WKM

Więcborski Klub Motorowy

http://wkmwiecbork.pl/

ul. Wyzwolenia 9, 89-410 Więcbork

Konto: BS Więcbork 71 8162 0003 0000 2004 2000 0010

e-mail: wkmwiecbork@o2.pl

tel. +(48) 728-342-737

Zarząd Klubu:

Prezes Szymon Grzegorczyk

V-ce Prezes Adam Nowacki

Skarbnik Karol Sobiech

Sekretarz Karol Rogalski

Członek Rafał Michalak

Członek Marcin Seydak


Klub sportowy WKM Więcbork obchodził swoje 40-lecie istnienia.

tekst: Karol Rogalski

Z zapisów historii klubu.

W latach 50-tych na terenie Więcborka działał Motorowy Klub Sportowy Pomorzanin, który zapoczątkował powstanie WKM Więcbork. W 1979 Leopold Stypa ówczesny lider grupy motocrossowej wystąpił z inicjatywą założenia klubu i zorganizowania prawdziwych zawodów. W roku 1981 oficjalnie został zarejestrowany klub WKM , który skupił się na wspaniałej dziedzinie sportu jakim jest motocross.

Na przełomie 40 lat klub zrzeszał ponad 1000 zawodników reprezentujących w zawodach barwy WKM Więcbork.

W sezonie 2015 zawodnicy klubu swoją ciężką pracą i pasją doprowadzili do historycznego wydarzenia. Jako pierwszy klub motocrossowy w Polsce trzykrotnie z rzędu zdobyliśmy Puchar Polski i tym samym zatrzymaliśmy go na własność.

W roku 2017 WKM zdobył puchar Klubowego Mistrza Polski Juniorów , w roku 2018 wywalczył puchar Klubowego Wicemistrza Juniorów i ponownie w roku 2019 WKM Więcbork osiągnął tytuł Klubowego Wicemistrza Juniorów.

Obecne władze klubu to :

Prezesem Szymon Grzegorczyk

V-ice Prezes Adam Nowacki

Skarbnik Karol Sobiech

Sekretarz Karol Rogalski

Zadania i dzielność WKM.

Nasz klub zrzesza osoby które łączy pasja do motosportu są to zawodnicy, hobbyści jak i działacze. Prowadzimy cykliczne treningi dla naszych zawodników. Dodatkowo organizujemy szkolenia w zakresie doskonalenia techniki jazdy dla Policji , Straży Leśnej , Straży Pożarnej i osób prywatnych. Naszym celem podczas szkoleń i treningów jest nauka bezpiecznej, efektywnej, a zarazem efektownej jazdy motocyklem.

Tor

W 1993 roku oddano do użytku nowy tor motocrossowy. Przez te lata nitka toru przeszła wiele gruntownych zmian. Tor otrzymał certyfikat i homologację do organizowania na nim zawodów i szkoleń. WKM Więcbork posiada jeden z najlepszych i najbezpieczniejszych torów motocrossowy w Polsce . Cały czas pracujemy na powiększaniem infrastruktury toru. Wyprofilowana i ogrodzona nitka toru posiada wprowadzony system drenażu wody .Trasa przejazdu utrzymuje rewelacyjny stan nawierzchni nawet przy dużych opadach deszczu. Posiadamy biuro zawodów , wiatę ,a teraz budujemy także pomieszczania socjalne, a jest to ty tylko cześć widocznych działań na torze. Zawodnikom oferujemy ogrodzony i zagospodarowany park maszyn z oświetlaniem i punktami eklektycznymi, a w roku bieżącym oddamy do użytku najnowocześniejszą maszynę startową w kraju. Tor i park maszyn posiada monitoring.

Idąc z ideą ochrony środowiska naturalnego wprowadziliśmy ścisłą współpracę z ekologami i sanepidem w naszym rejonie. Wzorując się na badanych przeprowadzony przez skandynawskich naukowców w roku 2017,które pozytywnie określiły wypływu torów motocrossowych na bioróżnorodność. Analogicznie dla własnej wiedzy zleciliśmy przeprowadzenie badań dotyczących oddziaływania naszego toru na środowisko naturalne i wiemy że nasz tor nie wpływa umajenie na forę i faunę w jego obrębie. Monitorujemy poziom hałasu i emisję spalin silników motocyklowych i bezwzględnie wymagamy mat ekologicznych rozkładanych pod motocyklami.

Od wielu lat nasz obiekt jest bazą testowa dla dilerów motocykli sportowych. Firmy zajmujące się sprzedażą i przeróbkami w motocyklach przeprowadzają na torze szereg testów. Podczas imprez i zawodów firmy różnych branż prowadzą wystawy, prezentację i sprzedaż swoich produktów i technologii dla potencjalnych klientów.

Współpraca.

Klub od zawsze prowadzi otwartą współpracę z firmami które chcą promować swoje produkty za naszym pośrednictwem. Jesteśmy klubem którego zawodnicy startują w zawodach Mistrzostw Świata , Mistrzostwa Europy i Polski .Barwy naszego klubu motocrossowego WKM są znane i rozpoznawalne już od ponad 40 lat.

Kojarzą się ze stałą obecnością w rywalizacji sportowej, wynikami sportowymi ,sportowym duchem i walka Fair Play.

Tak właśnie możemy podsumować 40 lecie dzielności WKM Więcbork.

Dziękujemy kibicom którzy licznie pojawiali się na zawodach i kibicowali naszym zawodnikom. Z całego serca dziękujemy Wszystkim sponsorom, darczyńcom, opiekunom klubu, mediom .Dziękujemy również rodzicom najmłodszych adeptów ,Wasz trud i poświęcenie są bezcenne i godne naśladowania. Serdeczne podziękowania kierujemy także do zawodników, którzy wyróżnili się sportową postawą, co przełożyło się na jeszcze lepsze osiągnięcia sportowe.

Zarząd WKM Więcbork


5 runda Mistrzostw Polski w Motocrossie – WIĘCBORK


Puchar Polski Pit Bike SM 2019 Radom – runda 3

Nasza mała wojowniczka Antonina Rogalska rusza na zawody, podczas których będzie reprezentowała: Klub WKM Więcbork, Team Cobra Motocross Academy  Gdańsk oraz Gminę Cekcyn.

Wyjechaliśmy już w piątek, aby zrobić klika treningów na torze, ustawić przełożenia i sprawdzić deszczowe opony. Tor w Radomiu jest bardzo krótki, dlatego też  jakikolwiek błąd może wykluczyć zawodnika z rywalizacji, a zmieniająca się pogoda dodatkowo to komplikuje.

Do treningu i zawodów zgłosiło się 16 zawodników: 13 chłopców i 3 dziewczynki.

W piątek, kiedy odbywały się treningi padał deszcz w związku z czym, jazda na mokrym torze wymagała koncentracji i odpowiedniej techniki. Dlatego przełożenia zostały ustawione na mokry tor, tak samo dokonano wymiany kół na takie z oponami deszczowymi. Tosia przejechała nitkę toru ponad 100 razy ze średnią prędkością 63km/h uzyskując najlepszy czas okrążenia po mokrym torze – 51’980.

Tosia musiała dostosować technikę jazdy do mokrego toru, w takich warunkach trudno opanować emocje – chwila nieuwagi zawodnika może doprowadzić do wywrotki. Tak też się stało, wjazd w kałużę, uślizg przedniego koła i “gleba”, ale Tośka szybko się pozbierała i pojechała dalej.

Sobota to kwalifikacje i zawody. Pogoda ustabilizowała się, dlatego nastąpiła zmiana przełożeń na szybsze oraz opon na przejściowe.

Tosia na treningu poprawiała czas! najlepszy przejazd na treningu kwalifikacyjnym to 47”825, a prędkość na prostej startowej 98km/h. Podczas kwalifikacji wywalczyła 10 pozycję i start z 4 linii.

Czas na pierwszy wyścig:

Tosia ubiera kombinezon skórzany, pod kask zakłada kominiarkę ognioodporną, pod którą chowamy jej długie włosy, naciąga skórzane rękawice i mocne wysokie buty, a na kolana różowe „slidery” klocki (na których opiera się kolano w zakręcie).

Jest to moment, w którym jako rodzic i trener zastanawiasz się czy wszytko sprawdziłeś, ale to i tak już nic nie zmieni ponieważ mała zawodniczka Tosia wjeżdża właśnie na okrążenie rozgrzewkowe i ustawia się na swojej pozycji. Gotowość do startu – zielona flaga, zawodnicy stoją nieruchomo jakiekolwiek ruch motoru spowoduje 10 sekundową karę. Zapalają się czerwone lampy startowe, które po kilku sekundach gasną i … jazda, 16 zawodników rusza atakując pierwszy zakręt z prętkością grubo ponad 80 km/h.

Tosia ma do pokonania 14 okrążeń, prędkość wzrasta, a ona szczęśliwie jedzie do przodu. Pokonuje zakręt za zakrętem, a wystawione kolano stabilizuje motocykl, dzięki opanowaniu plasuje się na pozycji 9 i oby tak dalej. Najszybsze okrążenie pokonuje w czasie 47’791, w połowie wyścigu popełnia mały błąd, który skutkuje tym, że zostaje wyprzedzona przez koleżankę i jeszcze jednego zawodnika. Tosia kończy pierwszy wyścig na 11 miejscu, jest dobrze.

Podczas przerwy sprawdzamy i przygotowujemy motor, analizujemy przejazd. Tosia ma czas na relaks i udzielanie wywiadu dla sportowego kanału telewizyjnego MotoWizja. Czas na odpoczynek jednak szybko mija i musi przygotować do drugiego wyścigu: 16 zawodników wjeżdża na tor ustawiają się, zielona flaga, pełne skupienie, gasną czerwone światła i start.

Pierwszy zakręt Tosia pokonuje na 7 pozycji i walczy o lepszą, zapowiada się mocna rywalizacja. Wyścig liczy 14 okrążeń, podczas 5 Tosia dubluje kliku zawodników, ale delikatny błąd powoduje spadek na pozycje 9.

Nasza sportsmenka wykręca coraz lepsze czasy, a jej najlepszy podczas drugiego startu to 47”509 .

