Otwarcie Skateparku w Więcborku

W sobotę, 22 czerwca 2024 roku mieszkańcy Więcborka i okolic zebrali się, aby wspólnie świętować uroczyste otwarcie nowego skateparku. Mimo mocnych opadów deszczu w ciągu dnia, pogoda okazała się łaskawa i o godzinie 18.00 – niebo się przejaśniło, a słońce dodało blasku temu wyjątkowemu wydarzeniu.

Oficjalne otwarcie skateparku nastąpiło poprzez uroczyste przecięcie wstęgi, w którym udział wzięli Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Więcborku Pani Anna Łańska, wykonawca inwestycji Pan Ryszard Zadorożny oraz dwóch młodych entuzjastów sportów ekstremalnych. Moment ten symbolicznie rozpoczął nowy rozdział w sportowej historii Więcborka.

Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski, nie krył radości z udanego otwarcia skateparku. W swoim przemówieniu podkreślił, jak ważne są takie inicjatywy dla lokalnej społeczności, zwłaszcza dla młodzieży, która zyskała nowoczesne i bezpieczne miejsce do uprawiania sportów ekstremalnych. „Jestem niezwykle dumny z naszej społeczności. Skatepark to efekt wspólnego wysiłku i zaangażowania wielu osób. Mam nadzieję, że będzie on miejscem, gdzie młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje pasje i spędzać aktywnie czas” – powiedział burmistrz.

Głos zabrał również wykonawca inwestycji Pan Ryszard Zadorożny – DOMBUD Anna Zadorożna Ryszard Zadorożny Sp. j., który wyraził zadowolenie z realizacji tego zadania oraz przekonanie, że budowa skateparku w Więcborku to na pewno radość dla młodzieży i młodszych pasjonatów.

Skatepark został także poświęcony przez ks. Macieja, co nadało wydarzeniu szczególnego charakteru. Poświęcenie było ważnym elementem ceremonii, podkreślającym znaczenie tej inwestycji dla lokalnej społeczności.

Kulminacyjnym punktem programu był pokaz w wykonaniu profesjonalnych instruktorów, którzy zademonstrowali swoje umiejętności jazdy na deskorolce – Pan Mateusz Tomalski, rolkach – Pan Tomasz Kwiecień i hulajnodze – Pan Adam Niedźwiedzki.

Następnie dla wszystkich chętnych instruktorzy przeprowadzili ponad dwugodzinne warsztaty, zachęcając wszystkich do spróbowania swoich sił. Szkolenie przyciągnęło zarówno młodszych, jak i starszych miłośników sportów ekstremalnych. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się podstawowych trików, a także doskonalić już posiadane umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów.

Podsumowaniem warsztatów były zawody o Puchar Burmistrza Więcborka w trzech kategoriach: deskorolka, hulajnoga i rolki. Emocje sięgały zenitu, gdy uczestnicy rywalizowali o miano najlepszego sportowca dnia. Zawodnicy prezentowali imponujące umiejętności, zachwycając zgromadzoną publiczność.

Wyniki Zawodów:

  • MISTRZ ZAWODÓW NA DESKOROLCE o puchar Burmistrza Więcborka podczas otwarcia SKATEPARKU w Więcborku zdobył KACPER

  • MISTRZ ZAWODÓW NA ROLKACH o puchar Burmistrza Więcborka podczas otwarcia SKATEPARKU w Więcborku zdobyła AMELIA

  • MISTRZ ZAWODÓW NA HULAJNODZE o puchar Burmistrza Więcborka podczas otwarcia SKATEPARKU w Więcborku zdobył TOBIASZ

Otwarcie skateparku w Więcborku okazało się wielkim sukcesem. Wydarzenie przyciągnęło licznych miłośników sportów ekstremalnych, a także mieszkańców, którzy chcieli wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że skatepark stanie się ważnym punktem na mapie sportowej Więcborka i będzie miejscem wielu kolejnych niezapomnianych wydarzeń.

Tego dnia Więcbork stał się również centrum muzycznego świata dla lokalnej młodzieży i fanów rapu.

Wszystko za sprawą wyjątkowego koncertu, jaki tego dnia zagrał popularny raper Sarius. Od momentu, gdy Sarius pojawił się na scenie, publiczność została porwana jego niezwykłą energią. Raper, znany ze swoich emocjonalnych tekstów i charyzmatycznych występów, nie zawiódł swoich fanów. Utwory takie jak „Wiking”, „Czasem” czy „Sam” były głośno śpiewane przez zgromadzoną młodzież, która z entuzjazmem reagowała na każdy ruch artysty. Sarius wielokrotnie nawiązywał kontakt z publicznością, tworząc niesamowitą atmosferę bliskości i wspólnoty. Fani mieli okazję poczuć się częścią czegoś wyjątkowego, a sam raper podkreślał, jak ważne są dla niego takie spotkania z ludźmi, którzy inspirują go do dalszej pracy. Koncert Sariusa nie tylko dostarczył muzycznych wrażeń, ale również pokazał, jak ważne są takie wydarzenia dla lokalnej społeczności. Młodzież z Więcborka i okolic miała okazję spotkać swojego idola na żywo i uczestniczyć w koncercie, który na długo pozostanie w ich pamięci. Koncert Sariusa w Więcborku był nie tylko muzycznym wydarzeniem, ale również ważnym elementem otwarcia nowego skateparku. Dzięki takim inicjatywom, młodzież zyskała nie tylko nowe miejsce do uprawiania sportów ekstremalnych, ale także możliwość uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. Nie możemy się doczekać kolejnych takich wydarzeń w naszym mieście!

Print Friendly, PDF & Email
Transmisja
Ostrzeżenia meteorologiczne:

Wielkość czcionki
Kontrast