Termomodernizacja

W ramach akcji społecznej „Ocieplam dom i walczę ze smogiem” pragniemy informować, jakie korzyści można mieć z dobrze przeprowadzonej termomodernizacji. Aby wesprzeć ten cel, niezbędne jest zaangażowanie osób, które posiadają odpowiednią wiedzę na ten temat. Dlatego w ramach naszej inicjatywy zaprosiliśmy do współpracy najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie szeroko pojętej termomodernizacji.

Osoby te, poza działaniami edukacyjnymi, wspierają nas w tworzeniu mechanizmów mających na celu usprawnienie procesu termomodernizacji w Polsce. Korzystając z ich autorytetu i wiedzy, chcemy skutecznie walczyć ze smogiem.

Walce ze smogiem potrzebna jest wiedza. Wbrew pozorom niewiele osób widzi bezpośredni związek między dociepleniem budynku z czystym powietrzem. Istnieje przekonanie, że wymiana źródła ciepła jest wystarczającym rozwiązaniem w tym zakresie. A tymczasem termomodernizację budynku należy zacząć od ocieplenia. Dopiero wówczas należy dobrać odpowiedni system ogrzewania. Inna kolejność działań może przynieść odwrotny skutek.

Ze strony www.termomodernizacja.org można się dowiedzieć, jak należy przeprowadzić termomodernizację budynku. Treści  skierowane są do mieszkańców i użytkowników domów jednorodzinnych, które wymagają modernizacji polegającej na ociepleniu ścian.

Istotnym elementem akcji jest wysyłka specjalnie przygotowanych ulotek i plakatów do mieszkańców gmin, które będą informowały o najważniejszych aspektach związanych z ocieplaniem budynków, korzyściach związanych z termomodernizacją, finansowaniu tych prac i ulgach z tego wynikających.

Print Friendly, PDF & Email
Ostrzeżenie meteorologiczne - Burze z gradem
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Wielkość czcionki
Kontrast