„Drogowskaz na pracę”

Z inicjatywy Burmistrza Więcborka w dniu 22.09.2021r. o godz. 12:00 w  zrewitalizowanym  obiekcie  Wiejskiego Domu Kultury w Sypniewie, w ramach aktywizacji społecznej, zawodowej i integracji mieszkańców – odbyło się spotkanie osób poszukujących pracy i kończących szkoły  z lokalnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy.

Spotkanie otworzył Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski, dziękując za przybycie wszystkim uczestnikom spotkania. W sposób szczególny podziękował przybyłym przedsiębiorcom, wyrażając równocześnie swój podziw, że mimo trudnej sytuacji epidemicznej bardzo dobrze radzą sobie na konkurencyjnym rynku i cały czas rozwijają swoje przedsiębiorstwa.

Uczestnicy mieli możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami lokalnych firm, poznania ich potrzeb i oczekiwań w zakresie zatrudnienia. Z pewnością w przyszłości umożliwi to dostosowanie się do potrzeb lokalnego rynku pracy.

Zaproszeni przedstawiciele lokalnych firm mieli okazję przedstawić profil swojej działalności oraz określić ich obecne zapotrzebowanie na pracowników.

Przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy przedstawili instrumenty wsparcia dla osób rozpoczynających działalność oraz wsparcia dla przedsiębiorców zatrudniających osoby bezrobotne. Stoisko doradców zawodowych licznie oblegane było zarówno w czasie jak również po zakończony spotkaniu.

Ciekawym akcentem spotkania był udział w nim uczniów ZSCKR w Sypniewie. Przygotowane przez uczniów szkoły gastronomicznej wypieki cieszyły podniebienia wszystkich zebranych. Nie zabrakło również profesjonalnie przygotowanych kelnerów, którzy pod okiem „czujnej pani profesor”  Karoliny Wegner- Michalak częstowali słodkościami. Maturzyści brali aktywny udział w dyskusji, śmiało zadawali pytania przedsiębiorcom, które nie zostawały bez odpowiedzi. W tle spotkania można było obejrzeć filmowe prezentacje firmy Gabi- Bis z Runowa oraz Amcor Złotów.

Mamy nadzieję, że spotkanie przyniosło obopólne korzyści, zarówno dla osób poszukujących i w przyszłości wchodzących na rynek pracy oraz przedsiębiorcom zgłaszającym chęć zatrudnienia nowych pracowników.

Print Friendly, PDF & Email
Stoisko Państwowej Inspekcji Pracy
Punkt Szczepień Powszechnych w Sępólnie wznawia działalność stacjonarną!

Wielkość czcionki
Kontrast