Bal Sportu i Kultury

RYCERZ ‘2021 – wręczenie nagród

W dniu dzisiejszym podczas XLVI Sesji Rady Miejskiej w Więcborku, która odbyła się w Centrum Aktywności Lokalnej wręczone zostały nagrody Burmistrza Więcborka “RYCERZ ‘2021”.

Sylwetki nagrodzonych podczas krótkiej prezentacji przedstawił Zastępca Burmistrza Więcborka Pan Jacek Masztakowski. Następnie Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Więcborku Pani Anna Łańska wręczyli laureatom nagrody “RYCERZ ‘2021”

Nagrody „RYCERZA” za 2021 rok otrzymali:

Wanessa Gorgoń – za osiągnięte wyniki sportowe w 2021 roku

Mikołaj Paterek – za osiągnięte wyniki sportowe w 2021 roku

Wiktor Sobiech – za osiągnięte wyniki sportowe w 2021 roku

Grupa Teatralna “RYM-CYM-CYM” za działalność Kulturalną oraz promocję gminy Więcbork

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich pasji.


RYCERZ ‘2020 – wręczenie nagród

Dnia 2 czerwca 2021 roku podczas XXXIV Sesji Rady Miejskiej w Więcborku nastąpiło uroczyste otwarcie Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Rybackiej w Więcborku.

Oficjalne otwarcie budynku Centrum Aktywności Lokalnej nastąpiło poprzez przecięcie wstęgi przez Poseł na Sejm RP Panią Iwonę Kozłowską, Przewodniczącą Rady Miejskiej w Więcborku Panią Annę Łańską, Skarbnik Gminy Więcbork Panią Alinę Kruk, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku Panią Ludmiłę Piekałkiewicz – Geruzel oraz Burmistrza Więcborka Pana Waldemara Kuszewskiego.

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Więcborku powitała wszystkich Radnych Rady Miejskiej oraz zebranych gości. Burmistrz przedstawił krótki rys historyczny ponad 200-letniego budynku i zaprezentowano prezentację realizacji projektu pn. “Przebudowa, rozbudowa oraz zmiana sposobu użytkowania budynku o funkcji niemieszkalnej na Centrum Aktywności Lokalnej”

Następnie Burmistrz Więcborka wręczył wyróżnienia i nagrody “RYCERZ 2020”.

Nagrody „RYCERZA” za 2020 r. otrzymali:

Mikołaj Paterek – za osiągnięte wyniki sportowe w 2020 r.,

Stowarzyszeniu Chór „Lutnia” – za działalność w dziedzinie kultury i edukacji związaną z wynikami na ogólnopolskich festiwalach chóralnych, odbyciem docenianej trasy koncertowej oraz promocję Gminy Więcbork na arenie krajowej.

Wyróżnienia „RYCERZA” za 2020 r. otrzymali:

Wanessa Gorgoń – za osiągnięte wyniki sportowe w 2020 r.

Karol Szmidt – za działalność dyrygencką oraz prowadzenie Chóru „Lutnia”. Autorskie występy podczas Letnich Prezentacji Organowych w Więcborku w ramach projektu „Zacznij od Bacha. Zaangażowanie w realizację wspólnie z MGBP w Więcborku projektu pn.: „Ożywienie lokalnej kultury”. Przygotowanie artystyczne Chóru „Lutnia” do trasy koncertowej Bydgoszcz – Kalwaria Zebrzydowska – Kraków Łagiewniki – Jasna Góra oraz do uświetnienia transmitowanej przez TVP Mszy Św. z sanktuarium Bożego miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. 

Osoby wyróżnione i nagrodzone otrzymały również gratulacje od Poseł na Sejm RP Pani Iwony Kozłowskiej oraz Starosty Sępoleńskiego Pana Jarosława Tadycha.

Podczas uroczystości zebrani goście mogli wysłuchać czterech utworów w wykonaniu Chóru “Lutnia”, występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Po występie Przewodnicząca Rady Miejskiej zarządziła przerwę, podczas której zaprosiła do obejrzenia odnowionego budynku.


Dnia 8 lutego 2020 roku w Więcborku odbył się Bal Sportu i Kultury “RYCERZ”, podczas którego Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski wręczył wyróżnienia i nagrody osobom, które w minionym roku osiągnęły znaczące sukcesy w dziedzinie kulturalnej i sportowej.

