Artystyczne wojaże teatralnej grupy Rym-Cym-Cym

Zespół Rym-Cym-Cym, działający od sześciu lat w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku ma za sobą udany i pracowity sezon pracy artystycznej.

Zespół otrzymał zaproszenie do udziału w XVIII Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym Ruchu Seniorów – ARS 2018. Tegoroczny Przegląd odbył się w Solcu Kujawskim. Udany występ Zespołu zaowocował zaproszeniem pani Dyrektor Soleckiego Centrum Kultury do udziału w Przeglądzie Artystycznym Ruchu Seniorów 2018. Występy zespołów nie były poddane ocenie konkursowej. Przegląd był nastawiony na współną zabawę i spotkanie integracyjne z seniorami – twórcami z Polski.

Wyjątkowo przyjazny klimat imprezy wyzwolił u seniorów niespotykane pokłady energii i kreatywności. Zespół brawurowo wcielał się w różne artystyczne zadania i sprawdzał się w różnych kategoriach: tańcu, kabarecie, w piosence, jako chórek w piosence Sławomira “Miłość w Zakopanem”, a każde wcielenie nagradzane było gromkimi brawami rozbawionej publiczności.

18 czerwca 2018 Rym-Cym-Cym otrzymał zaproszenie z Ośrodka Kultury w Raciążku do udziału w XXV Wojewódzkim Przeglądzie Dorobku Klubów Seniora – Raciążek 2018. Konfrontacje artystyczne z innymi zespołami z kraju stały się mobilizacją do dalszej twórczej pracy Zespołu Rym-Cym-Cym. Atutem udziału w przeglądach artystycznych są niewątpliwie wymiana doświadczeń, aktywizacja twórcza seniorów ale przede wszystkim nawiązanie przyjacielskich kontaktów i wspaniała zabawa.

Rym-Cym-Cym z Więcborka udowadnia, że wiek nie wpływa na nasz stan ducha lecz optymizm, kreatywność oraz twórcza pasja. Oczywiście, że przywiezione nagrody, dyplomy są potwierdzeniem dobrej artystycznej formy całego zespołu.

Zespół obecnie pracuje nad nowym repertuarem. Sztuka “Pokochaj Cygana” wymaga od zespołu nowych wyzwań i pracy. Zespół już w październiku zaprasza na premierę sztuki – oczywiście sztuka przeplatana jest z piosenką i tańcem Romów.

W skład zespołu wchodzą Irena Sabatowska, Halina Kleinowska, Teresa Górniak, Elżbieta Begiert, Bogumiła Senska, Zofia Langowska, Barbara Adamska, Helenka Siuda, Maria Kustosz-Michalska, Władek Kamiński, Jurek Pikulik, Tadeusz Sąpyra.

Jednocześnie Zespół dziękuje z całego serca sponsorom, dzięki którym wyjazdy na przeglądy były możliwe do zrealizowania. Diękujemy Burmistrzowi Więcborka Waldemarowi Kuszewskiem, Przewodniczącej Rady Miejskiej Grażynie Witczak, Bankowi Spółdzielczemu w Więcborku, Firmie BEMIX z Więcborka, Firmie Ronet z Więcborka. Dziękujemy z wsparcie i życzliwość. “Więcbork to dobry kierunek”.

Materiały prasowe Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku
tekst: Renata Bloch
fot.: Paweł Szydeł

Print Friendly, PDF & Email
FIO 2018 – realizacja zadania publicznego „Niepodległa”
Zespół Szpilka w trakcie przygotowań do premiery spektaklu teatralnego "Lekcja" w reżyserii Renaty Bloch

Wielkość czcionki
Kontrast