Kolejny dublowany zawodnik zajeżdża Tosi jej ścieżkę, błąd i spadek na pozycje 10 . Zaciskamy kciuki, do końca wyścigu pozostają jeszcze 3 okrążenia, a Tośka nie odpuszcza, silnik motocykla pracuje na krytycznych obrotach. Flaga w szachownicę powiewa przed Tosią jest 10-ta.

Już po stresie, zawody ukończone bezpiecznie, Tosia zadowolona z wyniku, pokonała swoje 2 koleżanki i kilku kolegów.

Tak właśnie wyglądały zawody przygotowane przez Otopit Toruń, profesjonalnie bezpiecznie i w miłej atmosferze.

Antonina indywidualnie kończy zawody na miejscu 11, w generalnej klasyfikacji też jest na miejscu 11, na koniec Tosia odbiera dyplom i symboliczny medal.

Kiedy opada kurz, pakujemy się, wsiadamy w busa i ruszamy, przed nami ponad 400 km do domu.

Dziękujemy naszemu sponsorowi panu Andrzejowi Klimowiczowi właścicielowi firmy Oleje-Klimowicz, która jest dystrybutorem produktów koncernu Neste.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do patronów medialnych: Tygodnik Tucholski , Tucholanin.pl , Tokis.pl , Wiadomości Krajeńskie , Cekcyn.pl

Tekst: Karol Rogalski


Świetny weekend zawodników WKM .

Ten weekend to święto motocrossu w Polsce i Europie.

29 czerwca –Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej Głogów.

30 czerwca -Mistrzostwa Europy w motocrossie Valaga.

30 czerwca -Mistrzostwa Strefy Północnej Bartoszyce.

Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej Runda IV Głogów—

Plotek o tym kto będzie reprezentował nasz klub na tych zawodach nie brakowało. 

Z całego naszego składu pozostał tylko jeden zawodnik.

Młody motocrossowiec Łukasz Ryczek w tym sezonie ma zupełnie nowe podejście do treningów i zawodów.

Systematyka, spokojna głowa przekłada się na świetne rezultaty.

I tak w zawodach Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej rundzie IV Łukasz Ryczek zdobywa III miejsce w klasie MX85

W klasyfikacji klubowej Strefy Zachodniej WKM jest na miejscu VI.

—Mistrzostwa Strefy Północnej Bartoszyce—

To była bardzo udana niedziela dla zawodników Więcborskiego Klubu Motorowego.

Piękna, wręcz upalna pogoda ściągnęła na tor Bartoszycach spore rzesze kibiców z całego regionu, którzy obejrzeli 9 ciekawych biegów.

Bardzo dobry występ zanotowali nasi zawodnicy klasy MX65, MX85,

MX Kobiet.

Święte wyścigi pokazali klubowi koledzy w klasach MXJunior,MX1C i MX2C , to sklasyfikowali się w pierwszej i drugiej dziesiątce.

Klasyfikacja indywidualnych zawodów.

MX65

Maksymilian Wołek dwa rewelacyjne wyścigi i II miejsce na podium.

MX85

Wiktor Rafalski jest w szczytowej formie oczywiście podium I miejsce

Łukasz Ryczek pokazał swoje świetne przygotowanie podium III miejsce

MX Kobiet

Weronika Obiała rewelacyjny pokaz siły nad rywalkami podium II miejsce

MX Junior

Mateusz Szafrański afrykańska pogoda dała się mu we znaki VI miejsce

MX1C

Tomasz Kulczyk ukończył oba mordercze wyścig ostatecznie miejsce VII

MX2C

Dawid Szkodziński temperatura nie pozwoliła na lepszy wynik miejsce XXIII.

Świetna  postawa naszych zawodników pozwoliła na utrzymanie wysokiej pozycji w klasyfikacji klubowej.

Po 5 rundach WKM Więcbork jest na miejscu 5, przed nami jeszcze 3 rundy. 

—Mistrzostwa Europy w motocrossie—

W spektakularnej rywalizacji na bardzo wysokim poziomie Polscy zawodnicy walczyli w europejskich zawodach motocrossowych strefy północno-wschodniej.

Zawody odbyły się w Estonii miejscowość  Valaga.

Nasz zawodnik Olaf Włodarczak wystartował w klasie EMX 85.

Przed głównym startem odbywa się sesja dowolnego treningu, treningu przed klasyfikującego, klasyfikacji i rozgrzewki .

Jak widać jest długie przygotowanie zanim zawodnik stanie w maszynie startowej do pierwszego wyścigu.

Olaf po klasyfikacjach i dwóch wyścigach wywalczył miejsce 13.

Aktualnie w klasyfikacji europejskiej jest na pozycji 14 na 40 zawodników.

Sukcesy naszych zawodników napędza moc produktów Neste oferowanych przez sponsora klubu WKM firmę olejeklimowicz.pl

Tekst Karol Rogalski

III runda Mistrzostw Polski w motocrossie przechodzi do historii.

Zawody w Człuchowie zakończone , zawodnicy dostarczyli kibicom niesamowitych emocji, pogoda dopisała i frekwencja wśród zawodników i widowni była duża.

Podsumowując zawody w Człuchowie to biorąc pod uwagę wszystkie wydarzenia podczas zawodów jesteśmy zadowoleni z osiągniętych wyników.

Tor w Człuchowie jest bardzo wymagającym torem i nie wybacza błędów.

Nasi sportowcy świetnie przygotowali się do rywalizacji, ale oprócz przygotowania fizycznego i technicznego potrzebne jest szczęście , niestety niektórym naszym zawodnikom zabrakło szczęścia.

Zapisując chronologicznie klasy startujące w rywalizacji zacznijmy od najmłodszych .

MX65

W tej klasie startowało trzydziestu jeden zawodników, to prawie cała maszyna startowa, na której maksymalnie miesi się 40 zawodników. Wszyscy startują w tym samym czasie i muszą się zmieścić w zakręt wyhamowujący po starcie, który ma 8 metrów szerokości.

Jest to najbardziej niebezpieczny moment wyścigu, ale nasi reprezentanci bez problemu pokonują te trudności i tak ostatecznie w tej rywalizacji sklasyfikowali się:

Maksymilian Wołek miejsce 6

Wiktoria Kupczyk miejsce 17  

MX85

W tej klasie myliśmy niespodzianki nawet dwie.

Bardzo dobrze poradził sobie Olaf Włodarczak, który miał 2 miejsce na podium, Wiktor Rafalski dosłownie otarł się o podium wywalczył 4 pozycje.

Łukasz Ryczek świetnie przygotowana taktyka i finalnie 11 pozycja , Franek Grzegorczyk też bardzo dobrze zawody kończy na miejscu 14.

Najmniej szczęścia w tych zawodach miał Wiktor Sobiech, pod koniec pierwszego wyścigu miał wypadek. Na największym wyskoku Wiktor zbyt mocno przełamał motocykl w powietrzu w efekcie czego wylądował pionowo na zjeździe. Niestety odniesiona kontuzja wykluczy go ze startów na klika tygodni, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia

MX Kobiet

12 zawodniczek rywalizowało o miejsce na podium i punkty dla swoich klubów.

Weronika Obiała zaczynając zawody od treningu klasyfikującego i jadąc dwa wyścig ukończyła zawody. Kontrolowana jazda z zapasam sił dała Weronice 7 miejsce w zawodach.

MX 125

Mateusz Szafrański bardzo dobry występ, dwa razy z rządu pierwsza piątka w zakręcie a później walka o utrzymanie dobrej pozycji. Zacięta walka 80% pierwszego wyścigu przejechane na 8 pozycji, ostatecznie w tym wyścigu 11 pozycja. Drugi wyścig błąd i dojechał na 13 pozycji. Mateusz kończy zawody na 11 miejscu.

MX2

31 zawodników stanęło na maszynie startowej , Bartosz Pieżyński nie miał wsparcia mentalnego samotnie startował w tej klasie, a mocna czołówka nie zapewnia żadnej szansy na odpoczynek. Zawodnik na „relaks” ma ułamki sekund w momencie kiedy motocykl jest w powietrzu ,po krótkiej regeneracji lądowanie i dalej jazda. Bartosz kończy zawody na miejscu 21.

MX Open

To jest królowa klas motocrossowych, najmocniejsza i najbardziej widowiskowa. Sportowcy maja bardzo dobre przygotowanie fizyczne, techniczne i sprzętowe , jest walka i liczy się doświadczanie nie można liczyć na łut szczęścia. Lus Carstens miał świetny pierwszy wyścig 7 pozycja , pech w drugim wyścigu potężna wywrotka i ukończone tylko 2 okrążenia z 18. Pomimo wypadku Luis utrzymał wysoką pozycje zawody ukończył na miejscu 14.

MX Mastes i MX Masters 50+

Panowie z naszego klubu dali z siebie wszystko w łączonej klasie mieliśmy 4 zawodników . Adam Nowacki wystarował w MX Masters i MX 50+, w klasie starszych zawodników zajął bardzo wysokie miejsce był 7.

Natomiast MX Masters tu statystyka wyglądała następująco najmocniejszy nasz zawodnik Marcin Ryczek ponownie udowadnia iż dysponuje świetną kondycją zawody kończy za miejscu 13 , było by zdecydowanie lepiej ale wywrotka w pierwszym wyścigu zniszczyła szansę na wyższą pozycje. Za nim skalsyfikowany zostaje Adam Nowacki miejsce 19. Marek Śnieg pomimo kilku błędów podczas wyścigu utrzymuje się na miejscu 27.

W klasyfikacji klubowej WKM Więcbork w sekcji Juniorów znajduje się na miejscu 2 , w sekcji seniorskiej  jest na miejscu 5.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach.

Sukcesy naszych zawodników napędza moc produktów Neste oferowanych przez sponsora klubu WKM firmę Oleje-Klimowicz.

Tekst Karol Rogalski

Foto MX Lipno

Dwa w jednym czyli Puchar Polski i Mistrzostwa Strefy Polski Północnej.

Kolejne zawody motocrossowe z udziałem dużej grupy zawodników WKM.

III runda Strefy Północnej i Puchar Polski w Olecku.

Podczas kolejnych zawodów towarzyszy nam sponsor klubu firma

Oleje-Klimowicz która wspiera nas produktami fińskiego koncernu NESTE.

Olecko przygotowania do zawodów potraktowało bardzo poważnie.

Trasa wyścigu odpowiednio przygotowana i zabezpieczona przypadła do gustu naszym reprezentantom.