WYRÓŻNIENIA „RYCERZ” otrzymali:

Pani Agata Urbańska-Krasowska za działalność kulturalną na rzecz lokalnej społeczności oraz popularyzację i promocję sztuki regionalnej.

Laureatka od roku 2014 wspólnie z mieszkańcami prowadzi działalność kulturalną w Wymysłowie i Dorotowie pod wspólną nazwą Kultura w Szczerym Polu. Jest  to seria działań kulturalnych na rzecz lokalnej społeczności zainicjowanych przez Agatę i jej męża Mariusza. W wiejskich okolicznościach odbywały się już m.in.

2014r.: spektakl Teatru Wiczy z Torunia w Wilczych Jarach

2015r.: spektakl i warsztaty teatralne dla dzieci w Świetlicy Wiejskiej w Dorotowie w wyk. Teatru Wędrownego „Małe Mi” z Wrocławia

2016-2018r.: w formie otwartych warsztatów z budownictwa naturalnego powstał piec chlebowego przy świetlicy wiejskiej w Dorotowie, który został uroczyście otwarty 30 czerwca 2018r.

Pani Wanessa Gorgoń za osiągnięte wyniki sportowe w 2019 r.

Laureatka jest zawodniczką sekcji podnoszenia ciężarów MGLKS GROM Więcbork. Zajęła  I miejsce w kat 55 kg w Wojewódzkim Turnieju do lat U15,U17,U20 i U23 – Więcbork 2019r. , I miejsce w kat 55 kg w XV Turnieju o Puchar Zawiszy Czarnego U15, U17 – Bydgoszcz 2019., I miejsce w kat 55 kg w V Pucharze Burmistrza Więcborka – Więcbork 2019., I miejsce w kat 55 kg w Turnieju o Mistrzostwo Powiatu Nakielskiego do lat 17 – Nakło 2019, III miejsce w kat 55 kg oraz II miejsce w rwaniu podczas Mistrzostw Polski U15 –Ciechanów 2019.

Jest 8 zawodniczka w Polsce na 108 zawodniczek Mistrzostw Polski wg tabeli sinclaira.

II miejsce w kategorii Open z okazji 50-lecie Klubu sportowego Zamek Gołańcz – 2019, I miejsce w kat 59 kg  w VII Turniej o Puchar Wójta Gminy Gruta w 2019.

Najlepsza zawodniczka turnieju w kategorii kobiet, III zawodniczka w rywalizacji drużynowej dla GROM Więcbork w XXVII Turniej o Bursztynową Sztangę Żuławy –Nowy Dwór Gdański 2019.

I miejsce w kat 59 kg w Turnieju Mikołajkowy – Bydgoszcz 2019.

Pan Marek Ksobiak za prowadzenie szkolenia zawodników, którzy osiągnęli wysokie wynik sportowe w krajowym współzawodnictwie sportowym w podnoszeniu ciężarów, popularyzację sportu oraz promocję Gminy Więcbork na arenie krajowej.

W marcu 2016 roku został trenerem sekcji podnoszenia ciężarów w M-GLKS Grom Więcbork. Swoją pasją i zamiłowaniem do podnoszenia ciężarów zaczął przyciągać młodych mieszkańców Gminy Więcbork, aby próbowali swoich sił w tej dyscyplinie. Powoli odbudowuje sekcję podnoszenia ciężarów i ze swoimi zawodnikami pnie się w rankingach sportowych, ciesząc się z sukcesów jakie osiągają jego podopieczni.

Najważniejsze sukcesy sportowe jego wychowanków to:

III miejsce w kat 55 kg oraz II miejsce w rwaniu podczas Mistrzostw Polski U15 –Ciechanów 2019 – Wanessa Gorgoń. III miejsce w kat 76 kg podczas Mistrzostwa Polski do lat 17 – Drzonków 2019 – Martyna Pazur. III miejsce w kat 56 kg podczas Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23 Ciechanów 2018 – Rafał Guzy. V miejsce w kat. 50 kg. w Mistrzostwach Polski do lat 15 – Kacper Nietz.

Podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich do lat 17 w Drzonkowie na 54 startujące kluby M-GLKS GROM Więcbork uplasował się na 13 miejscu. Natomiast w klasyfikacji wojewódzkiej zawodnicy zdobyli tytuł najlepszego klubu w województwie kujawsko-pomorskim.

