Turniej Sołectw 2022

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią dnia 19 czerwca 2022 r. na boisku w Wituni odbył się Turniej Sołectw. Lejący się z nieba żar  sprawił, że  temperatura tego dnia była tak samo wysoka jak atmosfera podczas zawodów.

WITUNIA

Przybyłych gości przywitała prowadząca Turniej Joanna Nowakowska, która specjalnie na tą okazję przygotowała i zaprezentowała piosenkę nawiązującą do rozgrywanej rywalizacji. Otwarcia Turnieju dokonali główni organizatorzy Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski  i Sołtys Sołectwa Witunia Pani Maria Łańska reprezentująca Rade Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańców Wituni. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku zadbał o nagłośnienie imprezy oraz dobrą muzykę.

Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwali sędziowie w składzie:

Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski,

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Więcborku Pani Anna Łańska

Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Więcborku Pani Beata Kopta.

Przygotowanych zostało 7 ciekawych konkurencji, które to wyłoniły zwycięzców dzisiejszego turnieju. Każda z nich ukryta została pod tajemniczą nazwą a mianowicie:

NOWE ŹRÓDŁA FINANSOWANIA.

Zacięta walka trwała do samego końca turnieju. Ostatecznie na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z Puszczy uzyskując 57,5 pkt. Drugą pozycję wywalczyła drużyna z Nowego Dworu, trzecie miejsce przypadło Sołectwu z Górowatek.  Gospodarze turnieju stanęli tuż za podium zajmując czwartą pozycję

Turniej w Wituni nie mógł odbyć się bez słynnej „Wituńskiej Pyry” serwowanej przez panie z KGW, nie zabrakło także smakowitych grillowanych dań, zup i ciast.

Już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczny Turniej Sołectw, który tradycyjnie zorganizuje drużyna, która zajęła pierwsze miejsce tj. Puszcza.