Bardzo duża frekwencja zgłoszeń do zawodów zapowiadała nie lada emocje dla kibiców.221 zawodników ruszyło do waliki o trofea i punkty.

Dwudniowe widowisko komentował Sebastian Wójcik.

Sobota w tym dniu naszych zawodników zobaczyliśmy w klasie:

 MX65, MX Junior, MX Kobiet , MX1C.

Wszyscy zawodnicy startowali w Puchar Polski i Mistrzostwa Strefy Polski Północnej .

Najbliżej podium w sobotnich zawodach była Weronika Obiała która startowała w klasie MX Kobiet po dwóch biegach wywalczyła 5 miejsce.

Mateusz Szafrański to właśnie on barwach WKM ścigał się w klasie MX Junior.

Dwa wyczerpujące biegi i ostatecznie wywalczona 9 pozycja.

Wiktoria Kupczyk wspierana przez rodziców pojechała dla WKM w klasie MX65 zajęła 11 miejsce.

Tomasz Kulczyk rywalizował MX 1C ,ostatecznie sklasyfikował się na 16 pozycji.

Niedziela w ten dzień rywalizacja z udziałem WKM toczyła się w klasach:

MX 85 , MX 2C , MX Masters i MX Open.

Zaczynając od klasy MX 85 której wyścigi przypominają walkę jak w klasie Open.

Tu nie było niespodzianek 4 zawodników w barwach WKM-u dało popis swoich umiejętności.

Dwa biegi wyłoniły zwycięzców Olaf Włodarczak miejsce I , Wiktor Sobiech miejsce III , Łukasz Ryczek miejsce IX a Mateusz Kulczyk był XX.

MX2C Dawid Szkodziński po zaciętej rywalizacji kończy zawody na miejscu 25 .

Marcin Ryczek startujący w MX Masters miał do pokonania naprawdę mocną czołówkę , minimalna różnica czasowa między rywalami i finalnie po dwóch startach 8 miejsce.

In na koniec królowa motocrossu klasa MX Open , w tej klasie niema kompromisu.Chcesz być z przodu trzeba ostro cisnąć i to właśnie pokazał Luis Carstens i Bartosz Pierzyński . Koledzy jechali bardzo ostro od początku do samego końca. I tak w klasyfikacji indywidualnej Luis Carstens ukończył zawody na miejscu 9 a  Bartosz Pierzyński dojechał na pozycji 25.

Po weekendowej walce WKM Więcbork w klasyfikacji klubowej Pucharu Polski zajął piątą pozycje.

W III rundzie Mistrzostwa Strefy Polski Północnej aktualnie znajduje się na miejscu piątym.

Wszystkim zawodnikom , rodzicom naszych mniejszych podopiecznych i sponsorowi firmie Oleje-Klimowicz serdecznie dziękujemy za udział i wsparcie w rywalizacji Puchar Polski i Mistrzostwa Strefy Polski Północnej.

Tekst

Karol Rogalski


Zawody Pucharu Polski PitBike SM Koszalin

Tosia Rogalska z Cekcyna zawodniczka WKM Więcbork wzięła udział w zawodach Pucharu Polski PitBike SM Koszalin.

Organizatorem zawodów był Otopit Toruń.

W sobotnich zawodach Tosia dała turbo popis swoich możliwości.
Śmiało można powiedzieć, że jest zawzięta i ma talent do motosportu.

Tor Koszalin jest torem o śliskiej nawierzchni asfaltowej, a opady deszczu wpływają na pogorszenie przyczepność opon.

Tego dnia aura była łaskawa i deszcz nie spadł, co znacznie wpłynęło na jakość zawodów.

13 zawodników zostało zgłoszonych w rywalizacji klasy Stock 90 wiek 8-12 lat.

Po zgłoszeniu Tosi do zawodów w klasie Stock 90 przystąpiliśmy do treningów i sprawdzenia ustawień motocykla.

Po zakończonych treningach i ustawieniu przełożeń,Tosia i jej motocykl byli gotowi do wyścigu.

Jak zawsze podczas motocyklowych rywalizacji wspiera nas sponsor firma Andrzeja Klimowicza  www.olejeklimowicz.pl dystrybutor produktów Neste.

Pierwszy wyścig jak zawsze nasza sportsmenka jedzie zachowawczo.

Sama tego nie potrafi wyjaśnić dlaczego, pierwszy wyścig zawsze traktuje jak rozgrzewkę.

Za to w drugim  wyścigu pokazuje na co ją stać.

I tak też się stało pierwszy wyścig ukończony na 10 pozycji, za to drugi…

To był już mega szybki wyścig od samego startu i do samego końca.

Tosia wyprzedziła 5 zawodników i utrzymywała się w szybkiej czołówce wyścigu.

Drugi bieg w rewelacyjnym stylu ukończyła na 8 pozycji.

W generalnej klasyfikacji PPPBSM Tosia znajduje się na 9 pozycji.

Następne zawody 8 czerwca Toruń.

Nagrody w koszalińskich zawodach wręczał Marek Szkopek zawodnik Wójcik Racing Team.

Relacja TV z wyścigów PP PitBike SM Koszalin

Warto zobaczyć emocjonujmy II wyścig jak Tosia ściga się z chłopakami.

Rewelacyjny komentator Sebastian Wójcik rewelacyjnie komentował zawody.

Zapraszamy na film.

Pierwszy wyścig czas od 1:57:00 do 28:36:00

Drugi emocjonujący wyścig 2:45:00 do 3:02:00

Wręczanie nagród 4:08:00

1-171
1-173
1-826
1-1478
1-1718
1-1735

Mistrzostwa Strefy Polski Północnej Kwidzyn.

Wszyscy zawodnicy,  którzy pojechali do Kwidzyna zastanawiali się nad tym jaka będzie pogoda. Zadawali sobie pytanie: czy będziemy taplać się w błocie, czy też tor dobrze będzie się kleił.

Zmienna aura nie utrudniła rywalizacji, wręcz uatrakcyjniła zawody.

Zawodnicy WKM jako wspólny team przybyli na Kwidzyński tor.

Najliczniej obsadzona klasa MX85 wywołała ekstremalne emocje wśród zgromadzonej widowni.

Nawet przelotny deszcz nie był wstanie ostudzić emocji.

MX85 zapisze się na kartach historii klubu.

Całe podium dla WKM Więcbork:

I miejsce Olaf Włodarczak

II miejsce Wiktor Sobiech

III miejsce Wiktor Rafalski

Za kolegami z czołówki ustawili się:

VI miejsce Franek Grzegorczyk

VII miejsce Łukasz Ryczek

XV miejsce Mateusz Kulczyk

Nie mniej emocjonująca była klasa MX Kobiet gdzie jak na razie samotnie reprezentująca barwy WKM Weronika Obiała wywalczył VI miejsce.

Najmłodsi nasi reprezentanci klasy MX 65 też świetnie pojechali.

III miejsce Maks Wołek

VII miejsce Wiktoria Kupczyk

W klasie MX1C samotnie pojechał Tomasz Kulczyk który sklasyfikował się na miejscu 11.

MX2C w tej kategorii Dawid Szkodziński wywalczył 23 miejsce a jego kolega Dawid Koliński sklasyfikował się na pozycji 31.

Ostatnią klasę startującą w dzisiejszych rozgrywkach była sekcja MX Masters. Marcin Ryczek były żużlowiec walczył samego końca wysiąkając ze swojego KTM-a ostatnie soki , niestety musiał wycofać się z drugiego biegu.

Jak zawsze o odpowie smarowanie dla motocykli naszych zawodników zabrała firma www.olejekklimoeicz.pl jedyny polski dystrybutor fińskiej marki NESTE.

WKM Więcbork na podium tym razem w Biathlonie.

Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy pod kierownictwem Mariusza Woźniaka przygotowało MX Biathlon.

Dlaczego MX Biathlon w Tucholi?

Zawody te zainspirowane zostały historią tej dyscypliny, która cyklicznie odbywała się w Tucholi w latach osiemdziesiątych. CSSLP postanowiło wskrzesić je i kontynuować tradycje tej dyscypliny.

Niewiele torów motocrossowych w Polsce sąsiaduje ze strzelnicą, a jest to warunek bezpiecznego przeprowadzenia tej konkurencji. Tor w Tucholi spełnia te wymagania, dzięki czemu można było przeprowadzić takie zawody na tym torze. 
Połączenie strzelectwa z motocrossem tworzy niezłą mieszankę wybuchową i o to właśnie chodziło CSSLP.
Podczas imprezy kibice mogli obserwować zawody, istniała również możliwość skorzystania z wypożyczalni motocykli PitBike.

Dla dzieci obok strzelnicy został przygotowany plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami oraz stoisko z tradycyjną watą cukrową. 
Dla dorosłych była otwarta strzelnica z całym jej arsenałem, każdy mógł postrzelać, a dla zgłodniałych były serwowane potrawy z grilla.

Instruktorzy strzeleccy wprowadzili zawodników w technikę obsługi broni palnej, każdy zawodnik oddał strzały próbne z pistoletu Walther P99 9mm.

Dla zwycięzców CSS LP przygotowało puchary i vouchery, a sponsor zewnętrzny firma Oleje-Klimowicz Polski dystrybutor olei Neste przygotował pakiety swoich produktów.
Tor został sprawdzony, a trasa przejazdu została odpowiednio oznakowana i obstawiona przez osoby funkcyjne.
Instruktorzy, chronometraż, biuro zawodów, start i flagowi z koordynatorem zawodów posiadali łączność radiową.
Zostały wyznaczone 2 punkty medyczne.

Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwał dyrektor CSSLP i cały sztab instruktorów strzelectwa oraz sportu motorowego.

Zawodnicy dwójkami podjeżdżali na linię startu, a koordynator startu przez radio sprawdził gotowość wszystkich osób funkcyjnych strzelnicy oraz chronometrażu

Flaga w górę – 10 sekund do startu i ruszali.

Zawodnicy pokonywali trasę toru dwukrotnie ją przejeżdżając, później wjeżdżali na oznakowany odcinek specjalny, który prowadził na strzelnicę. 
Dojazd na strzelnicę: zatrzymanie motocykla, zdjęcie kasku, bieg do punku strzeleckiego 200 metrów.
Instruktor podawał pistolet, następnie zawodnik ładował magazynek i oddawał 5 strzałów, po czym powracał do motocykla – kask na głowę odpalanie silnika i pędził przez las na metę.
Wjazd na metę gdzie stoper odmachał koniec wyścigu flagą w szachownicę.
Taki był przebieg rywalizacji, cały przejazd trwał 8-10 minut , czas przejazdu był zwiększany o karę za nie celne strzały.