Organizator corocznych zawodów w podnoszeniu ciężarów o Puchar Burmistrza Więcborka oraz organizator Mistrzostw Polski Weteranów w podnoszeniu ciężarów Więcbork 2018 r.

Pani Sandra Pasieka i Pan Artur Kozar za prowadzenie szkolenia zawodników, którzy osiągnęli wysokie wynik sportowe w krajowym współzawodnictwie sportowym w tańcu towarzyskim i sportowym oraz za popularyzację tańca i promocję Gminy Więcbork na arenie krajowej.

Laureaci to Instruktorzy Tańca Sportowego zrzeszeni w Federacji Tańca Sportowego. Tancerze klasy Mistrzowskiej Krajowej oraz Mistrzowskiej Międzynarodowej w Stylu Standardowym oraz Klasy Sportowej w Stylu Latynoamerykańskim. Szkolący się u najlepszych trenerów tańca na świecie oraz współpracujący z najlepszymi światowymi psychologami sportowymi.

W 2014 r. zakładają STUDIO  TAŃCA  NATURAL  WIĘCBORK i rozpoczynają działalność związaną z nauką tańca wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Rozpoczynają również promocję i popularyzacje tańca wśród mieszkańców Więcborka oraz sąsiednich gmin. Przystępują do organizacji pierwszych turniejów tanecznych na terenie Więcborka o zasięgu regionalnym. W 2019 r. organizują ogólnopolski turniej tańca o puchar Burmistrza Więcborka będący finałem wojewódzkim zmagań Dziecięcej Ligi Tanecznej.

Ich wychowankowie z powodzeniem startują w turniejach tanecznych na szczeblu wojewódzkim jak i ogólnopolskim. Ze względu na bardzo młody wiek tancerzy należy przypuszczać, że już niedługo zaczną osiągać eksponowane miejsca w rywalizacji ogólnopolskiej.

Działalność wyróżnionych łączy nie tylko naukę tańca ale również w znaczący sposób wpływa na rozwój sprawności fizycznej dzieci i młodzieży oraz przyczynia się do promocji Gminy Więcbork na szczeblu ogólnopolskim.

NAGRODY „RYCERZ” otrzymali:

Pani Ewa Stołowska – Piątek za działalność w dziedzinie kultury związaną z tworzeniem filmów dokumentalnych, teledysków oraz etiud fabularnych nagradzanych na festiwalach ogólnopolskich oraz promocję Gminy Więcbork poprzez przygotowanie filmów dokumentalnych o wyjątkowych mieszkańcach gminy.

Mieszka w Czarmuniu, na co dzień pracuje jako instruktor w Pracowni Kina i Filmu Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy (Kino Orzeł).Tworzy filmy dokumentalne, teledyski, etiudy fabularne. Jej film „Z dala od drogi” zdobył I nagrodę na Festiwalu Filmów Drzwi w Gliwicach i wyróżnienie na przeglądzie filmowym w Łapach,

film „Włosy” otrzymał Nagrodę Publiczności na Małym Festiwalu Filmów Polskich Tosiek w Skierniewicach, Nagrodę Specjalną na Festiwalu Świat Maklaka w Konstancinie – Jeziornej, II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych w Kędzierzynie-Koźlu, III Nagrodę na 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać Człowieka” w Oświęcimiu,  film „Test” otrzymał II Nagrodę na przeglądzie KATAR w Toruniu, nagrodę specjalną na Festiwalu Filmowym Świat Maklaka  w Konstancinie Jeziornie i nagrodę na XXVI Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych „Publicystyka 2019”. Realizatorka Projektu Filmowego „Montaż Pokoleń”. Wraz z grupą seniorów, dorosłych i młodzieży rozpoczęła zajęcia z podstaw języka filmu, obsługi kamery, oświetlenia, mikrofonów. Podczas tych zajęć prowadziła rozmowy nie tylko o filmie ale również o życiu i o otaczającym świecie. I te właśnie rozmowy zwieńczone scenariuszową burzą mózgów zaowocowały kilkunastoma pomysłami na filmy. Zrealizowane zostały cztery z nich. Powstały krótkie portrety seniorów, których nikomu przedstawiać nie trzeba: Witolda Kantaka, żeglarza, który opłynął przylądek Horn, i Jerzego Nowakowskiego, właściciela 60-letniego, a będącego wciąż „na chodzie”, Mikrusa. Pozostałe dwa filmy to międzypokoleniowe etiudy:  „Rozmowy” w których młodzież twórczo odniosła się do zwierzeń seniorów z Bydgoskiego Dziennego Domu Pobytu „Senectus”,  „Wreszcie” z udziałem seniorów i licealistów to pochwała emerytury.

