Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa

Dnia 10 marca 2023 roku Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski spotkał się z sołtysami z gminy Więcbork, by w przed dzień szczególnego święta -Dnia Sołtysa złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania za pracę na rzecz lokalnej wspólnoty.

Dzień Sołtysa to najlepszy moment, by podkreślić, że Sołtysi, jako włodarze wsi, są najbliżej ludzi, najlepiej znają sprawy, które nurtują mieszkańców sołectw. To dzięki ich aktywności, poświęceniu i umiejętności integrowania lokalnej społeczności podejmowane są działania oraz inicjatywy, które poprawiają jakość życia na wsi i służą jej rozwojowi.

Spotkanie umilił występ zespołu Heyser, Pani Agata i Pan Włodzimierz zaśpiewali dla sołtysów kilka piosenek, które wprowadziły miły nastrój.

Następnie Burmistrz Więcborka złożył sołtysom życzenia i przekazał upominki. Spotkanie było także okazją do złożenia życzeń z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzny. Wszystkie obecne na spotkaniu Panie otrzymały kwiaty, a Panowie słodkie czekolady.

Przy wspólnej kawie i słodkościach poruszono bieżące sprawy oraz zadania i plany inwestycyjne dotyczących poszczególnych sołectw w gminie Więcbork.

Z okazji Dnia Sołtysa Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski wraz z Zastępcą Burmistrza Więcborka Panem Jackiem Masztakowskim złożyli wiązankę na grobie Pana Kazimierza Sowińskiego – Sołtysa Sołectwa Jastrzębiec, który zmarł 20 czerwca 2020 roku upamiętniając tym jego pracę na rzecz sołectwa Jastrzębiec. Pan Kazimierz funkcję sołtysa pełnił od 2003 roku, kiedy to zastąpił na tym stanowisku swojego ojca Mariana Sowińskiego.

Print Friendly, PDF & Email
Ostrzeżenia meteorologiczne
Dzień Sołtysa

Wielkość czcionki
Kontrast