Halina Frąckowiak w Więcborku

W sobotę 27 stycznia mieliśmy okazję po raz trzeci gościć w Więcborku Halina Frąckowiak.

Artystka w pierwszej części koncertu stworzyła świąteczną atmosferę zapraszając publiczność do wysłuchania polskich kolęd i utworów świątecznych, wspominając również trudny czas grudnia ’81, kiedy świąteczne spektakle zostały przerwane wprowadzeniem stanu wojennego.

Wsłuchaliśmy się w kolędę „Cicha Noc” czy też „Gdy się Chrystus Rodzi”. Tekst znany każdemu i po delikatnym zaproszeniu Artystki – cała sala wypełniona więcborską publicznością po brzegi śpiewała wspólnie kolędując, zgodnie zresztą z więcborską tradycją.

Poza kolędami mogliśmy usłyszeć największe przeboje Pani Haliny Frąckowiak: „Mały Elf”, „Dancing Queen” i wiele innych.

Pomiędzy utworami Artystka opowiadała dużo ciekawych historii związanych z jej artystyczną drogą, wspominając wspaniałych tekściarzy i kompozytorów z jakimi miała zaszczyt i niewątpliwą przyjemność współpracować.

Halina Frąckowiak na scenie króluje już od 60 lat! Stając pierwszy raz na scenie – 60 lat temu – urodziła się po raz drugi. Jak sama mówi najważniejsze dla niej jest, aby piosenka miała piękny, wartościowy przekaz i tekst, doskonałą muzykę, niekoniecznie stając się hitem i zyskując popularność. W jednej z piosenek mogliśmy nawet usłyszeć „kwilenie” niemowlaka, wnuka Pani Haliny, który w tym momencie jest już dorosłym mężczyzną. Koncert był wzruszającą podróżą wypełnioną wspomnieniami i pięknymi dźwiękami, oraz mądrymi tekstami.

Panią Halinę publiczność może oglądać w telewizyjnym show muzycznym dla Seniorów, tym bardziej było nam miło, że zechciała przyjąć zaproszenie i kolejny raz odwiedzić Więcbork.

Dziękujemy publiczności za obecność i owacje na stojąco!

MGOK Więcbork

Print Friendly, PDF & Email
Ostrzeżenia meteorologiczne - oblodzenie
III edycja programu dla KGW - Danie Wspólnych Chwil

Wielkość czcionki
Kontrast