Premiera filmów odbyła się 29 listopada w MGOK w Więcborku.

Natomiast Film „Tolek” został zakwalifikowany do udziału w 19. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka” w Oświęcimiu. Znalazł się w grupie 66 filmów wyłonionych spośród 146 filmów z 16 krajów.  

Pan Krzysztof Brączyk za osiągnięte wyniki sportowe w 2019 r.

Zawodnik MGLKS GROM Więcbork. Swoją przygodę z biegami rozpoczął w roku 2015. Uczestnik Maratonów Rysia Kałaczyńskiego, biegów Pamięci Karolewo, Maratonów w Poznaniu i Warszawie, Trójmiejskiego Ultra Track Gdańsk Biegu na 68 km, biegów średniodystansowych na 10 i 15 km w Tucholi i Sępólnie Kraj. oraz szeregu biegów organizowanych na terenie całej Polski.

W 2019r. zajął  3 miejsce w kategorii wiekowej Maraton Solidarności.  W Mistrzostwach Świata w biegu 24 h zajął 44 miejsce, drużynowo IV. Uczestnik Mistrzostw Polski w Biegu na 100 km w Pabianicach PZLA zajmując w kat. open 7 miejsce, a w kat. M40 2 miejsce.

Pan Mikołaj Paterek za osiągnięte wyniki sportowe w 2019 r.

Zawodnik uprawiający wiele dyscyplin sportu: m.in. piłkę nożną, pływanie i podnoszenie ciężarów i właśnie w tej dyscyplinie osiągnął największe sukcesy w 2019 roku.

I miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików do lat 15 w Więcborku

I miejsce w Mistrzostwach Polski LZS Młodzików do lat 15 w Siedlcach

I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 15 w Ciechanowie

IX miejsce w Mistrzostwach Europy Młodzików do lat 15  w Ejlacie (Izrael)

Bal sportu uświetnili swoimi występami podopieczni laureatów Wyróżnienia RYCERZ uczniowie  Pani Sandry i Pana Artura –  Monika i Kacper oraz Julia i Maciej.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczny Bal Sportu i Kultury.

Poniżej fotorelacja:RYCERZ ‘2019 – wręczenie nagród

Dnia 9 lutego 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Więcborku odbył się Bal Sportu i Kultury “RYCERZ”, podczas którego Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski wręczył wyróżnienia i nagrody osobom, które w minionym roku osiągnęły znaczący sukces czy to na niwie kulturalnej czy też sportowej.

Wyróżnienia:

 • za osiągnięcia muzyczno – wokalne w latach 2009 -2018 r. wyróżnienie RYCERZA otrzymała Pani Anna Kamińska
 • za osiągnięte wyniki sportowe w 2017 r. i 2018 r. wyróżnienie RYCERZA otrzymał Pan Kacper Nietz

Nagrody:

 • za osiągnięte wyniki sportowe w 2018 r. nagrodę RYCERZA otrzymał Pan Rafał Guzy
 • za popularyzację i promocję haftu krajeńskiego nagrodę RYCERZA otrzymała Pani Dorota Angutek
 • za całokształt działalności w dziedzinie kultury i sztuki oraz promocję Gminy Więcbork na szczeblu lokalnym i ogólnokrajowym nagrodę RYCERZA otrzymało Koło Hafciarskie „Igłą Malowane” w imieniu członkiń koła nagrodę odebrały Pani Irena Cichończyk, Pani Aleksandra Banach oraz Pani Teresa Kuczerepa
 • za całokształt dokonań sportowych, trenerskich oraz zaangażowanie w promocję sportu na szczeblu lokalnym oraz wojewódzkim nagrodę RYCERZA otrzymał Pan Józef Białkowski

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele samorządu terytorialnego:

 • Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski
 • Zastępca Burmistrza Więcborka Pan Jacek Masztakowski
 • Przewodnicząca Rady Miejskiej w Więcborku Pani Anna Łańska
 • Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Więcborku  Pani Beata Kopta
 • Radni Rady Miejskiej w Więcborku Pani Natasza Ksobiak, Pan Wojciech Janicki i Pan Mateusz Łański
 •  oraz Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku Pani Ludmiła Piekałkiewicz – Geruzel

Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Więcborku Pani Anny Skiby za udostępnienie sali gimnastycznej oraz pomoc w organizacji balu.