Najmłodszy zawodnik miał lat 18 najstarszy 56, każdy z doświadczaniem w motosporcie i po części w strzelectwie.

Zwycięzcy MX Biathlonu Tuchola 2019:

1 miejsce #63 Paweł Wielewski 
2 miejsce #111 Karol Rogalski         WKM Więcbork
3 miejsce # 303 Artur Sikora             MKX Kaszuby

4 miejsce # 534 Michał Domeracki WKM Więcbork

Następna edycja w jeszcze lepszym formacie jest przewidziana na sierpień 2019

Tym razem strzelanie odbędzie się z broni automatycznej – karabinki MSBS GROT.

57352996_1296672830483436_8624535797724348416_n
58809846_1296672990483420_3329086205475160064_n
IMG_0375
IMG_0412
IMG_3137
IMG_3138
IMG_3148
IMG_3208
IMG_3234
IMG_3246

Foto Maksymilian Rogalski
Video Tokis.pl

Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej Opatówek 2019

Na zawodach MSPZ zawodnicy WKM obstawili praktycznie wszystkie klasy .
Najszybszy okazał się Luis Carstens który wywalczy 2 miejsc klasy MX Open zabrakło niewiele do I miejsca ale Lonka nie odpuścił pozycji lidera wyścigu.
Pogoda jak i zarówno frekwencja dopisała.
W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników.
A to jest dopiero początek sezonu.

Nasi nowi zawodnicy sezonu 2019 Wiktoria Kupczyk MX65 i Mateusz Kulczyk MX85 ukończyli swoje pierwsze zawody w barwach WKM Więcbork.

Powracający po kontuzji i rehabilitacji Wiktor Sobiech zbliżył się do miejsca na podium był IV i to już w pierwszych jego zawodach sezonu 2019.

Kilku zawodników klubu WKM wzięło udział w otwarciu toru motocrossowego w Tucholi.
Tuchola zaczyna promować motocross i powraca na mapę mx w Polsce.

Tak więc bardzo dobre rozpoczęcie sezonu 2019.

WKM napędza moc produktów NESTE dostarczanych przez naszego sponsora głównego firmę www.olejeklimowicz.pl

Firma olejeklimowicz.pl to jedyny dystrybutor produktów marki Neste w Polsce.

Foto: Magdalena Czwojdzińska

Tekst : Karol Rogalski


Gala PZM w Bydgoszczy i PitBike w Toruniu

Na gali rozdania nagród Mistrzostw Strefy Polski Północnej i Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM w motocrossie mieliśmy sowich zawodników .

To kolejny powód  do dumy z osiągnięć naszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej jak i klubowej.

WKM Więcbork kolejny raz pokazuje że jest klubem sportowym który nie tylko zrzesza wyśmienitych zawodników ale i też wytycza standardy w motocrossie.

A to nasi zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej oraz klasyfikacji klubowej

Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego

WKM Więcbork   Klubowy Mistrz Okręgu Bydgoskiego

MX 85

Wiktor Rafalski      Mistrz Okręgu Bydgoskiego

MX 1C

Michał Łaszczak    Wicemistrz Okręgu Bydgoskiego

MX Open

Janusz Śmigiel      Wicemistrz Okręgu Bydgoskiego

Kamil Śmigiel      II Wicemistrz Okręgu Bydgoskiego

Klasyfikacja Indywidualna Mistrzostw Strefy Polski Północnej

MX Kobiet

Weronika Obiała   Wicemistrz Strefy Polski Północnej

Na gali PitBike w Toruniu klub WKM Więcbork reprezentowała Antonina Rogalska , 9 latka odebrała nagrody za udział w debiucie Pucharu Polski Super Moto PitBike klasy Stock 90 oraz Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PitBike klasy Stock 90.

 

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom za zdobycie pucharów indywidualnych i reprezentowanie klubu WKM Więcbork w sezonie 2018 .

 


1 Grudnia 2018 nasza delegacja udała się do Centrum Olimpijskiego w Warszawie na galę PZM Zakończenia sezonu  Sportu Motocyklowego  2018.

Klub WKM Więcbork otrzymał nagrody za II miejsce Mistrzostw Polski klasyfikacji Juniorów oraz III miejsce w Pucharze Polski.

Nagrody klubowe odbierał Karol Rogalski sekretarz klubu z córką Antoniną.

To działo się w Warszawie natomiast w stylowym klimacie w restauracji na polu golfowym w Nakle odbyła się gala klubowa.

Przybyłych na uroczystość gości i zawodników powitał Prezes klubu Szymon Grzegorczyk .

Prezes przedstawił osiągnięcia sportowe zawodników w uzupełnieniu skarbnik Karol Sobiech odczytał zestawianie z działalność WKM Więcbork.

Następnie zostały wręczone podziękowania i nagrody dla zawodników i osób działających na rzecz klubu.

Podziękowania dla władz miasta odebrał burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski i v-ce burmistrz Jacek Masztakowski.

Specjalne podziękowania zostały przygotowane dla naszych sponsorów:

pana Andrzeja Klimowicza właściciela firmy Oleje Klimowicz oraz firmy Agro Land której właścicielem jest pan Marek Różniak.

 

Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa na której bawiło się ponad 50 osób, w iście szampańskiej atmosferze impreza trwała do białego rana.

 


 

Podsuwanie osiągnięć sportowych i działalności klubu WKM Więcbork w sezonie 2018.

Sezon startów dobiegł końca, cichnie ryk silników. Kolejny raz motocrossowcy WKM dostarczyli swoim kibicom emocjonujących wrażeń  podczas minionych rozgrywek. Dzięki współpracy zespołowej osiągnęliśmy naprawdę wiele.

Na początku roku podpisaliśmy umowę sponsorską z firmą Oleje Klimowicz, która jest dystrybutorem produktów koncernu NESTE LUBRICANTS. Prezes klubu Szymon Grzegorczyk i Andrzej Klimowicz właściciel firmy podpisali umowę współpracy sponsorskiej. WKM Więcbork pierwszy raz w historii istnienia nawiązał współpracę z bardzo prestiżową  marka jaką jest NESTE LUBRICANTS.

Gmina Więcbork przekazała na działalność klubu dużą pulę środków pieniężnych oraz grunt który zostanie dołączony do powiększenia nitki toru motocrossowego w nadchodzącym sezonie 2019. To był początku sezonu i od tego momentu mogło już być tylko lepiej.

Zespołową współpracą zawodników i zarządu klubu ponownie zapisaliśmy się na kartach historii wydarzeń w Polskim Motocrossie. W sezonie 2018 klub WKM przygotował na swoim torze trzy duże imprezy motocrossowe. Nasze miasto Więcbork już na zawsze zostanie zapamiętane i kojarzone z motocrossem. Setki przejechanych godzin, hektolitry potu, tysiące litrów paliwa i ludzkie poświęcenie, tyle potrzeba aby osiągnąć sukces.

Więcborski Klub Motorowy w sezonie 2018 zdobywa :

I miejsce w Mistrzostwach okręgu Bydgoskiego w Motocrossie

II miejsce w Mistrzostwach Polski klasyfikacji Juniorskiej

III miejsce w Pucharze Polski 

IV miejsce w Mistrzostwach Polski klasyfikacji Seniorskiej

Jak wiadomo każdy sukces ma wielu ojców a lista osób, instytucji i firm które przyczyniły się do wspólnego sukcesu klubu jest naprawdę długa. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim firmom, instytucjom, sponsorom indywidualnym, patronom medialnym, kibicom i rodzicom naszych zawodników oraz wszystkim ludziom dobrej woli za wspólny sezon 2018.

 

Zarząd Klubu WKM Więcbork.

Tekst Karol Rogalski

 


 Ostatnie zawody Mistrzostw Strefy Północnej i posumowanie rozgrywek stref Północnej , Zachodniej wyniki zawodów Enduro , Cross Country oraz PitBike.

 

Ostatnia Runda odbyła się w Chełmnie .

Na zawody organizowane przez klub KM Wisła przyjechało 94 zawodników .

Pogoda była wyśmienita co zaowocowało większą frekwencją wśród zgromadzonej widowni.

Tor w Chełmnie należy do jednych z najtrudniejszych torów motocrossowych w Mistrzostwach Strefy Północnej , chwilowy brak koncentracji niesie za sobą poważne w skutkach konsekwencje.

Niestety doszło do kilku poważnych zdarzeń gdzie musiały interweniować służby medyczne.

Średnia ilość zawodników w startujących  klasach nie przekraczała 15 zawodników za wyjątkiem klasy MX2C tu startowało 19 sportowców.

Prawdziwy upadek frekwencji odnotowała klasa MX Kobiet , tylko 2 zawodniczki.

 

Nasi zawodnicy ponownie pokazali się na zawodach w licznej grupie zawodników i kibiców .

W Klasie MX 85 wystartował Wiktor Rafalski i Łukasz Ryczek . Klasa MX85 staje się najbardziej widowiskową grupą startującą w zawodach motocrossowych.

Wiktor Rafalski ze sporym zapasem sił ukończył zawody na III miejscu , a jego klubowy kolega Łukasz Ryczek sklasyfikował się na pozycji  8.

MX Junior tu samotnie wystartował Darek Malczewski .

Darek nie odpuszczał, odkręcona  do końca manta wyniosła go w indywidualnej klasyfikacji zawodów na 5 miejsce

W biegach licencji C startowały klasy MX1 i MX2 .

Michał Tadych i Dawid Koloński ścigający się na KTM walczyli o punkty i miejsce na podium. Pierwszy start  Michał jest na 3 pozycji no i zapowiada całkiem niezły wyścig ale zostaje on przerwany , czerwona flaga . Na zeskoku koło wieży jeden z zawodników traci kontrolę na motocyklem i dochodzi do wypadku , reagują służby medyczne. Bieg zostaje powtórzony.

Ostatecznie Dawid Koliński zajmuje 9 miejsce a Michał Tadych po awarii KTM zostaje sklasyfikowany na 11 pozycji.

