V Festiwal Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych Więcbork 8 września 2021r.

Dnia 8 września w Lasku Miejskim w Więcborku przez cały dzień słychać było radosne piosenki. Było to coroczne święto muzyki czyli Festiwal Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie odbyło się po raz piąty tym razem pod hasłem „Na Ludową nutę” i jak zawsze ściągnęło dużą ilość zespołów i solistów z terenu całego województwa. Przedsięwzięcie miało miejsce z inicjatywy Stowarzyszenia Kierunek Więcbork oraz Środowiskowego Domu Samopomocy. A do współpracy włączyły się również lokalne instytucje takie jak Gmina Więcbork, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku. Przygotowania trwały już od samego rana – by na przyjazd uczestników wszystko było zapięte na ostatni guzik.

            O godzinie 10:00 Pani Ludmiła Piekałkiewicz-Geruzel Prezes Stowarzyszenia Kierunek Więcbork oraz Sylwester Trzósło Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy wspólnie rozpoczęli wydarzenie. W tegorocznym koncercie uczestniczyli:

– Dom Pomocy Społecznej w Suchorączku zespół „Czadersi”

– Zespół wokalny mieszkanek Domu Pomocy Społecznej z Chleba

– Dom Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią

– Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim z zespołem „Pod Górkę”

– Klub Samopomocy „Domek” z Więcborka z zespołem „Nam się uda”

– Dom Pomocy Społecznej w Grudziądzu z wokalistką Magdą Rutkowską

– Dom Pomocy Społecznej w Grudziądzu z zespołem „Henkris”

– Środowiskowy Dom Samopomocy w Świeciu nad Osą i zespół „Nasze Nutki”

-Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Sępólnie Krajeńskim Oddział Zamiejscowy w Więcborku – uczniowie bawili się z uczestnikami pod sceną.

Gospodarzem V Festiwalu Piosenki Turystycznej był Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku z Zespołem „Fantazja”.

Radosne nuty płynęły tego dnia ze sceny nie tylko za sprawą występujących zespołów ale także muzycznych animacji prowadzonych przez Joannę Nowakowską. Pani Joanna nie tylko posiada wspaniały głos ale także potrafi zachęcić słuchających do wspólnej zabawy tanecznej. Krajeński Park Krajobrazowy przygotował dla wszystkich zgromadzonych rebusy dotyczące ptaków żyjących w naszej okolicy. Na każdą chętną osobę czekała tam niespodzianka. Niemałe zainteresowanie wzbudziły alpaki pod opieką Pani Moniki Fryziak. Można je było karmić marchewką i głaskać do woli. Są to zwierzęta niezwykle towarzyskie dlatego kilka razy wspólnie z opiekunami przechadzały się po Lasku Miejskim a nawet bez oporu weszły na scenę. Festiwal to śpiew i taniec, po którym warto zregenerować siły. Można to było zrobić przy licznych punktach gastronomicznych. Po przepysznej grochówce i kiełbaskach z grilla na deser czekały drożdżówki pieczone przez Pana Jacka Grabowskiego a także popcorn i wata cukrowa. W ramach relaksu można było skorzystać z przejażdżki bryczką Panów Czesława i Andrzeja Radke.

Nieocenioną pomoc występującym nieśli wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Więcborku zrzeszeni w klubie „Amicus”

Nad całością jak „dobry duch” czuwał konferansjer Pan Konstanty Polasik. Jego donośny głos był godną zapowiedzią kolejnych zespołów i solistów. Do wspólnej zabawy pod sceną porwały uczestników festiwalu niesamowicie energetyczne animatorki Joanna Nowakowska i Anna Kamińska – Wojciechowska.

Po całym dniu występów i atrakcji przyszedł czas na werdykt. Był on wynikiem pracy Jury w składzie:

– Pani Beata Kopta

– Pan Bogumił Zach

– Pan Tomasz Siekierka

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale dlatego obrady były burzliwe. Wreszcie zdecydowano kto ma stanąć na podium:

– I miejsce zajął Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku

– II miejsce zajął Dom Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią

– III miejsce zajął Dom pomocy Społecznej w Grudziądzu

Przyznano również nagrodę w kategorii „Osobowość Festiwalu” i zdobył ją Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim Oddział Zamiejscowy w Więcborku.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że podczas obrad Jury obecnych zabawiał zespół „Fantazja” – zaśpiewali kilka  niezapomnianych szlagierów z repertuaru piosenki Disco Polo.

Nagrody zostały wręczone przez Pana Waldemara Kuszewskiego Burmistrza Więcborka oraz Pana Arkadiusza Mroza Dyrektora Oddziału  Banku Spółdzielczego w Więcborku.

Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami dlatego na szyi każdego z gości znalazł się pamiątkowy medal.

To wspaniałe przedsięwzięcie jakim jest Festiwal Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych nie mógł by się wpisać do kanonu corocznych imprez gdyby nie sponsorzy.

Poniżej wymieniamy tych wspaniałych ludzi dobrej woli:

– Ronet Sp. z o. o.

– Bank Spółdzielczy w Więcborku

– Nadleśnictwo Runowo Krajeńskie

– Nadleśnictwo Żołędowo

– Nadleśnictwo Lutówko

– Jomar – Marek Świderski

– Rada Miejska

– Rada Mieszkańców Więcborka

– ZGK Sp. z o.o.

– Eurofasada Karol Majgier

– PSB Mrówka Więcbork

– Przedsiębiorstwo Handlowo usługowe „Cieślik”

– Więcborskie Zakłady Metalowe WIZAMOR

– Bar Pomorzanka

– Danuta Pasieka

– Darchem

– Mirosław i Zenon Sosnowscy Wszystko wskazuje na to, że kolejny Festiwal Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych już za rok.

Print Friendly, PDF & Email
Ostrzeżenia meteorologiczne - Intensywne opady deszczu
Oświetlenie drogowe przy ul. W. Witosa w Wituni

Wielkość czcionki
Kontrast