W ramach przypomnienia Rok 2007 to ostatni, w którym w Gminie Więcbork uhonorowano zawodników i działaczy w dziedzinie kultury i sportu. Od tego roku władze gminy zaniechały honorowania tych osób oraz organizowania Balu Sportu i Kultury.

Bal Sportu i Kultury oraz nagrodę RYCERZA wymyślił i wprowadził w życie w roku 1998 ówczesny Burmistrz Więcborka Pan Andrzej Marach.

Liczne głosy płynące ze strony środowisk kultury, sportu, radnych oraz mieszkańców spowodowały podjęcie przez Burmistrza Więcborka Pana Waldemara Kuszewskiego decyzji o powrocie do idei organizacji wspomnianego bal.

Zapraszamy do fotogalerii:


“RYCERZ 2018” -wręczenie nagród

Dnia 9 lutego 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Więcborku odbył się Bal Sportu i Kultury “RYCERZ”, podczas którego Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski wręczył wyróżnienia i nagrody osobom, które w minionym roku osiągnęły znaczący sukces czy to na niwie kulturalnej czy też sportowej.

Wyróżnienia:

 • za osiągnięcia muzyczno – wokalne w latach 2009 -2018 r. wyróżnienie RYCERZA otrzymała Pani Anna Kamińska
 • za osiągnięte wyniki sportowe w 2017 r. i 2018 r. wyróżnienie RYCERZA otrzymał Pan Kacper Nietz

Nagrody:

 • za osiągnięte wyniki sportowe w 2018 r. nagrodę RYCERZA otrzymał Pan Rafał Guzy
 • za popularyzację i promocję haftu krajeńskiego nagrodę RYCERZA otrzymała Pani Dorota Angutek
 • za całokształt działalności w dziedzinie kultury i sztuki oraz promocję Gminy Więcbork na szczeblu lokalnym i ogólnokrajowym nagrodę RYCERZA otrzymało Koło Hafciarskie „Igłą Malowane” w imieniu członkiń koła nagrodę odebrały Pani Irena Cichończyk, Pani Aleksandra Banach oraz Pani Teresa Kuczerepa
 • za całokształt dokonań sportowych, trenerskich oraz zaangażowanie w promocję sportu na szczeblu lokalnym oraz wojewódzkim nagrodę RYCERZA otrzymał Pan Józef Białkowski

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele samorządu terytorialnego:

 • Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski
 • Zastępca Burmistrza Więcborka Pan Jacek Masztakowski
 • Przewodnicząca Rady Miejskiej w Więcborku Pani Anna Łańska
 • Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Więcborku  Pani Beata Kopta
 • Radni Rady Miejskiej w Więcborku Pani Natasza Ksobiak, Pan Wojciech Janicki i Pan Mateusz Łański
 •  oraz Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku Pani Ludmiła Piekałkiewicz – Geruzel

Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Więcborku Pani Anny Skiby za udostępnienie sali gimnastycznej oraz pomoc w organizacji balu.

W ramach przypomnienia Rok 2007 to ostatni, w którym w Gminie Więcbork uhonorowano zawodników i działaczy w dziedzinie kultury i sportu. Od tego roku władze gminy zaniechały honorowania tych osób oraz organizowania Balu Sportu i Kultury.

Bal Sportu i Kultury oraz nagrodę RYCERZA wymyślił i wprowadził w życie w roku 1998 ówczesny Burmistrz Więcborka Pan Andrzej Marach.

Liczne głosy płynące ze strony środowisk kultury, sportu, radnych oraz mieszkańców spowodowały podjęcie przez Burmistrza Więcborka Pana Waldemara Kuszewskiego decyzji o powrocie do idei organizacji wspomnianego bal.


Nagrody “RYCERZ 2017” wręczone

Tradycja Balu Sportu i Kultury oraz nagroda RYCERZA sięga roku 1998, a jego pomysłodawcą był ówczesny Burmistrz Więcborka Pan Andrzej Marach. Po dziesięciu latach niestety zaprzestano organizacji balu. W związku z głosami płynącymi ze strony działaczy sportowych, kulturalnych, radnych, ale także mieszkańców Gminy Więcbork Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski w roku ubiegłym podjął decyzję o powrocie do idei organizacji balu oraz nagradzania zasłużonych mieszkańców.

