Jubileusz Pani Cecylii Zielińskiej – druga najstarsza mieszkania naszej gminy

Wczoraj swoje 102. urodziny świętowała Pani Cecylia Zielińska z Więcborka która, dopóki zdrowie jej pozwalało pielęgnowała ogród. Wolne chwile spędzała na spacerach, nadal lubi przebywać na świeżym powietrzu. Jak wspomina córka dzieciom oddałaby wszystko. Ma jedną słabość – lubi słodkości.

Urodziła się 3 czerwca 1922 roku we wsi Lipno (województwo mazowieckie). Tam mieszkała, chodziła do szkoły i pracowała. W 1952 roku wyszła za mąż. Pracowała jako ekspedientka w miejscowym sklepie spożywczym GS w rodzinnej miejscowości. Prowadziła również małe gospodarstwo rolne. Urodziła dwójkę dzieci: córkę i syna. W 1976 roku owdowiała. Po dekadzie samotnego życia przeprowadziła się do Więcborka, zamieszkała z rodziną córki.  Aktywna do 90. roku życia. Jest bardzo zżyta ze swoimi bliskimi, czynnie uczestniczyła w opiece nad wnukami. Doczekała się czworga wnuków i siedmiorga prawnuków.

W dniu swoich 102. urodzin Pani Cecylia dołączyła do grona osób uhonorowanych Medalem Marszałka Województwa Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

W tak szczególnym dniu życzymy Pani Cecylii, aby kolejne lata mijały
w zdrowiu, atmosferze miłości i wsparcia drugiego człowieka, a dobry humor towarzyszył każdego dnia.

03.06.2024 CECYLIA ZIELINSKA, STULATKA, WIECBORK fot. Andrzej Goinski

Print Friendly, PDF & Email
FINAŁ WOJEWÓDZKI W ŚWIECIU
Kondolencje

Wielkość czcionki
Kontrast