Bal Sportu i Kultury

Nagrody “RYCERZ 2017” wręczone

Tradycja Balu Sportu i Kultury oraz nagroda RYCERZA sięga roku 1998, a jego pomysłodawcą był ówczesny Burmistrz Więcborka Pan Andrzej Marach. Po dziesięciu latach niestety zaprzestano organizacji balu. W związku z głosami płynącymi ze strony działaczy sportowych, kulturalnych, radnych, ale także mieszkańców Gminy Więcbork Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski w roku ubiegłym podjął decyzję o powrocie do idei organizacji balu oraz nagradzania zasłużonych mieszkańców.

Podczas tegorocznego Balu 3 lutego 2018 r. wręczono dwa wyróżnienia:

Dla Wanessy Gorgoń, za osiągnięte wyniki sportowe w 2017 roku:

– Mistrzostwo Okręgu w kat. wagowej do 48 kg i do 53 kg do lat 15;

– Najlepsza zawodniczka w zawodach o Puchar Burmistrza Więcborka;

– Na eliminacjach do Mistrzostw  Polski w Brześciu otrzymała miano najlepszej zawodniczki okręgu kujawsko – pomorskiego;

– I Miejsce w zawodach Województwa Kujawsko – Pomorskiego;

Dla Zespołu Seniorów Piłki Nożnej MGLKS GROM WIĘCBORK, za osiągnięte wyniki sportowe w 2017 roku, a przede wszystkim za awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W imieniu klubu nagrodę odebrali Prezes Klubu Pan Sylwester Trzósło, oraz Wiceprezes Klubu  Pani Anna Łańska.

Nagrody „RYCERZ 2017” otrzymali:

Pani Julita Glazik za osiągnięte wyniki sportowe. 2017 rok zaowocował zdobyciem:

– III miejsca w Mistrzostwach Polski Fitness dzieci i młodzieży do lat 12;

– V miejsce w Mistrzostwach Polski Dzieci w Fitness;

– VI miejsce w Mistrzostwach Polski CHEERLEADERS PFT w Sosnowcu.

Pan Karol Szmidt za osiągnięcia w dziedzinie kultury w 2017 roku. Z dużym zaangażowaniem prowadzi Więcborski Chór Lutnia, który pod jego dyrygenturą zdobył  „Brązowe Pasmo” w Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej, oraz „Brązowe Pasmo” w Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie.

Pani Renata Bloch za całokształt działalności w dziedzinie kultury i sztuki oraz promocję Gminy Więcbork na szczeblu lokalnym oraz ogólnokrajowym.  

Pan Wojciech Janicki za całokształt dokonań sportowych, trenerskich oraz zaangażowanie w promocję sportu na szczeblu lokalnym oraz wojewódzkim.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczny Bal Sportu i Kultury.

 

 


4 lutego 2017 roku po 10 latach przerwy w Więcborku odbył się  Bal Sportu i Kultury „RYCERZ”.  Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski zorganizował bal w odpowiedzi na liczne wnioski płynące ze strony sportowców oraz działaczy kultury. Wydarzenie to było okazją do wspólnej zabawy oraz uhonorowania osób zasłużonych w ww dziedzinach. Kapituła „RYCERZA” rekomendowała do tej nagrody cztery osoby. Burmistrz Więcborka zaakceptował ten wniosek i Zarządzeniem z dnia 31 stycznia 2017 r. przyznał nagrody w dziedzinie kultury i sportu „RYCERZ” następującym mieszkańcom Gminy Więcbork:

 

  • Za osiągnięte wyniki sportowe nagrodę RYCERZA otrzymał – Wiktor Sobiech,
  • Za osiągnięte wyniki sportowe nagrodę RYCERZA otrzymał – Adrian Brączyk.
  • Za całokształt działalności w dziedzinie kultury i sztuki, promocję Gminy Więcbork na szczeblu lokalnym oraz ogólnokrajowym nagrodę RYCERZA otrzymał – Józef Walczak
  • Za całokształt dokonań sportowych, propagowania biegów, promocji Gminy Więcbork na arenie krajowej i międzynarodowej nagrodę RYCERZA otrzymał – Ryszard Kałaczyński.

 

Więcej informacji oraz zdjęcia z balu : wiecbork.pl/16906

 

 


Po kilku latach przerwy powrócił do kalendarza wydarzeń „Bal Sportu i  Kultury” . Poniżej udostępniamy regulamin przyznawania nagród i wyróżnień Burmistrza Więcborka w dziedzinie kultury i sportu „RYCERZ”. Nagrody i wyróżnienia zostaną przyznane osobom z Gminy Więcbork za osiągnięte dokonania kulturalne oraz wyniki sportowe podczas Balu Sportu, który odbędzie się dnia 4 lutego 2017r. w Remizie Strażackiej w Więcborku. Do pobrania jest również wniosek o przyznanie nagrody/ wyróżnienia Burmistrza Więcborka w dziedzinie kultury i sportu „Rycerz”.

 

Print Friendly, PDF & Email
Wielkość czcionki
Kontrast