Podczas tegorocznego Balu 3 lutego 2018 r. wręczono dwa wyróżnienia:

Dla Wanessy Gorgoń, za osiągnięte wyniki sportowe w 2017 roku:

– Mistrzostwo Okręgu w kat. wagowej do 48 kg i do 53 kg do lat 15;

– Najlepsza zawodniczka w zawodach o Puchar Burmistrza Więcborka;

– Na eliminacjach do Mistrzostw  Polski w Brześciu otrzymała miano najlepszej zawodniczki okręgu kujawsko – pomorskiego;

– I Miejsce w zawodach Województwa Kujawsko – Pomorskiego;

Dla Zespołu Seniorów Piłki Nożnej MGLKS GROM WIĘCBORK, za osiągnięte wyniki sportowe w 2017 roku, a przede wszystkim za awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W imieniu klubu nagrodę odebrali Prezes Klubu Pan Sylwester Trzósło, oraz Wiceprezes Klubu  Pani Anna Łańska.

Nagrody „RYCERZ 2017” otrzymali:

Pani Julita Glazik za osiągnięte wyniki sportowe. 2017 rok zaowocował zdobyciem:

– III miejsca w Mistrzostwach Polski Fitness dzieci i młodzieży do lat 12;

– V miejsce w Mistrzostwach Polski Dzieci w Fitness;

– VI miejsce w Mistrzostwach Polski CHEERLEADERS PFT w Sosnowcu.

Pan Karol Szmidt za osiągnięcia w dziedzinie kultury w 2017 roku. Z dużym zaangażowaniem prowadzi Więcborski Chór Lutnia, który pod jego dyrygenturą zdobył  „Brązowe Pasmo” w Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej, oraz „Brązowe Pasmo” w Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie.

Pani Renata Bloch za całokształt działalności w dziedzinie kultury i sztuki oraz promocję Gminy Więcbork na szczeblu lokalnym oraz ogólnokrajowym.  

Pan Wojciech Janicki za całokształt dokonań sportowych, trenerskich oraz zaangażowanie w promocję sportu na szczeblu lokalnym oraz wojewódzkim.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczny Bal Sportu i Kultury.

 

 


4 lutego 2017 roku po 10 latach przerwy w Więcborku odbył się  Bal Sportu i Kultury „RYCERZ”.  Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski zorganizował bal w odpowiedzi na liczne wnioski płynące ze strony sportowców oraz działaczy kultury. Wydarzenie to było okazją do wspólnej zabawy oraz uhonorowania osób zasłużonych w ww dziedzinach. Kapituła „RYCERZA” rekomendowała do tej nagrody cztery osoby. Burmistrz Więcborka zaakceptował ten wniosek i Zarządzeniem z dnia 31 stycznia 2017 r. przyznał nagrody w dziedzinie kultury i sportu „RYCERZ” następującym mieszkańcom Gminy Więcbork:

 

 • Za osiągnięte wyniki sportowe nagrodę RYCERZA otrzymał – Wiktor Sobiech,
 • Za osiągnięte wyniki sportowe nagrodę RYCERZA otrzymał – Adrian Brączyk.
 • Za całokształt działalności w dziedzinie kultury i sztuki, promocję Gminy Więcbork na szczeblu lokalnym oraz ogólnokrajowym nagrodę RYCERZA otrzymał – Józef Walczak
 • Za całokształt dokonań sportowych, propagowania biegów, promocji Gminy Więcbork na arenie krajowej i międzynarodowej nagrodę RYCERZA otrzymał – Ryszard Kałaczyński.

 

Więcej informacji oraz zdjęcia z balu : wiecbork.pl/16906

 


Po kilku latach przerwy powrócił do kalendarza wydarzeń „Bal Sportu i  Kultury” . Poniżej udostępniamy regulamin przyznawania nagród i wyróżnień Burmistrza Więcborka w dziedzinie kultury i sportu „RYCERZ”. Nagrody i wyróżnienia zostaną przyznane osobom z Gminy Więcbork za osiągnięte dokonania kulturalne oraz wyniki sportowe podczas Balu Sportu, który odbędzie się dnia 4 lutego 2017r. w Remizie Strażackiej w Więcborku. Do pobrania jest również wniosek o przyznanie nagrody/ wyróżnienia Burmistrza Więcborka w dziedzinie kultury i sportu „Rycerz”.

 

Print Friendly, PDF & Email
Wielkość czcionki
Kontrast