Ostrzeżenie hydrologiczne - gwałtowne wzrosty stanów wody

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: Warta środkowa od Prosny do Wełny, Kanał Mosiński, Wełna, Warta środkowa od Wełny do Noteci, Łobżonka, Noteć środkowa, Gwda, Drawa, Noteć dolna, Warta dolna od Noteci do ujścia, Obra, Odra środkowa od Słubic do Warty, Odra dolna od Warty do Gryfina, Ina i Płonia (kujawsko-pomorskie, lubuskie, pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie)

Ważność: od godz. 14:00 dnia 10.07.2024r. do godz. 23:00 dnia 10.07.2024r.

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody, które na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą powodować gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, punktowo alarmowych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Źródło informacji: Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Poznaniu.  Ostrzeżenie hydrologiczne Nr 103.

 Roman Brzuchalski

                (dyżurny operacyjny sporządzający meldunek)

Print Friendly, PDF & Email
Zawody wędkarskie z okazji 25-lecia powstania Koła nr 142 w Sypniewie
Ostrzeżenia meteorologiczne - Burze stopień 2

Wielkość czcionki
Kontrast