Królowa motocrossu klasa MX Open tu zobaczyliśmy trzech naszych reprezentantów Bartosza Pierzyńskiego , Kamila i Janusza Śmigla.

Bartosz Pierzyński miał spore szanse na miejsce na podium , pech chwila nieuwagi podczas zrzucania zrywki i gleba. Gonitwa od końca stawki , koledzy Janusz i Kamil statecznie mieścili się w połowie stawki.

Klasyfikacja indywidualna Bartosz Pierzyński miejsce 6 Janusz Śmigiel 9 a jego brat Kamil dojechał 10 .

No i na koniec niedzielnej rywalizacji wystawała klasa MX Masters.

Marcin Ryczek i Piotr Śmigiel , ci dawaj seniorzy walczyli do końca .

Były żużlowiec pokazał na co go stać , koncentracja , forma i talent z tymi trzema elementami wywalczył I miejsce w indywidualnych rozgrywkach niedzielnych zawodów klasy Masters . Piotr Śmigiel zazwyczaj klasyfikuje w pobliżu polowy stawki,  zacięta rywalizacja z jadącym anestezjologiem Piotrem Santusem dała mu się we znaki . Piotr ukończył zawody na 13 pozycji.

 

Kończąc ten rozdział rywalizacji  chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom  głównym firmie www.olejeklimowicz.pl dystrybutorowi produktów Neste Lubicants  i Panu Markowi Różniakowi właścicielowi firmy www.agrolandgroup.pl oraz wszystkim bez których ciężko byłoby nam funkcjonować w rozgrywkach Mistrzostw Strefy.

 Cieszymy się, że jesteście z nami i wspieracie klub w naszej działalności.

Jednocześnie wyrażamy nadzieję, że dotychczasowa współpraca przyczyni się do umocnienia wizerunku Państwa firm, ich pozycji rynkowej oraz zwiększenia prestiżu społecznego, a jej kontynuowanie będzie pozytywnym przykładem wspólnego działania na rzecz sportu motorowego.

Sport, jako jedna z dróg rozwoju młodych ludzi, wymaga znacznych nakładów finansowych i właśnie dzięki Państwu nasz klub może przyczynić się do realizacji ich sportowych celów, ale również, a może przede wszystkim, do odpowiedniego zagospodarowania czasu wolnego i właściwych postaw społecznych.

 

Tak wyglądała ostatnia rywalizacja naszych zawodników w 10 rund Mistrzostw Strefy Polski Północnej i 9 rund Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej .

 

Klasyfikacja indywidualna Mistrzostw Strefy Polski Północnej i Zachodniej 2018.

Klubowo WKM ukończył sezon na pozycji 6 w rozgrywkach Strefy Północnej i 9 miejsce w Strefie Zachodniej .

Indywidualnie:

Mistrzostw Strefy Polski Północnej                 Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej

 

Klasa MX 65                                                   Klasa MX 65                                                                     

11- Maksymilian Wołek                                  2- Maksymilian Wołek                                

34- Bartosz Ryczek                                          12- Bartosz Ryczek

37- Antonina Rogalska

Klasa MX 85                                                              Klasa MX 85

4- Wiktor Rafalski                                          4- Łukasz Ryczek

8- Franciszek Grzegorczyk                             15- Wiktor Sobiech

13- Wiktor Sobiech                                        22- Mateusz Szafrański

14- Mateusz Szafrański                                 26- Wiktor Rafalski

18- Łukasz Ryczek                                          28- Franciszek Grzegorczyk              

23- Olaf Włodarczak

Klasa MX Kobiet

2- Weronika Obiała

Klasa MX Junior                                             Klasa MX Junior

9- Dariusz Malczewski                                              33- Dariusz Malczewski

31- Juliusz Różniak

Klasa MX Open                                              Klasa MX Open

11- Janusz Śmigiel                                         6- Bartosz Pierzyński

12- Luis Carstens                                           17- Luis Carstens

14- Kamil Śmigiel                                          37- Kamil Śmigiel

23- Bartosz Pieżyński                                     38- Janusz Śmigiel

Klasa MX Masters                                         Klasa MX Masters

23- Adam Nowacki                                        9- Marcin Ryczek

28- Marek Śnig                                              43- Adam Nowacki

29- Marcin Ryczek                                         49- Piotr Śmigiel

39- Piotr Śmigiel                                            58- Tomasz Kulczyk

Klasa MX 1 C                                                 Klasa MX 1 C

8- Michał Łaszczyk                                         25- Tomasz Kulczyk

9- Marek Malczewski                                    73- Dawid Szkodziński

11- Tomasz Kulczyk

Klasa MX 2 C                                                 Klasa MX 2 C

23- Dawid Koliński                                         45- Mirosław Lemańczyk

27- Michał Tadych                                         61- Dawid Koliński

36- Michał Migawa                                       71- Michał Tadych

37- Dawid Szkodziński

 

A tak przedstawia się klasyfikacja w rozgrywkach Enduro i Cross Country.

 

Cross Country Puchar Polski

Klubowo WKM pozycja 24

Indywidualnie :

Klasa Senior 2                                                Klasa Masters

20- Andrzej Solarek                                       11- Tomasz Łaszczyk

22- Michał Łaszczyk

Enduro Puchar Polski

Klubowo WKM pozycja 27

Indywidualnie:

14- Tomasz Łaszczyk

Enduro Mistrzostwa Pomorza

2- Tomasz Łaszczyk

PitBike Puchar Polski

Klasa Stock 90

7- Antonina Rogalska

 

Serdeczne dziękujemy zawodnikom i kibicom za udział w rozgrywkach Mistrzostw Stref Północnej i Zachodniej zawodów Enduro , Cross Country oraz PitBike.

 

Zarząd Klubu WKM Więcbork

 

Przed nami jeszcze podsumowanie Mistrzostw Polski w Motocrossie i Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego .

 

Foto i tekst

Karol Rogalski


MISTRZOSTWA OKRĘGU BYDGOSKIEGO PZM W MOTOCROSSIE 2016

Dnia 11 grudnia 2016 roku w Kameralnej Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy odbyło się podsumowanie sezonu motorowego w okręgu Bydgoskim .

Puchary mistrzów okręgu Bydgoskiego w motocrossie odebrało Naszych 9 zawodników .
Prezes WKM Więcbork Szymon Grzegorczyk odebrał nagrodę za I miejsce klubowego mistrza okręgu .

W taki sposób WKM Więcbork zakończył sezon motocrossowy 2016.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy sukcesów.

Poniżej lista zdobywców pucharów.

MISTRZOSTWA OKRĘGU BYDGOSKIEGO PZM W MOTOCROSSIE 2016.

KLASA MX 65

Sobiech Wiktor WKM Więcbork Mistrz Okręgu
Grzegorczyk Franciszek WKM Więcbork II Wicemistrz Okręgu

KLASA MX 85

Malczewski Dariusz WKM Więcbork Wicemistrz Okręgu
Rogalski Maksymilian WKM Więcbork II Wicemistrz Okręgu

KLASA MX 2C

Marek Śnieg WKM Więcbork Mistrz Okręgu
Marcin Ryczek WKM Więcbork II Wicemistrz Okręgu

KLASA MX 1C

Drewczyński Paweł WKM Więcbork Wicemistrz Okręgu

KLASA MX B
Gill-Kwaśniewski Zbigniew WKM Więcbork Mistrz Okręgu

Klasa MX Masters

Adam Nowacki WKM Więcbork II Wicemistrz Okręgu

Dane punktacji PZM Bydgoszcz

http://www.pzm.pl/pliki/zo/bydgoszcz/2016/wyniki/wyniki_mo_w_motocrossie_2016.pdf

 

IX Finałowa Runda Mistrzostw Strefy Północnej w Motocrossie Kwidzyn 25.09.2016r.

Sezon motocrossowy zbliża się do końca.

W dniu 25 września w Kwidzynie odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody MSPP.

Motocrossowcy dopisali – nie dopadła ich jeszcze jesienna ospałość tak samo jak liczną widownie która przybyła na zawody.

 

Na tych ostatnich zawodach trzeba było walczyć o punkty dla klubów.

Właściwie to ostanie zawody decydują o punktacji klubowej każdego sezonu motocrossowego.

Dobrze o tym wiedzą nasi klubowi zawodnicy, którzy jak zwykle nie zawiedli frekwencją na ostatnich zawodach MSPP.

 

Dziękujemy organizatorowi za dobre przygotowanie imprezy.

Na uwagę zasługuje świetnie przygotowany tor, na którym pomimo „upalnego” jak na wrzesień dnia nie było najmniejszej chmurki kurzu.

Duża frekwencja widowni podkreśliła prestiż i popularność zawodów w Kwidzynie. Lokalizacja toru motocrossowego KKM Kwidzyn jest wręcz wyśmienita a tor jest dobrze rozplanowany.

 

WKM Więcbork reprezentowało 18 zawodników, którzy wywalczyli dla naszego klubu 1116 punktów i tym samy zdobyliśmy pierwsze miejsce w klubowych rozgrywkach Mistrzostw Strefy Północnej 2016.

 

Punktacja klubowa

  1. WKM Więcbork – punkty 9789
  2. Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX – punkty 8752
  3. Moto Klub Lidzbark Warmiński – punkty 8105

 

Zawodnicy WKM Więcbork tworzą zgrana ekipę można to zobaczyć nie tylko w parku maszyn ale i podczas wyścigu. Nasi sportowcy nie spuszczają oka z rywali podczas wyścigu ale i tez potrafią działać zespołowo.

Tak wiec naprawdę było na co popatrzeć podczas tych zawodów.

W trakcie wyścigów mieśmy sporo akcji gdzie nasi zawodnicy pokazali swoją zaciętość w walce na torze.

W wyścigach klasy 65 było kompromisów ogień do końca.

Łukasz Ryczek zadebiutował w klasie 85 było widać, że czuje się bardziej komfortowo  na większym motorze. MX1C i MX2C miało swoje tempo jazy i właśnie tu można było zauważyć zespołową współpracę naszych zawodników.

MX 2 junior i MX Open tu jazda miała wymiar zaciętej walki ,piękny wyścig w wykonaniu naszych juniorów i seniorów.

MX Masters startując z MX Open B ma tez inny wymiar w tym zestawie jadą seniorzy po 40-stce i młodsi koledzy.

