Bezpłatne szczepienie ochronne dla dzieci z rocznika 2013-2016

WIOSNA BEZ PNEUMOKOKÓW

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sępólnie Kraj., w związku z możliwością skorzystania z darmowych szczepień ochronnych przeciwko pneumokokom dzieci z roczników 2013-2016, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione, przesyła w załączeniu:

  1. Komunikat Ministra Zdrowia.
  2. List Krajowego Konsultanta ds. epidemiologii, Pani dr Iwony Paradowskiej-Stankiewicz, adresowany do rodziców i opiekunów dzieci, dla których dedykowana jest szczepionka w ramach akcji „Wiosna bez pneumokoków”.
  3. Informację na temat akcji: „Wiosna bez pneumokoków”,

W celu dotarcia powyższej informacji do jak najszerszego grona odbiorców – rodziców i opiekunów dzieci, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sępólnie Kraj., zwraca się z prośbą o udostępnienie w/w materiałów informacyjno-edukacyjnych, w widocznych dla nich  miejscach, oraz na podmiotowych stronach internetowych.

                           Państwowy Powiatowy

                             Inspektor Sanitarny

                                w Sępólnie Kraj.

                                      mgr inż. Elżbieta Estkowska

 

 

Szczepienia dzieci (z roczników 2013-2016) przeciwko pneumokokom

– komunikat do rodziców i opiekunów

 

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będziecie mogli bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom.

Przypominamy, że to szczepienie daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez Streptococcus pneumoniae!

Kto może zostać zaszczepiony

Dzieci do ukończenia 5. roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dzieci urodzone w latach 2013-2016)

Warunek – dziecko musi zostać zakwalifikowane do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r.

Co należy wiedzieć

  • Szczepienie jest dobrowolne i nieodpłatne!
  • Jeśli jesteś zainteresowany zaszczepieniem dziecka – zgłoś się w tej sprawie do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej!
  • Szczepienia obejmują dzieci, które – po wcześniejszym umówieniu na wizytę szczepienną – zgłoszą się do lekarza do  20 kwietnia 2018 r.
  • Szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki Synflorix zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego. Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie 2 miesięcy.
  • Pełen, dwudawkowy schemat szczepienia będzie realizowany od 20 marca 2018 r. do 29 czerwca 2018 r. przez przychodnie, które mają podpisany kontrakt z NFZ.

 

Jeśli chcesz zaszczepić dziecko przeciwko pneumokokom, skontaktuj się ze swoją przychodnią (tam, gdzie złożyłeś deklarację wyboru lekarza POZ) w sprawie terminu szczepienia.

Informacji o szczepieniach udzielają również powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne.

Liczba szczepionek oraz czas akcji są ograniczone.

MZ komunikat do rodziców 9.03.2014 r. BPIP i GIS

Print Friendly, PDF & Email
Papież Franciszek mianował ks. Waldemara Sommertaga nuncjuszem apostolskim w Nikaragui.
Przebudowa drogi wewnętrznej na Os. Piastowskim w Więcborku

Wielkość czcionki
Kontrast