Nordic Walking ze Stowarzyszeniem Razem od Nowa

Za nami dwa majowe marsze Nordic Walking. Wszystkie chętne osoby mogły skorzystać z aktywnej rekreacji.  Stowarzyszenie Razem Od Nowa zaprosiło wszystkich bez względu na wiek i sprawność fizyczną, bowiem jest to sport dla każdego.  Marsze Nordic Walking odbyły się w ramach realizowanego projektu „Aktywna rekreacja – pieszo i rowerem!” dofinansowanego ze środków Gminy Więcbork. Zapewniliśmy uczestnikom fachową i bezpłatną opiekę  instruktora z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Nordic Walking. Na zakończenie każdego marszu był poczęstunek – kawa z pyszną drożdżówką.

Nordic Walking jest idealny dla wszystkich, którzy poszukują „niedrogiej” aktywności ruchowej. Wystarczy bowiem para dobrych kijów i przestrzeń do swobodnego poruszania się.
O popularnym „chodzeniu z kijami” często mówi się: „To jest dobre na kręgosłup”, „Pracują przy tym wszystkie mięśnie”, „Chodzenie z kijami odciąża kolana”. Jest w tym dużo prawdy. Niestety, zamierzonego efektu nie osiągnie się, stosując nieodpowiedni sprzęt lub niewłaściwą technikę marszu. Dlatego ważne jest, aby pierwsze kroki stawiać pod okiem wykwalifikowanego instruktora. I to nam się udało! Pomimo kapryśnej aury za drugim razem frekwencja nie zawiodła, uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Zapraszamy do udziału w kolejnych naszych działaniach!

Print Friendly, PDF & Email
Nordic Walking po Krajnie
„Aktywna rekreacja – pieszo i rowerem!”

Wielkość czcionki
Kontrast