Wystawa „portowe obrazki”

Wystawa „portowe obrazki” będzie dostępna od 19.09.2023r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku. Zakończy się finisażem 20.10.2023r. na którym pojawi się artysta-Andrzej Zembik. Zapisy na zwiedzanie i mini warsztat pod numerem tel.: 523896825.

To kolejna wystawa będąca kontynuacją ciągle realizowanego, marynistycznego cyklu. Projekt „portowe obrazki” jest przedstawieniem mojego widzenia tematyki marynistycznej w fotografii. Wynika z poszukiwań obrazowania charakterystycznego dla formy przekazu, jakie daje współczesne medium fotografii. Jest też odszukiwaniem tego co często jest niedostrzegalne, ulotne, a kryje się detalach, w rzeczach z pozoru prostych i banalnych, stanowiących codzienny widok dla wielu mieszkańców nadmorskich miejscowości. Projekt jest rejestracją zmienności obserwowanych obrazów spowodowanych kształtującymi je czynnikami, które jednocześnie tworzą postrzeganą rzeczywistość. W ten sposób stale poszukuję swojego obrazu otaczającej rzeczywistości.

Andrzej Zembik – niedawno urodzony – rocznik ’60 – i jeszcze żyjący, magister, częstochowianin. Fotografuje od dawna. Członek  Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Bierze udział w wystawach fotograficznych i interdyscyplinarnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. W fotografiach zwraca uwagę na te fragmenty świata, które niezauważone, trwają obok nas. Obserwuje świat bez kulturowych znaczeń, którymi go obdarzamy. Szuka rzeczywistości, która jest poza słowem. Fotografią zapisuje ślady zdarzeń, często ulotnych, jak gra światła na szkle, ale też trwania, jak kamienie, czy przemian istnienia w porządku czasu…

Print Friendly, PDF & Email
Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej
XII BIEG PAMIĘCI pod Patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Wielkość czcionki
Kontrast