Wieczór kolęd w Kościele Parafialnym w Więcborku

Wyjątkowy koncert świąteczno- noworoczny najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu więcborskiego Chóru Lutnia oraz zespołu Effatha mogli usłyszeć mieszkańcy gminy Więcbork, którzy w minioną niedzielę zgromadzili się w Kościele Parafialnym w Więcborku.

Koncert poprzedził występ młodych artystów, dla których była to pionierska prezentacja przed tak licznym gronem widzów. Mikołaj Obara i Bartłomiej Szmidt zagrali dwie kolędy “Lulaj, że Jezuniu” i “Przybieżeli do Betlejem”, którymi wprowadzili widzów w świąteczny nastrój. Za wspaniały występ chłopcom podziękował i wręczył im słodką czekoladę były proboszcz więcborskiej parafii ks. prałat Franciszek Gabor.

Chórzyści pod batutą Karola Szmidt zaprosili nas do powtórnego przeżycia radości Bożego Narodzenia, zachęcali przybyłych śpiewem do refleksji i rozważań. Chór ma w swoim repertuarze wiele kolęd i pastorałek, przygotowanych w niezwykle ciekawych aranżacjach. Ciekawym i pięknym uzupełnieniem tego koncertu było wykonanie kilku utworów przez zespół EFFATHA prowadzonego przez księdza Tomka. Młodzi wykonawcy dali pokaz swoich umiejętności słuchaczom, stworzyli radosną i pełną skupienia atmosferę.

Zdjęcia: M. Obara

Print Friendly, PDF & Email
Zaproszenie do udziału w pracach komisji konkursowej
Kwalifikacja Wojskowa w 2017 roku

Wielkość czcionki
Kontrast