Wernisaż wystawy Piotra Waszaka „Malarskie zamyślenia” – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku

Wernisaż wystawy Piotra Waszaka „Malarskie zamyślenia” – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku

Piątkowy wieczór (05.07.2024) minął w naszej Bibliotece pod znakiem wernisażu wystawy Piotra Waszaka “Malarskie zamyślenia”. Było to kolejne wydarzenie z zapoczątkowanej w sierpniu ubiegłego roku serii pt. “Utalentowani i nieznani obok nas”. Ma ona na celu przybliżenie szerszemu gronu odbiorców różnorakich talentów, które posiadają mieszkańcy naszej małej Ojczyzny! “Malarskie zamyślenia” przyciągnęły licznych zwiedzających – w tym rodzinę i przyjaciół Artysty  – co bardzo cieszy zarówno organizatora jak i samego Autora. Nie zabrakło okazji do kontemplowania sztuki oraz rozmowy z Panem Piotrem na temat inspiracji do malowania, a także artystycznego warsztatu malarskiego. Poniżej fotorelacja, na której można odnaleźć zdjęcia prac Pana Piotra, przedstawiające miejsca znane i charakterystyczne dla Więcborka.

Wystawę Piotra Waszaka “Malarskie zamyślenia” można zwiedzać w budynku CAL w Więcborku (ul. Rybacka 11A) do końca sierpnia w godzinach otwarcia Oddziału dla Dzieci M-GBP
w Więcborku (8.00-14.00 oraz 15.00-17.00). Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr 52 389 86 22 lub 503 935 064.

Biogram Autora: Piotr Waszak urodził się w Więcborku. Od wczesnych lat szkolnych fascynował się malarstwem. Inspirowany twórczością lokalnych artystów – takich jak Witold Gutowicz i Stefan Kuczerepa – rozpoczął malowanie obrazów olejnych. Tematyka obrazów olejnych jest zróżnicowana, jednak Pana Piotra najbardziej fascynuje piękno świata. Autor ołówkiem rysuje portrety, a grafiki wykonuje – tuszem. Od kilkunastu lat zawodowo przebywa za granicą, gdzie kontynuuje swoje zainteresowanie plastyczne. Piotr Waszak uprawia także fotografię plenerową,
z której czerpie pomysły do swoich prac. Dzieła wystawiał w: Mińsku Mazowieckim, Tucholi, Żninie, Bydgoszczy i Więcborku. Były one także publikowane w prasie: “Gazecie Pomorskiej”, Kwartalniku “Pobocza” i “Wiadomościach Krajeńskich”.

Tekst i zdjęcia : Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku

Print Friendly, PDF & Email
Czyste powietrze w liczbach
Ostrzeżenie meteorologiczne: BURZE

Wielkość czcionki
Kontrast