Zapraszamy na Mistrzowski Kurs Wokalny do Więcborka

Z przyjemnością informujemy, że po dwóch edycjach, Mistrzowski Kurs Wokalnyw Więcborku wpisał się na stałe w krajobraz kulturalny powiatu sępoleńskiego i całego województwa kujawsko -pomorskiego. Powodzenie przedsięwzięcia ma rodowód w wysokim poziomie artystycznym, który gwarantują z jednej strony niepodważalne kwalifikacje prowadzących oraz zaproszonych do współpracy pianistów – akompaniatorów – z drugiej zaś już utrwalona renoma, która ściąga do Więcborka uzdolnioną młodzież. Uczestnicy kursu z całej Polski wręcz przechwytują oferowane miejsca na warsztatach w Więcborku, by pracowicie szlifować technikę i interpretację, a na zakończenie pracy zaprezentować jej efekty na otwartym dla publiczności występie.

Przedsięwzięcie zyskało pochlebne opinie mediów i uczestników kursu, a także, co niezwykle ważne, daje wszystkim zaangażowanym dużo radości i poczucia piękna z obcowania z muzyką klasyczną. Koncerty finałowe nad Jeziorem Więcborskim, organizowane na zakończenie zmagań szkoleniowych adeptów sztuki wokalnej, którzy przez 5 dni pod okiem znakomitych nauczycieli i Mistrzów zagłębiają tajniki wykonawcze, przyciągają rzesze słuchaczy zarówno spośród mieszkańców Więcborka, sąsiednich miejscowości, oraz odpoczywających gości i turystów.

Co istotne, przedsięwzięcie nabiera tempa i rozgłosu, co przekłada się na wyraźne zainteresowanie mediów. Nie tylko lokalnych, jak informacje o kursie w Wiadomościach Krajeńskich, relacja i wywiad w programie „Zbliżenia” TVP Oddział w Bydgoszczy oraz w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw – jak również w ogólnopolskich mediach, by wspomnieć o relacji telewizyjnej z przebiegu warsztatów i koncertu w Teleexpresie Extra, gdzie wyemitowano fragmenty koncertu i wywiadu z Maestro Andrzejem Dobberem, rodowitym więcborczaninem, duszą i głównym prowadzącym Mistrzowski Kurs Wokalny w Więcborku.

Medialny rozgłos towarzyszący wydarzeniu to również impuls do promocji cudownego regionu Krajny oferującego bogactwo krajoznawcze, życzliwość przyjaznych mieszkańców i naturalne miejsce do odpoczynku dla turystów. Przedsięwzięcie zyskuje grono stałych przyjaciół, którzy z chęcią wrócą w te strony i zachęcą innych.

Powodzenie poprzednich edycji pozwoliło na trwałe wpisać Mistrzowski Kurs Wokalny do kalendarza wydarzeń kulturalnych naszego regionu i województwa, a Więcbork stał się regionalną letnią stolicą opery i śpiewu klasycznego.

Mając na uwadze potrzebę prowadzenia głosów żeńskich przez doświadczoną śpiewaczkę, w nadchodzącej edycji warsztatów, pracę z uczestnikami obok Maestro Andrzeja Dobbera i Andrzeja Lamperta poprowadzi Iwona Sobotka.   

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego. 

Print Friendly, PDF & Email
Inwestycje obejmujące budowę, przebudowę i remont dróg gminnych
Komunikat

Wielkość czcionki
Kontrast