Więcborska Orkiestra Dęta wspólnie z formacją taneczną gościła w Warszawie

W ostatni weekend czerwca w Wilanowie i Konstancinie – Jeziornie odbył się 1. Turniej Orkiestr Dętych o KRÓLEWSKĄ ZŁOTĄ NUTĘ, w którym wzięła udział Więcborska Orkiestra Dęta wspólnie z formacją taneczną.

Dwudniowy festiwal obfitował w wiele atrakcji i niesamowitych wrażeń. Pierwszy dzień festiwalowy upłynął przy dźwiękach orkiestr dętych koncertujących w amfiteatrze w Parku Zdrojowym w Konstancinie Jeziornej. Oprócz Więcborskiej Orkiestry połączonej we wspólną formację z Łobżenicką Orkiestrą Dętą wystąpiły:

Orkiestra Dęta OSP Biała Rawska i Orkiestra Dęta OSP REGNÓW

Młodzieżowa Orkiestra Dęta im. Feliksa Dzierżanowskiego

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kłomnice

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Konopiska

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Tłuszcz

Olek Orkiestra – Janów Lubelski

Orkiestra Dęta Pruszkowianka

Warcka Orkiestra Dęta

Wilanowska Orkiestra Dęta

Drugi dzień festiwalowy rozpoczął się od wspólnego wykonania przez 600 muzyków utworu Czesława Niemena „Sen o Warszawie” na dziedzińcu Muzeum Pałacu Króla Jana III. Barwna parada orkiestr dętych przeszła ulicami Wilanowa oraz w parku przy Muzeum po to by na Dziedzińcu Muzeum zagrać koncerty dla zgromadzonej kilkutysięcznej publiczności.

W koncercie Więcborska Orkiestra Dęta zaprezentowała 4 utwory, do których w specjalnie przygotowanych na tę okazję choreografiach wystąpiła Formacja Taneczna. Dziewczyny miały do dyspozycji ogromny parkiet, na którym mogły zaprezentować swoje umiejętności.

Festiwal to świetna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności, sprawdzenia kierunków działań, zweryfikowania założeń programowych, integracji, wymiany doświadczeń, ale także do promocji Gminy Więcbork.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów uczestnicy wyprawy do Stolicy obejrzeli kultowy musical „Metro” w Teatrze Muzycznym Buffo.

Gratulujemy muzykom udanego występu, dziewczętom z Formacji Tanecznej świetnego debiutu na parkiecie w duecie z orkiestrą dętą, a instruktorom Panu Dariuszowi Sobieralskiemu, Ryszardowi Januszowi, Sandrze Pasiece i Arturowi Kozarowi dziękujemy za zaangażowanie i świetne przygotowanie grupy.

Państwa zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

https://fb.watch/t4L3kQFUBK/

Print Friendly, PDF & Email
Ostrzeżenia meteorologiczne - Burze stopień 1
Turniej Sołectw Gminy Więcbork

Wielkość czcionki
Kontrast