 

Indywidualnie w MSPP Kwidzyn mieliśmy dwóch zawodników na podium.

Autor zdjęć to: BOGI M & MODEL MX

Mistrzostwa Polski w Motocrossie runda VI 10-11.09.2016 Gdańsk

Dla WKM Więcbork Mistrzostwa Polski w motocrossie już są zakończone, czas na podsumowanie ostatnich zawodów, punktacji klubowej i zdobytych miejsc przez naszych zawodników.

Zacznijmy od finałowej VI rundy w Gdańsku.

Do Gdańska przyjechało ponad 200 zawodników i zawodniczek, rywalizacja odbyła się w 7 klasach MX. W tych zawodach WKM reprezentowało 6 zawodników klasy seniorskiej i 3 klasy  juniorów. Sobota w Gdańsku zaczęła się od zakorkowania biura zawodów, a to z powodu dużej ilości chętnych do udziału w zawodach. I to dlatego treningi opóźniły się 30 minut, ale piękna pogoda i świetnie przygotowany tor rekompensowały zawodnikom niedogodność z rejestracją. Tor był przygotowany naprawdę rewelacyjnie, potwierdzali to nie tylko zawodnicy, ale i osoby im towarzyszące, mechanicy i trenerzy. Park maszyn był dobrze zorganizowany dla przyjezdnych. Zawodnicy mieli do dyspozycji prysznice i toalety, widać było że organizator Gdański Auto Moto Klub chciał zapewnić zawodnikom jak najbardziej komfortowe warunki. Dla kibiców były wyznaczone i zabezpieczone sektory widowiskowe. Fani motocrossu mogli wziąć udział konkursach zorganizowanych przez organizatora i sponsorów.

Treningi dowolne otwierała klasa MX2 następnie MX 65 , MX Kobiet i MX Masters. W takiej kolejności odbywały się treningi i straty do wyścigów w sobotniej części MP. Zaczynaliśmy walkę o 3 miejsce w seniorskiej klasyfikacji  klubowej MP. Po zakończonych sobotnich wyścigach wyglądało no to że mamy szansę na 3 miejsce, Automobilklub Głogów  wyprzedzał  nas o niespełna 96 punktów. Z bardzo pozytywnym  nastawianiem na wygraną kończyliśmy sobotnie zawody, myliśmy świadomość tego ze niedziela nie będzie łatwa .

Niedziela na torze w Gdańsku, piękna słoneczna pogoda, zaczynamy treningi klas MX 2 Junior,  MX 85 i MX Open. O godzinie 12:10 nastąpiło otwarcie zawodów i to był początek ostatnich 6 biegów w tegorocznych Mistrzostwach Polski. W klasach startujących w niedzielnych eliminacjach MP WKM Więcbork reprezentowało 8 zawodników. Zawody przebiegały w sportowej rywalizacji, ale bez kompromisów. Pomimo zaciętej walki służby medyczne praktycznie nie reagowały. To nie był łatwy weekend dla naszych sportowców dali z siebie naprawdę wszystko, wymagający tor w Gdańsku nie dawał chwili odpoczynku.

Po niedzielnych zmaganiach na torze w Gdańsk/Borowo  już wiemy które kluby zdobyły MP w Motocrossie i znamy indywidualanych Mistrzów Polski w Motocrossie. Wszystkie ceremonie  wręczania nagród  były oblewane deszczem z Szampana oraz ostrzelane kanonadą kolorowych petard. Sezon Mistrzostw Polski w motocrossie dobiegł końca. Był to naprawę bardzo barwny i interesujący sezon, a to za sprawą sponsora strategicznego PKN Orlen. Profesjonalnie przygotowana oprawa zawodów, relacje telewizyjne przyciągnęły na zawody i przed telewizory setki – jak nie tysiące osób. Mamy nadzieję ze przyszłoroczny sezon motocrossowy będzie jeszcze bardziej interesujący. Zawodnicy którzy reprezentowali nasz klub na MP w Gdańsku pokazali prawdziwego ducha walki, z takim zapałem w przyszłym sezonie na pewno zdobędziemy tyłu klubowego Mistrza Polski  klasyfikacji senior i junior.

WKM Więcbork kończy starty w MP sezonu 2016 i tym samym czas na małe podsumowanie.

Luis Carstensto nasz brązowy medalista zdobywa 3 miejsce w MX Open  na zawodach MP w Gdańsku i tytuł indywidualnego Mistrza Polski klasy MX Open Gratulujemy !!!

W tym sezonie kończymy walkę na 4 miejscu klubowej klasyfikacji seniorskiej  i 5 miejscu klasyfikacji juniorskiej.

Lista zawodników WKM Więcbork w klasyfikacji indywidalnej MP sezonu 2016 przedstawia się następująco:

 

MX 65

Wiktor Sobiech                     miejsce 4 z 35 , zaliczonych rund VI    388 punktów

Franek Grzegorczyk           miejsce 13 z 35, zaliczonych rund V    288 punktów

Łukasz Ryczek                       miejsce 23 z 35 , zaliczonych rund II    85 punktów

 

MX85

Wiktor Sobiech                     miejsce 18 z 34 , zaliczonych rund II     137 punktów

Maksymilian Rogalski       miejsce 34 z 34 , wypadek    runda I      NS

 

MX2 Junior

Maksymilian Rogalski        miejsce 27 z 43 , zaliczonych rund II    105 punktów

Juliusz Różniak                     miejsce 28 z 43 , zaliczonych rund II     102 punkty

Darek Malczewski                miejsce 33 z 43 , zaliczonych rund I      56 punktów

 

MX2

Luis Carstens                         miejsce 5 z 79 , zaliczonych rund VI     347 punktów

Janusz Śmigiel                     miejsce 22 z 79 ,zaliczonych rund III    155 punktów

Bartosz Pierzyński             miejsce 43 z 79 , zaliczonych rund II    72 punkty

Darek Malczewski              miejsce 55 z 79 , zaliczonych rund II    49 punktów

Bartosz Nowacki                 miejsce 69 z 79 , zaliczonych rund I     23 punkty

 

MX Open

Luis Carstens                       miejsce 3 z 81 ,zaliczonych rund VI      377 punktów

Janusz Smigiel                    miejsce 22 z 81 ,zaliczonych rund III    166 punkty

Bartosz Nowacki                miejsce 27 z 81 , zaliczonych rund III   137 punktów

Bartosz Pierzyński            miejsce 56 z 81 , zaliczonych rund I     51 punktów

Adam Nowacki                   miejsce 76 z 81 , zaliczonych rund I     19 punktów

 

MX Masters

Adam Nowacki                   miejsce  9 z 52 , zaliczonych rund V      289 punktów

Karol Rogalski                    miejsce 40 z 52 , zaliczonych rund II     62 punkty

 

Zarząd WKM Więcbork dziękuje wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie klubu na zawodach MP w sezonie 2016.

Specjalne podziękowania kierujemy do Naszych sponsorów firmie Agro-Land Marek Różniak i firmie PPHU Andrzej Rybarczyk oraz wszystkim osobom i instytucjom za Waszą hojność i wsparcie.

Dzięki Waszej pomocy mogliśmy realizować  zamierzone cele.

 

Tekst: Karol Rogalski

Mistrzostwa Polski i VI Puchar Krajny w Motocrossie Więcbork 27-28 sierpnia 2016

Zawody motocrossowe  w Więcborku zakończone.

Tegoroczny cykl zawodów MP ma bardzo prestiżową oprawę. Mianowicie sponsorem strategicznym rund Mistrzostw Polski w Motocrossie jest  PKN ORLEN. Dla WKM Więcbork były to bardzo ważne zawody ponieważ obchodzimy w tym roku 35-lecie istnienia klubu.

Organizator zawodów Więcborki Klub Motorowy dołożył wszelkich starań aby mistrzostwa w motocrossie  były naprawę udane.

Imprezę przygotowywało wiele osób zarówno po stronie sponsora strategicznego PKN Orlen jak i organizatora  zawodów WKM Więcbork. Głównym sponsorem WKM Więcbork jest firma Agro-Land Marek Różniak .

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski , Marek Różniak  właściciel firmy Agro-Land i prezes klubu Szymon Grzegorczyk.

Podczas zawodów  odbywała się wystawa sprzętu rolniczego firmy Claas wystawionego przez  Agro-Land  oraz prezentacja pojazdów Mercedes-Benz demonstrowanego przez Sobiesław Zasada Automotive.

W piątek 26 sierpnia tor, park maszyn i miejsca dla widowni były gotowe. Zapowiedz zawodów była widoczna na plakatach, bilbordach, intrenecie oraz reklamowana w radiu.

Na zawody do Więcborka przyjechało ponad 160 zawodników a wśród nich czołówka naszego motocrossu. Sobota powitała nas pięknym słońcem i temperaturą ponad 30 C oczywistym było że będzie to upalny dzień. Tor był odpowiednio wcześniej nawodniony i przygotowany tak aby wytrzymał upalne słonce, wcześniejsze nawodnienie miło na celu zminimalizowanie powstawania kurzu . Zawody były transmitowane  w TVP INFO, reporterzy i fotoreporterzy prowadzili naoczne relacje a całe zawody były komentowane przez spikera Sebastiana Wójcika.

W sobotę odbyły się straty do V rundy  Mistrzostw Polski i  VI Puchar Krajny. Do boju po trofea mistrzowskie i punkty dla klubów ruszyły klasy: MX 65 , MX2 , MX Masters , MX B i C

Po zakończonych treningach które trwały od godziny 10:30 do 13:25 zaczęły się wyścigi.

Na pierwszy ogień poszła klasa MX 2. WKM w tej klasie reprezentowało czterech naszych zawodników. Ostatecznie po dwóch startach na podium znaleźli się:

1- Karol Kędzierski        KM Cross Lublin

2- Jakub Barczewski     Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX

3- Łukasz Kędzierski     KM Cross Lublin

Nasi zawodnicy uklasyfikowali się na miejscach:

6- Luis Carstens

12- Janusz Śmigiel

13- Bartosz Pierzyński

20- Dariusz Malczewski

Następną klasą sobotnich zawodów była klasa MX 65 to najmłodsi zawodnicy w wieku od 8 do 12 lat. W tej klasie WKM reprezentowało trzech naszych juniorów. Po morderczej walce w upalnym słońcu miejsca na podium wywalczyli:

1- Maksymilian Chwalik     Gdański AutoMotoKlub

2- Wiktor Sobiech               WKM Więcbork

3- Mikołaj Białecki               Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX

Jak widać Wiktor swoim zapałem do motocrossu zaczyna coraz częściej zdobywać miejsca na podium – 2 miejsce. Franek Grzegorczyk ukończył zawody w pierwszej dziesiątce był 9-ty a Łukasz Ryczek wyprzedzając 3 zawodników ukończył zawody na miejscu 17-tym.

