Więcbork dla Zosi Szcześniewskiej

Rdzeniowy zanik mięśni (SMA1) to diagnoza, którą usłyszeli rodzice małej Zosi Szcześniewskiej z Wałdowa.
SMA… to nieuleczalna, genetyczna choroba… Dzieci, które chorują na najcięższą postać tej choroby, stopniowo tracą zdolność ruchu, połykania, mówienia, a potem oddychania… Bez leczenia po prostu umierają! Medycyna na szczęście walczy z potworem, jakim jest SMA. Najnowocześniejszym leczeniem przeciwko SMA jest terapia genowa, podawana w formie jednorazowego wlewu dożylnego… Dzieci, które dostały tę terapię, robią niesamowite postępy… Zosia może dostać szansę i żyć normalnie mimo choroby! Dlatego rodzice dziewczynki i wspaniałe grono wolontariuszy podjęli walkę o zebranie ponad 9 milionów złotych. To cena za życie, zdrowie i przyszłość Zosi. By terapia dała najlepsze efekty lek musi zostać podany jak najszybciej, inaczej w organizmie zajdą nieodwracalne zmiany, z którymi nie będziemy mogli walczyć.

Aby wesprzeć zbiórkę na leczenie Zosi wolontariusze przygotowali na najbliższy weekend (21-23 październik 2022) szereg imprez w Więcborku, z których każda zebrana złotówka zasili skarbonkę Zosi i przybliży ją do celu!

21 października w godzinach 13.00 – 17.00 – Kurkowe Bractwo Strzeleckie zaprasza na emocjonujące przeżycia w konkurencjach strzeleckich odbywających się na strzelnicy, bractwo zapewnia bezpieczną, doskonałą zabawę i przyjacielską atmosferę.


21 października w godzinach 17.00 – 20.30 – młodzież z więcborskich szkół przy wsparciu dyrektorów i nauczycieli organizuje “Festyn charytatywny dla Zosi Szcześniewskiej”, podczas którego zbierane będą fundusze na leczenie małego motylka. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych stoisk… szczegóły na załączonym plakacie.


22 października o godzinie 9.00 Pan Tomasz zaprasza do kibicowania podczas Turnieju siatkówki dla motylka Zosi! Sportowe zmagania połączone będą z pysznym poczęstunkiem.


22 października o godzinie 10.00 – Pan Mirek zaprasza na rajd rowerowy, podczas którego miłośnicy dwóch kółek w jesiennej aurze więcborskich lasów przejadą 25 kilometrów i wesprą leczenie małej Zosieńki!


22 października o godzinie 11.00 – Pani Grażyna zaprasza na wspólny spacer po lesie wszystkie osoby, które chcą odetchnąć od codziennego zgiełku, stresu i nadmiaru bodźców.
“Las nas leczy” – zaczerpnijmy moc z przyrody, odkryjmy w sobie więzi z przyrodą, zagłębmy się w dźwięki, zapachy i smaki lasu. Po uczcie dla zmysłów organizator zaprasza na słodki poczęstunek. Wsparcie finansowe zasili skarbonkę Zosi.


22 października o godzinie 11.00 Pani Kinga zaprasza na spacer z psem, który ma na celu wsparcie małej Zośki. Leniwa drzemka na ciepłym posłaniu w sobotnie przedpołudnie musi zostać przełożona! Koniecznie zabierz swojego czworonoga i spędź ten czas aktywnie, organizatorzy przygotowali moc atrakcji.


23 października – już w najbliższą niedzielę na Więcborskim rynku zakończymy aktywny weekend dla Zośki!

W niedzielę Więcbork nie gotuje tylko Zosi lek funduje!

Przyłączysz się i Ty?

Jeżeli jest ktoś chętny upiec ciasto na stanowisko naszego motylka to zapraszam do kontaktu z grupą wolontariuszy “Zosieńka kontra SMA. Zofia Szcześniewska”


23 października o godzinie 11.00 Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Więcborku ks. Adam Andrzejczak odprawi mszę św. w intencji zdrowia Zosi Szcześniewskiej, datki zebrane podczas mszy zasilą skarbonkę Zosi.


23 października o godzinie 13.00 – Pan Jacek ze Szkółki Wędkarskiej “ZŁOTE LESZCZE” również przyłącza się do akcji ratowania zdrowia malutkiej Zosi! Oprócz wędkowania organizator zapewnia sportową rywalizację i miłą atmosferę.


23 października o godzinie 12.00 Pan Bartosz zaprasza na Turniej Piłkarski dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy wszystkich miłośników sportu do kibicowania drużynom biorącym udział w turnieju, którego celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie Zosi!


23 października o godzinie 13.15 zapraszamy wszystkich morsów do wsparcia zbiórki charytatywnej dla Zosi. Organizatorzy zapewniają, że woda tego dnia będzie zimna, ale atmosfera gorąca!

Print Friendly, PDF & Email
Preferencyjny zakup węgla za pośrednictwem gminy
Dyżury ekspertów ZUS 

Wielkość czcionki
Kontrast