Drzwi Otwarte Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku na Rynku Miejskim.

Tym razem Rynek Miejski w Więcborku zapełnił się roześmianymi dziećmi. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku zorganizował zajęcia w plenerze zachęcając najmłodszych do aktywnego włączenia się w tworzenie kultury. Pogoda dopisała więc i frekwencja była duża.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku przygotował na świeżym powietrzu pokaz zajęć, do dyspozycji byli instruktorzy, którzy odpowiadali na pytania dzieci i rodziców.

Każdy kto przyszedł na Rynek Miejski mógł wziąć udział w pokazowych zajęciach z robotyki, na których chętni programowali domki czy zwierzątka z klocków lego. W mobilnym studiu nagrań można było nagrać piosenkę, wierszyk lub pozdrowienia dla najbliższych. Słuchanie swojego głosu roznoszącego się z ogromnych głośników na cały rynek to dla najmłodszych niezapomniane przeżycie. W czasie zajęciach plastycznych dzieci stworzyły logo Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku na wielkim brystolu, przyozdobiły ekologiczne torby i poznały kształt haftu krajeńskiego.

Dzieci wzięły udział w zabawie teatralnej, w czasie której naprędce stworzyły inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Uczestnicy mieli do dyspozycji barwne stroje i ciekawe rekwizyty.

Sekcja wokalna zaśpiewała najbardziej znane i lubiane przeboje. Dla wszystkich ciekawych rodziców pokazane zostały również zajęcia dla najmłodszych w Akademii Skrzata, które podzielone są na bloki: plastyczny i muzyczny. Dzieci poznają tajniki świata sztuki poprzez tworzenie. W ubiegłym roku artystycznym maluchy z Akademii Skrzata zrobiły krok do przodu i przygotowały sztukę teatralną „Żabki”.

Można było również zobaczyć pokaz młodzieżowej sekcji tanecznej prowadzonej przez Panią Sandrę Pasiekę. Pan Artur Kozar wraz z uczestniczkami przygotował pokaz zajęć FitAndJump, które Panie pieszczotliwie nazywają  trampolinkami. Zajęcia wycisnęły z uczestników ostatnie poty, a także podniosły poziom endorfin, gdyż Panie z uśmiechem na ustach prezentowały wszystkie kroki, figury i podskoki.

Pokaz karate jak zwykle równy i harmonijny wzbudził szacunek dla małych karateków, którzy doskonale rozumieli komendy wydawane przez senseia. Ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się bańki mydlane, które fruwały nad uczestnikami wesołej zabawy na rynku.

Wszystko po to, aby dotrzeć z ofertą Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku do jak największej liczby osób. Najmłodsi chętnie i licznie wzięli udział w konkursie polegającym na zdobywaniu podpisów na kacie zadań. Aby taki podpis zdobyć dzieci brały udział w zabawie lub pokazowych zajęciach. Na wszystkich czekała smakowita nagroda. Na zakończenie z zostawionych kart rozlosowano atrakcyjne nagrody, które przydadzą się do szkoły jak i na te ostatnie dni wakacji.

Z ofertą MGOK można zapoznać się na stronie internetowej, profilu facebookowym oraz w biurze MGOK. Kartę zgłoszeniową wraz z regulaminem można odebrać w biurze MGOK od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 oraz pobrać ze strony internetowej www.mgok.wiecbork.pl

Print Friendly, PDF & Email
Msza Św. w Karolewie
Mistrzostwa Polski i VI Puchar Krajny w Motocrossie Więcbork 27-28 sierpnia 2016

Wielkość czcionki
Kontrast