Wojewódzki Konkurs im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”

W dniu dzisiejszym Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski spotkał się z uczniem Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku Mikołajem Obarą oraz Panią Anną Sobecką nauczycielką w/w szkoły.Podczas spotkania Burmistrz Więcborka pogratulował Mikołajowi wyróżnienia, które otrzymał za swoją pracę pt.: „Żyli i żyć będą” Ku pamięci pomordowanych w niemieckim obozie w Karolewie w 1939 r. Podziękował również Pani Annie Sobeckiej, która zmotywowała Mikołaja do napisania pracy i zagłębienia się w tą trudną część historii naszej gminy. Poniżej informacja dotycząca rozdania nagród w Kujawsko – Pomorskim Teatrze Muzycznym w Toruniu.


9 maja 2023 r. w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”.

Organizatorami konkursu byli: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej, Archiwum i Muzeum Pomorskie AK oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu.

Mikołaj Obara, uczeń klasy 8 a, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku, otrzymał wyróżnienie za swoją pracę pt.: „Żyli i żyć będą” Ku pamięci pomordowanych w niemieckim obozie w Karolewie w 1939 r. Kapituła konkursu, pod przewodnictwem prof. Wojciecha Polaka, przyznała Mikołajowi wyróżnienie za wkład i przedstawienie historii naszego regionu. W spotkaniu z laureatami i wyróżnionymi uczniami wziął udział członek zarządu województwa Sławomir Kopyść, który również wręczał nagrody.

Gratulujemy Mikołajowi i życzymy rozwijania zainteresowań historycznych.

Print Friendly, PDF & Email
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki
26 MAJA - Dzień Matki

Wielkość czcionki
Kontrast