MX Masters to klasa dojrzałych zawodników w wieku 40 lat , oni też nie mieli łatwej walki , upalne słońce wykańczało zawodników fizycznie i psychicznie. Barwy WKM reprezentował Adam Nowacki i Karol Rogalski. Po dwóch biegach na pierwszych trzech miejscach znaleźli się:

1- Jacek Lonka             Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX

2- Konstantin Utkin   Ukraina

3- Waldemar Lonka   Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX

Nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani na miejscach.

10 -Adam Nowacki

26- Karol Rogalski

Na koniec sobotnich zawodów obyły się starty w VI Pucharze Krajny klasy MX B i C. W MXB i MXC w barwach WKM jechało sześciu naszych zawodników. I tak na rozjeżdżonym i wybitym torze miejsce na podium w klasie MXB zobaczyliśmy:

1- Adrian Marciniak        LKS Jastrząb Lipno

2- Marcin Kawczyński     LKS Jastrząb Lipno

3- Kajetan Rusocki          LKS Jastrząb Lipno

Na czwartym znienawidzonym przez sportowców miejscu znalazł się Zbigniew Gill-Kwaśniewski.

Klasa MXC była mocniej obstawiana przez WKM  i tak po dwóch biegach na podium znaleźli się :

1- Radosław Matuszczak    MKS Nekla

2- Tomasz Stelmaszyk    LSM BRY-TECH Racing

3- Marcin Ryczek     WKM Więcbork

Marcin Ryczek ex-zawodnik żużlowy miał szanse rywalizacji z Tomaszem Gollobem który zajął miejsce 5.

Zawodnicy WKM sklasyfikowali się na miejscach:

7- Michał Domeracki

9 – Kamil Śmigiel

19- Mirosław Lemańczyk

20- Marek Malczewski

Zawodnicy z Tucholi startujący w barwach KM Wisła Chełmno:

14-Mateusz Paczyński

16-Wiktor Januszewski

I tak zakończył się pierwszy dzień MP w Więcborku , wieczorem można było podziwiać nocne oświetlanie toru i parku maszyn. To był naprawdę udany dzień dla naszego klubu.

Tor po sobotnich wyścigach był ponownie wyrównany i nawodniony i gotowy do dalszej walki w niedzielę. Niedziela otwarcie zawodów 12:10 kibice i fani motocrossu gromadzą się wokół toru, TVP INFO podaje na bieżąco wydarzania z toru, zapowiada się wspaniały ale jeszcze bardziej upalny dzień. O godzinie 12:20 termometr w biurze zawodów pokazuje 35C .

Dzisiaj pierwsza struje klasa MX 2 Junior, MX85 i najbardziej emocjonujący wyścig klasa MX Open. MX2 Junior w barwach WKM startuje Juliusz Różniak „Agro-Land” i Maksymilian Rogalski. Dla Julka to debiut w MP ale dobra forma i przygotowanie do zawodów dodaje mu odwagi . Maks przed startem miał problemy z motorem i odwodnieniem organizmu.

Daniel Krzysztofek i Kamil Bernatek w ekspresowym tempie wymienili w Maksa motorze całe sprzęgło. Tak wiec  po dwóch wyścigach na podium w klasie MX2 Junior zobaczyliśmy:

1- Jakub Barczewski       Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX

2- Wojciech Kucharczyk     Automobilklub Gorzowski

3- Dariusz Rapacz     MTR Osielec

Nasi zawodnicy ukończyli zawody na miejscach.

12- Juliusz Różniak

14-Maksymilian Rogalski

W MX85 staruje Wiktor Sobiech  to jego debiut w tej klasie .Wiktor podobnie jak jego kolega też ma problemy ze sprzęgłem w swoim KTM. Czołowe miejsca w klasie MX85 po dwóch biegach zajmują:

1- Filip Bukowicz    Gdański AutoMotoKlub

2- Marcin Bandosz   MKS Nekla

3- Jakub Śniady  ŁKM Łódź

Wiktor w debiucie kończy zawody na miejscu 5-tym.

Ostatni  najbardziej ekstremalny i emocjonujący wyścig to klasa MX Open. Luis Carstens , Bartek Nowacki i Janusz Śmigiel to oni reprezentują WKM. W tym wyścigu nie ma miejsca na błąd  w maszynie startowej 33 zawodników. Po dwóch wyczerpujących stratach w klasie MX Open ma podium widzimy:

1- Łukasz Lonka       Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX

2- Karol Kędzierski       KM Cross Lublin

3- Łukasz Kurowski    Pruszkowski Klub Motocyklowy

Naszych trzech zawodników zawody ukończyło na miejscach:

6-Luis Carstens

12-Bartek Nowacki

14- Janusz Śmigiel

WKM Więcbork w klasyfikacji  klubowej Mistrzostw Polski zajmuje 4 miejsce w sekcji seniorskiej i  5 w sekcji juniorskiej. Zawody dobiegły końca , był to wyczerpujący weekend nie tylko dla sportowców, mechaników ale i dla wszystkich osób uczestniczących w organizacji tej imprezy. Trzeba podkreślić że były to bardzo bezpieczne zawody służby medyczne interweniowały tylko raz, a widzowie w bezpieczny sposób mogli podziwiać zmagania na torze. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i mediom za liczny udział w zawodach. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim zarówno osobom jak i instytucjom bez pomocy których zorganizowanie zawodów byłoby niemożliwe.

Dziękujemy widzom za tłumne przybycie.

 

https://photos.google.com/share/AF1QipPIJRHoSJiBgeeKsTCx2CKmot4ahNK9StCOcOEytuLrnyIQS428cIGTOaiwaTCxSw?key=Sno1alRySG1BRURDRnpLQnNOR0hsWjRuVWM4dUhR

Tekst: Karol Rogalski

Foto i Video: Maksymilian i Karol Rogalski

Mistrzostwa Polski w Motocrossie i Towarzyskie Zawody Motocrossowe o Puchar Burmistrza Człuchowa

Zawody MP w Człuchowie przyciągnęły zawodników z topowej półki polskiego motocrossu i nie tylko.

Profesjonaliści i amatorzy mogli rywalizować na doskonale przygotowanym torze .

W Człuchowie HumanTherapy Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej oferowało magiczna oklejanie oraz masaż nie tylko dla zawodników , chętnych nie brakowało.

Relacja z zawodów w linku poniżej

https://www.facebook.com/HumanTherapy/posts/314405282228427?__mref=message_bubble

W pierwszym dniu zawodów starowały klasy MX 2 , MX 65 , MX Masters oraz MX Open B i C.

Pogoda dopisała więc i widownia nie zawiodła , zawodnicy mogli popisać się swoimi umiejętnościami w kontrolowaniu motocykla podczas skoków .

A te były długie i wysokie często oprawiane odrobiną freestyle.

Pierwszego dnia zawodów w barwach WKM wysortowali :

MX65 Wiktor Sobiech i Franek Grzegorczyk .

Małe sześćdziesiątki początkowo miały płaski jak stół tor , ale w drugim biegu już nie było tak kolorowo.

Dlatego wybite dziury i powstające koleiny utrudniały jazdę małych kółek.

Wiktor otarł się o podium zajął 4 miejsce a Franek był prawie w pierwszej dziesiątce, prawie bo ukończył zawody na miejscu 11.

MX2 Luis Carstens i Janusz Śmigiel

Rywalizacja była zacięta duża prędkość i wysokie skoki podnosiły adrenalinę zawodników i publiczności .

Ostatecznie Luis dojechał na miejscu 6 a Janusz był 16 .

MX Masters Adam Nowacki i Karol Rogalski

Zaprawiany w motocrossowych startach Adam ukończył zawody na pozycji 12 a Karol był 30 .

MX Open B i C Zbigniew Gill-Kwśniwski i Kamil Śmigiel .

Zibi śmigał w klasie B jego loty i lądowania daleko za punktem krytycznym były nagradzane przez publiczność owacją na stojąco i tak latający Zibi wywalczył prawie miejsce na pudle były 4.

Kamil jak przystało na rodzinę Śmigli też nie odpuszczał i jechał bardzo agresywnie w rezultacie zajął miejsce 8.

Tak wyglądał pierwszy dzień zawodów.

W nocy przed niedzielnymi startami tor został naturalnie nawodniony ale i sami organizatorzy dodali coś od siebie i kurzu nie było do samego końca niedzielnych zawodów.

Niedziela to kolejny udany dzień zawodów, już od samego rana było słonecznie i ciepło publiczność zajmowała coraz to lepsze miejscówki blisko hopek i skoków skąd można było obserwować latające motory .

Przed niedzielnymi startami naszych zawodników mieliśmy niespodziewaną wizytę niesamowitego kibica.

Tata ze swoim synem oglądał motocykl jednego z naszych zawodników, niby nic dziwnego w takim obrazku .

A jednak bardzo nas to zaskoczyło chłopiec był niewidomy, tata zapytał czy chłopiec może dotknąć motor i tak właśnie oglądał motor swoim palcami a na jego twarzy malował się uśmiech .

Jak widać motocross ma różnych fanów i można go podziwiać nie tylko na niego patrząc!

Tak wiec z takim miłym akcentem zaczynamy niedzielne zawody.

MX2 Junior tak klasa przecierała jako pierwsza tor w Człuchowie .

Naszym debiutantem w tej klasie był Maks Rogalski .

Maks dzielnie poradził sobie z wymagającym torem i po dwóch biegach był 16 , jak na debiut w tej klasie poszło mu dobrze .

MX 85 nie myliśmy żadnego zawodnika ale też było warto zobaczyć wyścigi w szczególności ostanie okrążenie. Na dojeździe do mety zawodnikowi z numerem 407 zepsuł się motor i na piechotę pchając motor samodzielnie do mety ukończy zawody. Publiczność nagrodziła go dużymi brawami.

