna była wypełniona po brzegi. Zostały wyróżnione placówki, które wspierają, pomagają i sponsorują wieczory seniora od 20 lat. Dużą Złotą Honorową Odznakę  z aktem nadania od ZG PZERiI w Warszawie otrzymała Szkoła Podstawowa nr 1, Dyplom Uznania od ZG PZERiI firma RONET i Zakłady Gospodarki Komunalnej z Więcborka. Wyróżniono aktywnych seniorów: Romana Trzósłę odznaczeniem “Senior na Medal”, Felicję Synak i Marię Łoś dyplomem i pamiątkami. Tytułem Seniora Roku 2019 i statuetką “sowy” poszczycił się Wiesław Grzeszczak. Przewodnicząca Rady Miejskiej w Więcborku Anna Łańska i Burmistrz Waldemar Kuszewski na ręce ZOR PZERiI przekazali bon o wartości 500zł na działalność Oddziału. Dla organizatorów wieczoru była to duża niespodzianka. Serdeczne słowa podziękowania seniorzy  skierowali do Firmy Kucharskiej PASIEKA za 20.letnią  obsługę spotkań emerytów, która i w tym roku częstowała podwieczorkiem, ciepłą kolacją  wszystkich uczestników.
Burmistrz Więcborka udekorował cztery pary Złotych Jubilatów Medalami Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie i dodał dużo słodkości ufundowanym tortem – starczyło dla wszystkich obecnych. Ten wieczór był także “pokoleniowym”, gdyż na program artystyczny złożyły się występy drugoklasistów z zaprzyjaźnionej Szkoły, pokaz tancerzy  Studia Tańca Natural oraz zespół wokalny z MGOK. Całą obsługą biesiadników zajął się Młodzieżowy  Klub Wolontariuszy AMICUS  i pracownicy MGOPS z Więcborka.
Każdy mógł zrobić sobie żartobliwe zdjęcie w przygotowanym przez MGOPS  atelier z rekwizytami z czasów PRL. Rekwizyty zostały wypożyczone z Pomorskiego Okręgowego Muzeum PRL w Sępólnie Kraj.  Chętnych było wielu, a śmiechu i radości przy tym wystarczy na cały rok! Można było obejrzeć również ręcznie wykonane przez członków Klubu “Senior +” prace artystyczne. Na koniec do tańca na żywo  zagrał zespół muzyczny seniorów.
Wieczór pełen emocji, odczuć, różnych przemyśleń minął szybko, a organizatorów utwierdził, że osoby starsze lubią takie  formy spędzania wolnego czasu. Przebieg wieczoru świetnie pokazują zamieszczone niżej zdjęcia.


Print Friendly, PDF & Email
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

Wielkość czcionki
Kontrast