MX Open Luis Carstens i Bartek Nowacki .

Na ten wyścig czekała cała publiczność, to jest ogień.

I tak Luis trzymał się zaraz za Qurakiem ale nie udało mu się go wyprzedzić i po dwóch bigach był 4. Janusz szedł jak „kuna” ale mocna czołówka nie dawała forów i tak bez wytchnienia 2X10 kółek z lotami mrożącymi krew w żyłach miejsce 14.

Bartek jechał zdecydowanie i mocno na przemian wyprzedzając się z Januszem , ostra jazda i długie skoki zaowocowały że Bartek po dwóch biegach był 18.

WKM w rozgrywkach MP zajmuje miejsca :

Klasa Juniorska miejsce 5 punktów 523

Klasa Senior miejsce 6 punktów 956 ( straty do miejsca 3-go 300 punktów)

Podsumowanie organizacyjne.

Tor przygotowany rewelacyjnie, duże podziękowanie ze strony zawodników dla organizatora.

Park maszyn pomieścił wszystkich, dobrze oznaczone drogi ewakuacyjne dawały swobodę ruchu pieszym i pojazdom, zaplecze zawodów było dobrze zorganizowane.

Biuro zawodów, w sobotę tu był mamy korek biuro powinno zostać otwarte godzinę wcześniej .

Bardzo dobre zabezpieczanie imprezy .

Ogóle ważnie z zawodów bardzo dobrze + .

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom uczestniczącym w zawodach.

 

https://photos.google.com/…/AF1QipMtjQ0IDdpBMwrJIMIslDYkM4U…

https://www.youtube.com/watch?v=2jcAnZcpRxQ

 

Tekst

Karol Rogalski

Foto

Karol i Maks Rogalscy

Zawody Motocrossowe Mistrzostw Strefy Polski Północnej w Ornecie

VI runda MSPP tym razem w Ornecie.

W Ornecie zjawiła się ponad setka śmiałków spragnionych rywalizacji o podium i punkty dla klubów.

Na starcie stawili się doświadczeni zawodnicy , amatorzy i hobbiści .

Wszyscy zawodnicy stworzyli wielkie widowisko.

Organizacyjnie nie było zastrzeżeń ze strony zawodników , trochę dokuczało niezabrane skoszone siano , krowy by załatwiły sprawę J  .

Ogólnie bardzo pozytywnie milo i sympatycznie .

Na uwagę zasługuje fakt wystawiania dużej ilości sędziów górkowych co znacznie zwiększyło bezpieczeństwo dla zawodów .

 

WKM reprezentowali:

MX65 Wiktor Sobiech  , Franciszek Grzegorczyk , Łukasz Ryczek

MX1C Michał Domeracki , Paweł Drewczyński , Dawid Koliński , Michał Łaszczyk.

MX2C Kamil Śmigiel , Marek Śnieg , Marcin Ryczek , Tomasz Kosicki , Kamil Bernatek .

MX Open Janusz Śmigiel.

MX Masters Adam Nowacki i Piotr Śmigiel .

MX Open B  Zbigniew Gill/Kwaśniewski .

 

WKM Więcbork w liczbie 16 zawodników poradził sobie naprawdę znakomicie zdobywając 1008 punktów .

 

W klasyfikacji klubowej MSPP walczymy o pozycję lidera .

Dane Motoresults.

http://wyniki.motoresults.pl/?t=Motocross&kkk=klubowa&kkk1=MSP&r=2016&lang=pl

 

Emocji nie brakowało także w rozgrywkach indywidualnych.

Ostatecznie na podium zobaczyliśmy :

Wiktor Sobiech MX 65  miejsce 2

Michał Domeracki MX 1C miejsce 2

Paweł Drewczyński MX 1C miejsce 3

 

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim zawodnikom uczestniczącym w zawodach.

Foto :Karol Sobiech

Tekst:Karol Rogalski

Mistrzostwa Strefy Polski Północnej Więcbork

Zawody MX w Więcborku to już połowa sezonu motocrossowego, dlatego poprzeczka organizacji i przygotowania zawodów jest wysoko podniesiona. Do tej pory opisywaliśmy wydarzania z zawodów na wyjeździe.

Tym razem przyszła kolej na WKM, myślę że nasze starania zostały zauważone w pozytywnym wymiarze .

Zawody MX zostały promowane przez wiele portali i gazet w naszym regionie.

Nasi patroni medialni zaopiekowali się odpowiednią reklamą i rozgłosem o zawodach motocrossowych a sponsorzy pokazali swoja szczodrość .

Z taką oprawa nie myliśmy już obaw że zawody będą udane, brakowało jeszcze pogody.

Do końca nie widzieliśmy czy natura pomoże nam w nawodnieniu toru. Jedna widać  motocrossowcy z WKM chodzą do kościoła i w noc przed zawodami tor został zmoczony wodą z chmur.

Prace przygotowawcze na torze trwały do późnych godzin nocnych .

Od rana świeciło słońce a temperatura powierza była wręcz idealna.

O godzinie 09:00 ruszyły treningi , poziom adrenaliny u zawodników wzrósł 99% . Fotoreporterzy z aparatami jak armaty ruszyli do akcji.

Park maszyn zaczął tętnić sportowym życiem, mechanicy przygotowali maszyny dla swoich zawodników.

Sportowcy mogli podreperować swoje mięśnie w HumanTherapy  Centrum, profesjonalnie przygotowany zespół fizykoterapeutów potrafił wykrzesać zapas dodatkowych sił dla potrzebujących.

Całe zawody komentował niezastąpiony Sebastian Wójcik.

Wyniki na naszych ekranach i online zapewniał Motoresults.

Sportowcy startujący w MSPP Więcbork walczyli o oryginalne trofea wykonane i ufundowane przez firmę Metal-fan.

WKM i jego zawodnicy wyróżniali się w kolorowym gąszczu barw innych klubów, a to dzięki naszym koszulką klubowym, które przyciągają wzrok widowni i fotoreporterów, pomarańczowo-biały kolor to nasza wizytówka.

Zaproszeni goście widzowie i fani motocrossowych emocji podziewali motocrossowców i ich wyczyny na torze WKM.

Na pierwszy start poszła klasa MX 85.

Darek Malczewski i Maks Rogalski rozpoczęli swoje zawody .

Świetny start Darka szybkie tempo i utrzymanie pozycji pozwoliło Darkowi zająć 5 miejsce w klasyfikacji zawodów . Maks też walczył do końca były to jego pierwsze zawody po złamaniu ręki w EMX  Cieszyn , Maks ukończył w pierwszej dziesiątce .

MX 65 tu myliśmy już 3 zawodników Wiktor Sobiech, Franek Grzegorczyk i debiutant Łukasz Ryczek.

W pierwszym wyścigu jechali wręcz po płaskim torze, w drugim biegu nie było już tak kolorowo.

Wiktor zna każdy centymetr toru w Więcborku dlatego pierwsza pozycja po dwóch startach nie powinna już nikogo dziwić. Franek starał się cisnąć za swoim kolega klubowym niestety czołówka okazała się  zwarta i mocna-Franek dojechał na miejscu 11. Łukasz Ryczek zaskoczył wszystkich, w swoim debiucie z maszyny startowej wystartował tak jak ma to zapisane w genach po tacie. Był w środku stawki pech i upadek wykluczył go z pierwszego biegu, ale pomimo urazu ręki podjął dalszą walkę i wystartował w drugim wyścigu który ukończył i uzyskał licencje motocrossową.

MX 2 Junior obstawiło naszych 3 zawodników .

W debiucie roku 2016 wystartowali Emilian i Juliusz Różniak z teamu naszego głównego firmy Agro Land.

Emilian okazał się nie co szybszy od swojego brata i zawody ukończył w pierwszej dziesiątce, Juliusz po dwóch biegach był na miejscu 11.

Tu też ponownie startował Darek Malczewski zawody ukończył na miejscu 13.

MX Open Janusz Śmigiel i Bartek Pyrzyński, tak wyglądała para nasza w tej klasie  Janusz ukończył zawody na pozycji 7 a Bartek dojechał 10.

MX Open B  to Zbigniew Gill- Kwaśniewski i Michał Majka, ten duet wywalczył dla naszego klubu dodatkowe punkty . Zbigniew zajął miejsce 6 a Michał wylądował na miejscu 17.

MX2C w tej klasie koledzy już musieli bardziej się napracować na swoje pozycje, łącznie w barwach WKM do wyścigów ruszyło 8 zawodników.

Najbliżej pierwszej III był Kamil Śmigiel miejsce 5 za nim Marcin Ryczek miejsce 6 , następnie Mirosław Lemańczyk miejsce 8 Kamil Bernatek miejsce 9. Tylu z WKM zmieściło się w pierwszej dziesiątce . Patryk Pochylński był 11 Marcin Rakowski miejsce 13 , Marek Śnieg miejsce 19. Piotr Tłok uległ wypadkowi i musiał zrezygnować z rywalizacji.

MX1C na podium wskoczył Paweł Drewczyński  na pechowym miejscu znalazł się Michał Domaracki był 4 , Dawid Koliński miejsce 6 , Michał Łaszczyk miejsce 7, Andrzej Solarek miejsce 8.

W klasie MX Masters ,najbardziej dojrzałych zawodników wystartował: Adam Nowacki , Piotr Śmigiel i Wojciech Laskowski.

W związku z tym że Adam spędził cały tydzień na spychaczu przygotowując tor po dwóch startach był 4-ty.

Piotr Śmigiel  dojechał 11 a Wojciech Laskowski 15-ty.

W klubowej klasyfikacji MSPP WKM Więcbork dalej utrzymuje prowadzanie.

Piaszczyste odcinki w końcowej fazie dziury, spowodowały ze zawody miały bardzo interesujący przebieg.

Wymagające odcinki wykrzesały z zawodników ostatki sił .

Generalnie impreza bardzo udana, dużo pozytywnych emocji na uwagę zasługuje fakt że zawody zostały przygotowane zaledwie bądź aż przez 6 osób.

 

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w zawodach.

 

Foto

Dariusz Szafrański

A.K. Photography

Kan-Kan.pl

 

Tekst

Karol Rogalski

Sekretarz WKM Więcbork 

Print Friendly, PDF & Email
Wielkość czcionki
Kontrast